Tvrdnutie v podbrušku v 12. týždni

evkakozickova
24. apr 2020

Ahojte je normálne keď mi 12tt tvrdne podbruško zatiaľ sa mi to stalo len dva krát pri prvom mi brucho netvrdlo vôbec dnes ráno napríklad mi tak stvrdlo a na ľavej strane som cítila asi babo magnézium neberiem lebo mám nízky tlak

kristi40270
24. apr 2020

Ahoj, mne tvrdne veľmi často niekedy skoro po celý deň mam nízky tlak a doktor mi dop. Magne b 6 a to aj beriem 2x denne a ešte som počula ze magnézium nieje na zníženie vysokého tlaku ale na úpravu čiže pri nizkom by ti ho nemalo znížiť ja sa necítim zle teraz predtým mi bolo aj na odpadnutie

evkakozickova
autor
24. apr 2020

@kristi40270 aha a v akom týždni si poradňu mám utorok tak mi to poviem uvidím či mi niečo na to dá ale žeby tak skoro mi tvrdlo?

kristi40270
24. apr 2020

@evkakozickova som v 16 tt a tvrdne mi už od začiatku často naposledy mi skontroloval krcok ci sa neskracuje ale je ôk 🙂 určite to spomeň dr

sebastian2009
24. apr 2020

Aj ja mam nízky tlak a začalo mi zvrdnut bruško tak mi manžel išiel kúpiť magnézium presne magne b 6 a beriem ho 2x denne a to prestalo

kristi40270
25. apr 2020

@sebastian2009 presne, mne nie úplne prestalo ale je to lepšie

tatiana_84
25. apr 2020

Mne pri prvom mi netvrdlo, doktorka mi ale predpisala magnerot. Ani jednu som nevyuzila. Teraz pri druhom som v 8tt a tvrdne, dala som si ten magnerot a pomohlo. Nastastie expiracia konci az o rok🙂

evkakozickova
autor
25. apr 2020

@tatiana_84 strašne nepríjemné to je ja som pri prvom ani nevedela čo je to tvrdnutie brucha pri malom som mala jedno krásne tehotenstvo toto druhé je už teraz ťažké chudnem a strašne mi je zle ešte k tomu tie zápchy 😔

kristi40270
25. apr 2020

@evkakozickova ja to mam podobne takisto nepriberam ani a to som už v 16 tt

evkakozickova
autor
25. apr 2020

@kristi40270 😔😔

dadus_ka
25. apr 2020

@evkakozickova mne od 17tt tvrdlo az do konca tehotenstva.. hrozne. Neznasala som to. Cim dlhsie som bola tehotna, tym to bolo neprijemnejsie.

tatiana_84
25. apr 2020

@evkakozickova ja som pri prvom vela vracala a chudla som do 9tt 5kg, nic som nejedla, lekarka mi dala torecan, ale nebrala som, vtedy som ani kys listovu nebrala a okolo 12tt to zo dna na den preslo a tiez bolo uz dobre. Teraz beriem aj listovu, aj viac oddychujem s nohami vylozenymi, zavraty mavam, nechutenstvo, tvrdnutie, zaludok na vode. Nastastie som doma so synom tak sa to da zniest, len dufam ze to prejde a bude vsetko ok. Co by sme nepreskakali kvoli tym drobcom.

evuska135
25. apr 2020

Pri prvom mi tvrdlo hrozne brusko aj ked az nejak od 23 tt ale v pohode magnezium pomohlo, brala som 3tbl na den a popri tom mozno aj dalsich 20tvrdnuti aj tak, teraz 23tt a od 19tt beriem, no odporucaju dr radsej magnerot nie b6, pokial je krcok v pohode tak sa nic nedeje, ale treba brat magnezko urcite

evkakozickova
autor
25. apr 2020

@tatiana_84 joj keď ja už by som sa tak s chutí najedla a pritom mám všetkého na výber ale proste to neide 😔😔

sebastian2009
25. apr 2020

@kristi40270 mne je teraz dobre

kristi40270
26. apr 2020

Ja dnes zas stvrdnute mam od rána

lucylucka
29. apr 2020

aj mne tvrdne brucho ale len po veceroch a tiez beriem magnerot.Len ho chcem zmenit lebo hrozne sa mi tazko prehltanu.Aky druh magnezia beriete?

kristi40270
29. apr 2020

@lucylucka magne b6

lucylucka
29. apr 2020

@kristi40270 a beries k tomu aj ine vitaminy?Ja len preto lebo ja beriem Ladee Vita a preto som hladala magnezium ale cisty.Aby som to zase neprehnala s vitaminmi.

kristi40270
29. apr 2020

@lucylucka beriem ktomu femibion pýtala som sa na online poradni gynekológa a povedal ze môžem kľudne.

kristi40270
29. apr 2020

@lucylucka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre