Tvrdnutie brucha v 14tt - je to normálne?

kristi40270
11. apr 2020

Ahojte som len v 14 tt a už od začiatku mi dosť tvrdne brucho doktorovi som to spomenula ale povedal ze je to normálne.. A počula som ze je dobre magnézium no mam nízky tlak dosť tak neviem ci je vhodný.. Je to normálne?

bona69
11. apr 2020

@kristi40270 ja som brala celé tehu magnerot, skončila som pri 4ks denne, tiež som mala nízky tlak a tvrdlo mi brucho, mne už neskôr tvrdlo aj po pár krokoch,tak som sa len na gauči valala😀 nakoniec som skoncila v nemocnici v 38tt kvôli vysokému tlaku

karhu
11. apr 2020

mne sa osvedcilo toto

kristi40270
autor
11. apr 2020

@karhu toto mam aj doma myslíš ze to môžem jesť aj keď mam znížený tlak?

karhu
11. apr 2020

@kristi40270 neviem, skus pozriet poradne tu na konikovi..napriklad lekarnika..alebo nejaku tehotensku

sono2
11. apr 2020

@kristi40270 Nie. Nejedz nič, čo ti nedal doktor. A áno normálne aj mne tvrdlo vždy v rámci normy. Je všetko ok čo nieje pravidelne, bolestive. Maternica cvičí, má to svoj význam.

carduelis
11. apr 2020

Neber zatial, porad sa s doktorom, bolo by nebezpecne keby sa ti tak znizil tlak, ze by si mohla odpadnut.

soni111
12. apr 2020

@kristi40270 ako sa to prejavuje ?lebo aj mne sa to stáva často v noci niekedy

kristi40270
autor
12. apr 2020

@soni111 ťažko to opísať stvrdnute keď sa vyrovnám mam pocit akokeby ho ťahám až alebo ja neviem cudne to je

soni111
12. apr 2020

@kristi40270 ja sa v noci niekedy zobudím na také jak krc jak keby mi stiahlo maternicu na pár sekúnd a prejde to tiež neviem čo to môže byť stalo sa mi to asi 5 krát od začiatku tehu

nitka1157
12. apr 2020

@kristi40270 ja uzivam magnezko 2x 2tabletky .chcel mi dat 3x od tvrdnutia lenze mam aj ine lieky tak mi dal este na vkladanie.okrem toho mam nizky tlak a vysoky tep na ktory uzivam dalsie lieky.takze este aj to mi zraza tlak..nic neuzivaj bez dohody s dr.ale myslim ze magnezkom nic nepokazis.naj je magnerot

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre