Tehotenstvo hneď po potrate

drjk
15. aug 2021

Ahojte, zistila som ze som tehotna v 5t. Lenze pred mesiacom som prezila potrat tiez v 5t a vycistila som sa za pomoci tabletiek (misoprostol) co dopomohlo vyluceniu..po 1,5 tyzdna som sla na kontrolu a vse bolo ok lenze trochu daco ostalo dnu trochu tkaniva dakeho a doktor povedal ze sa to vyluci pri menstruacii. Mali sme potom sex po 2,5 tyzdna a zas som ostala tehotna co ma dost prekvapilo. Nedostala som ani prvu menstruaciu a doktor mi potvrdil ze som tehu a ze vyzera vsetko normalne. Nemala som ziadne spinenie len taky biely vytok od toho potratu. Ja sa ale hrozne bojim ze co ak ta maternica neni uplne vycistena a nejak to ovplyvni toto aktualne tehotenstvo. Nechcem chodit vkuse na sono zevraj to neni dovre prilis casto..mate niekto podobnu skusenost? Doktor mi povedal ze uvidime ale ja chcem aby toto tehu bolo zdrave a v poriadku a chcem si to aj uzit nie len sa strachovat ci je vsetko ok..

bebotka
15. aug 2021

@drjk nuž, mali ste počkať jeden cyklus a mala by si kľud, teraz už neskoro riešiť treba to brať ako príde.

drjk
autor
15. aug 2021

@bebotka vies o nejakych rizikach co to predstavuje?

ivik4
15. aug 2021

Vsak to Ti nik nepovie co bude, ja som cakala 3 mesiace od potratu a aj tak som zas v 5 mesiaci porodila mrtve dieta , teda kvazi som potratila . Ine to hned po potrate zvladli lavou zadnou, dieta sa ujalo a bolo dobre🤷‍♀️

bebotka
15. aug 2021

@drjk ono pri takomto čistený, sa sleduje, či sa žena dobre vyčistila, mala som známu čo bola síce na kyrete, ale niečo v nej pravdepodobne nechali a mala z toho silný zápal, na ženskom jej tvrdili, že všetko je ok a nakoniec až obvodák jej zobral krv a také hodnoty, že o také dva tri dni otravy krvi istá, nakoniec bola znovu na čistení a mala pokoj. no v tvojom prípade neviem ako by skončilo také začínajúce tehotenstvo, nuž len sa modli aby bolo všetko ok.

luci_ba
15. aug 2021

@drjk ak si nemala kyret podla mňa nestresuj, telo vie čo robí

tenerifka
15. aug 2021

@drjk priroda vie co robi, a co sa ma stat sa stane. V zahranici lekari doporucuju otehotniet co najskor po prirodzenom potrate, nedoporucuju cakat. Je tu kopec pribehov zien, co cakali niekolko mesiacov, a znovu potratili, musis verit, ze to bude ok

momo289
15. aug 2021

@drjk ahoj, ja ti len chcem ohladom usg poradit. My sme prisli o dcerku v 24tt a toto tehotenstvo mam usg kazde 2 tyzdne pre moj pokoj v dusi a neskodi to. Inak by to dr.nerobili. tak len ak mas moznost pre tvoj pokoj isto chod na usg tak casto ako si to mozes dovolit.
Drzim palce mech ste s babatkom v poriadku 🤗

drjk
autor
15. aug 2021

@ivik4 asi mas pravdu, dakujem za odpoved

drjk
autor
15. aug 2021

@momo289 dobre super budem si to pamatat a mezi ma vasa strata

konikkon
15. aug 2021

@drjk podľa mňa vôbec nemusíš stresovať. To, že sa vajicko uchytilo hneď znamená, že výstelka maternice a maternica boli pripravene. Mikropotrat v 5tt zažívajú ženy bežne, často o tom ani nevedia. Navyše, doktor na sone vidí, či si riadne vycistena. Tvoj ta kontroloval a povedal, že je vsetko v poriadku. mnohe potratili v 3. - 4. mesiaci a ani nedostali menštruáciu a boli opäť tehotné. V prvom trimestri môže nastať potrat kedykoľvek a z akejkoľvek príčiny. Neskôr sa riziko znižuje, ale stále tam je. Teš sa, že vám to hneď vyšlo. Držím palce 🤩

drjk
autor
15. aug 2021

@tenerifka
@tenerifka ja sa len bojim ze co ak ten liek este ma dake posobenie v tele a mohol by mat vplyv snad nie teda, dakujem za odpoved

drjk
autor
15. aug 2021

@konikkon dakujem to ma moc ukludnilo co vravis😊

tenerifka
15. aug 2021

@drjk konzultuj to so svojim gynekologom, nech ti vsetko vysvetli, aby si sa ukludnila. Ak je plod poskodeny, vacsinou odide sam do 3.mesiacov, sice male percento sa udrzi, ale budu ti robit rozne testy vratane morfo ultrazvuku, a hocijaku anomaliu vcas zachytia

roztlieskavacka
16. aug 2021

“Potrat” v 5tt nie je úplne potrat... ak hovoríme o pravidelnom 28 dnovom cykle, ide teda o meškanie 7dni ... v takom prípade to je biochemické tehotenstvo ktoré odíde s omeskanou ms.....

drjk
autor
26. aug 2021

@drjk ahojte, chcem sem len doplnit ze moj manzel si nechce nechat toto dieta a nuti ma ist na potrat ze to nebolo planovane zle nacasovanie mame aj manzelsky krizu bla bla.. neviem ci mam ist do toho sama ci radsej to nechat odist a rozist sa s muzom, mam 32..bojim sa ze to ohrozi moje sance mat raz rodinu

siska1217
26. aug 2021

Ja som potratila v 25 tyzdni a ani nie mesiac na to som znova otehotnela. Mam zdrave dievcatko.

leo2021
11. sep 2021

@drjk ahoj a sme dve 😌 som v tej istej situacii ako ty. 9.7. som mala KET 1.8. som potratila a som opät tehotna. Dr este nic nevidel na usg..v stredu idem opät na kontrolu. Velmi sa bojim nakolko som uz v priebehu 3 rokov 3x potratila a teraz sa nam prirodzene/nechtiac (hned po potrate) podarilo.
Drzim palce aby bolo vsetko v poriadku🤰🏼🍀🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre