Tehotná ale bez bruška. Som 12tt a schudla som.

mima12e
12. nov 2019

Chcem sa spýtať ci je to normálne zev 12tt.nemam žiadne bruško ale schudla som z 57 kg až na 44 kg.

patriccia1
12. nov 2019

Taky ubytok na vahe podla mna nieje normalny... a teda urcite nie zdravy

lindusss2016
12. nov 2019

@mima12e ze nemas brusko, normalne je, ale -13 za tie 3 mesiace je velmi nebezpecne. Nerozumiem, to s tebou akoze tvoja dr neriesi?

juliet86
12. nov 2019

a aka si vysoka? a oreco si tolko schufla? nechutenstvo zvracanie? co ti hovori doktor na konttolwch?

floretine
13. nov 2019

Nemať bruško je normálne, na mne nebolo vidno, že som tehotná do začiatku tretieho trimestra, čo som mala ploche vypracované brucho. A aj teraz. 9. mesiaci s oblečenou bundou si nikto bruško nevšimne. Ten úbytok váhy je ale na zváženie, je to kvôli zvracanie?

andulka126
13. nov 2019

@mima12e ja som v prvom tehu do konca 1.trimestra schudla 15kil...a celkovo tele tehu som nabrala iba vahu babatka plus vsetko ostatne ked som porodila mala som este menej kg ako pred tehu a bola som zdrava aj ja a aj babatko, mala som nechutenstvo a vracala som, brusko mi vykuklo az skoro v 6mesiaci😊

nikolieta9
13. nov 2019

@mima12e tak ubytok na vahe nie je az taky vazny, kedze plod si berie vyzivu a ak jes tak ako pred alebo este menej tak je to normalne, pri takej vahe je to ok, moja kamoska pomaly aj rodit bude a vyzera ze je v 5 mesiaci.

22patricia22
13. nov 2019

@mima12e očividne tehotenstvo tvoj organizmus zle znáša, mávaš nechutenstvo a vracáš? ak áno, tak to rieš so svojou doktorkou/doktorom. niektoré ženy proste počas tehotenstva schudnú ale bude lepšie, keď o tom bude vedieť tvoj doktor.

lenuska1907
13. nov 2019

brusko tak skoro nemusi byt vidiet, no co sa tyka toho ubytku, ja som schudla len asi 3 kg a uz som mala zle krvne testy, urcite to treba riesit.

dzejsik
13. nov 2019

bruško som začala mať až v 6. mesiaci, to je v pohode ... a na váhu sa opýtaj lekárky

lindusss2016
13. nov 2019

@nikolieta9 pri takej vahe? Pri vahe 57 je normalne tak rychlo schudnut 13 kg? No mne sa to fakt nezda. Ak ma 44, tak uz musi byt chuducka s akoukolvek vyskou

lenulikus
13. nov 2019

To chudneš / resp. neješ naschvál, lebo sa bojíš priberania?
Takéto rapídne chudnutie nie je určite OK - choď za lekárkou než čakať tuna na nejaké rady.

majulka0509
13. nov 2019

A tvoj gynekológ nerieši váhu? Ja som nepribrala do 6. mesiaca, dokonca som schudla 2 kg a už ma chcel gynekológ poslať do nemocnice na vyšetrenia, takže sa mi zdá divné, že by tvoj gynekológ bral toto na ľahkú váhu.

kolieskova232
13. nov 2019

neboj nic, ani ja som nemala dlho brusko. ono ti potom zrazu vypukne.

nika12323
14. nov 2019

Ja som poriadne brusko nemala ani v deň pôrodu, keď som prišla rodiť všetky doktorky sa ma pýtali kde schovávam to bábätko .. 😅 ale podľa mna aj tak 12 týždeň je ešte strašne nízky na to aby to bolo vidno brusko 🙄 .. ale ten úbytok váhy mi príde dosť , doktorka ti na to nič nepovedala ? 🙄

mima12e
autor
14. nov 2019

@floretine áno vraciam zo všetkého co zjem

eliska13
14. nov 2019

@mima12e to je veľký úbytok váhy.Nedal Ti žiadne lieky, čipky, nenavrhol nemocnicu potrebuješ výzivu, minersly, železo hlavne.Brusko mi vykuklo až v 5 m

floretine
14. nov 2019

@mima12e určite to treba povedať lekárovi! môžeš trpieť Hyperemesis gravidarum, čo môže byť potenciálne život ohrozujúca tehotenská komplikácia - určite by ti mali nasadiť minimálne Torecan čípky, prípadne Agyrax, v ťažkom prípade kortikosteroidy infúzne v nemocnici - môžeš byť ťažko dehydrovaná a môžu ti chýbať dôležité živiny, pričom hrozí rozvrat organizmu. Určite utekaj k lekárovi.

mima12e
autor
14. nov 2019

@floretine ďakujem za informácie bola som dnes a dali ma do nemocnice na infúzie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre