Stretli ste sa už s Uterus duplex (septus)? Porodili ste zdravé dieťa?

dadka1996
2. júl 2019

Uterus duplex (septus) stretli ste sa s tým už? Porodili ste zdravé dieťa?

malenacka33
2. júl 2019

@dadka1996 Jasné, pred 9 mesiacmi 😊 teda ja som mala ešte horší typ vývojovej vady maternice (dve maternice). Ty máš "len" prepazku

dadka1996
autor
2. júl 2019

@malenacka33 a bábätko ste porodili?

malenacka33
2. júl 2019

@dadka1996 Ja som vedela od začiatku že pôjdem na cisarsky, keďže mám v podstate aj dva krcky maternice. Takže som sa aj sama bála či by to šlo prirodzene a aj doktori boli za cisarsky. Bábätko je normalne donosene ale bola som pre istotu na rizikovom ale ženy s prepážkou rodia klasicky. Viem že niekedy je s tým problém otehotnieť, to keď sa vajíčko zahniezdi zrovna na tej prekážke.

fridi96
2. júl 2019

Ja mám tiež prepážku v maternici dr. to všimol počas tehu a teraz pred týždňom sa mi narodila zdravá dcérka takze keď sa neuchyti na zlej strane nemal by byt problém 🙂 a rodila som spontánne 2dni pred termínom 🙂

dadka1996
autor
2. júl 2019

Ja som v 7tt+ 4 potratila raz a teraz som 6tt a blíži sa k 7memu týždňu tak sa troska bojím. Aj sa uchytilo tiež v pravej strane maternice.

bamato
2. júl 2019

@dadka1996 Ja mam 2 maternice. Prve 2 tehotenstva uplne bez problemov, obe ukoncene planovanou sekciou, deti zdrave (prve 38. tt, druhe 36. tt). Tretie tehotenstvo som zacala mat problemy cca v 15. tt. Zial nedopadlo dobre a po mesacnom pobyte v nemocnici sme o babatko prisli v 22. tt. Vsetky tri tehotenstva boli v lavej maternici. Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre