Ultrazvuk v 1. trimestri

28. nov 2023

ahojte,v pondelok idem na ultrazvuk mala by som byt 10+1 podla ms
na potvrdeni tehotenstva som uz bola v 8tt, avsak ku tomuto druhemu utz mi nic nepovedala, a ja som sa akosi zabudla pytat...ide teda o ten vacsi ultrazvuk kt. sa robi v prvom trimestri?
Bude to uz sono cez brusko? Myslite ze by mohol ist so mnou uz aj manzel sa pozret na babatko?
som prvorodicka, tak vobec netusim a nevyznam sa v tych vysetreniach🙈

saxana000
28. nov 2023

Nie ten vacsi sa.robi az v 12tt s.prvymi odbermi tento bude na premeranie ci vacok a plod narastli od poslednych merani.a urcite bude este vaginalne.mozes poziadat.o fotku. Napriklad moj lekar sprievod vobec nepovoluje ani pri velkom v 20 tyzdni ale zaznam si mozes dat nahrat.na usb a pustiti muzovi doma..spytaj sa u sestricky ona ti povie

lillyd
29. nov 2023

Nie určite nemusí byt vaginálne 🙂 mne robil obvodny doktor už v 12tt na skríningu sono cez brucho,
Rovnako aj doktor Grochal na skríningu v prvom trimestri robí už cez brucho. A partner tam môže ist k väčšine lekárov ale treba sa opýtať vopred.

juja_01
29. nov 2023

Mne robil cez brucho už v 8tt. Na 1. poradni sme boli v pondelok, tiež cez brucho, bol to ten väčší screening, bol so mnou aj manžel (ale písala som vopred lekárovi mail, či manžel môže prísť) 🙂

lillyd
29. nov 2023

@juja_01 inak mne sa zdá že už v 10tt mi robil cez brucho. Len som odpovedala na to že v 12tt to je už bežne a napr u grochala normálne on nerobí vaginálne pokial to nie je nevyhnutne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre