Určenie termínu pôrodu

marika1112
8. dec 2014

Maminy a tehulky, mam otázku? Neurčuje sa termin porodu podla poslednej menstruacie tak ze si prirata 7 dni a odrátaju sa 3 mesiace?? Viem ze termíny mozu byt dva, podľa Sona , podla pm.... Ale ide mi o to preco mi moja sestrička napísala ze mam termin 24.12 ked posledna pm bola 19.3 takze malo by to byt 26.12?? Viem su to len 2 dni a babo sa aj tak vypýta ked bude pripravené ale ide mi o princíp... Prosim napíšte mi Maminy ako ste mali termin podla pm určený vy?? Dakujem.... 😒

katren
8. dec 2014

@marika1112 o princip???aky???? mozes byt rada ze mas rozdiel 2dni...ja som mala rozdiel terminu menzes-sono 3tyzdne....a aj tak termin porodu presne nevies a vsade pisu 40tt +- 2tt....tak aky princíp?

safranca15
8. dec 2014

Ja som mala najskor urceny na 2.9 potom na 31.8 a nakoniec sa mala vypytala 24.8 pokial sa ti narodi v 38tt a viac tak je vsetko ok ak by sa narodilo skor berie sa to ako predcasne narodene

marika1112
autor
8. dec 2014

@katren ved práve o to mi ide ze aj ja mam rozdiel 13 dni medzi sonom a ultrazvukom... Preto chcem vedieť presne ako sa to určuje lebo ak mam pravdu ja tak to nieje 13 dni ale len 11;) chápeš? A viem ze bola aj ovu posunuta tak si to chcem presne odrátať o kolko mi to nesedi.... Viem aj to ze mala pride ked ona bude chcieť, to vsetko chápem len chcem vedieť ci sa to rata naozaj plus 7 dni a minus 3 mesiace.... Chápeš?

marika1112
autor
8. dec 2014

@safranca15 ale aky termin si mala podla pm??? Rátal ti to plus 7 dni ci ako??? Len to ma zaujíma.... Viem ze babo pride kedy bude chciet

safranca15
8. dec 2014

@marika1112 podla menzesu mi vychadzalo 2.9

marika1112
autor
8. dec 2014

@safranca15 a poslednú pm si mala kedy??? Prirátal ti 7 dni?

katarinamarkova
8. dec 2014

@marika1112 2 dni 🙂))
....keby si rodila aj dnes, tak to je relativne v termine.....keby si rodila aj po novom roku tak to je tiez v termine....
o princim coho presne ide? princim kvantovej tabulkovej presnosti v zdrape papiera, co po porode ostane v spisoch nemocnice zalozeny?
pozor na to, aby si nahodou neletela do porodnice skutocne 24teho na stedry den 🙂 uprostred vecere.

fopka
8. dec 2014

@marika1112 mne napriklad primar s doktorom povedali, ze dva terminy neexistuju... ze je to len taky blud - prezitok z zminulosti davat dva terminy.... ja som napriklad vobec nemala dva terminy, proste jeden

fopka
8. dec 2014

@marika1112 a este, mne doky vobec neurcoval termin podla pm (aj preto, ze nevedela som ako na potvoru, kedy bola 😀 ) len podla sona, velkosti plodu a trafil sa skoro presne

liebling98
8. dec 2014

@marika1112 ten výpočet +7 dní a -3 mesiace sa používa ako skratka, ako sa dopracovať k 40 týždňom od PM. Keďže to je väčšinou jediný spoľahlivý časový údaj, z ktorého sa vychádza pri určovaní dĺžky gravidity. To ale nič nehovorí o tom, kedy došlo k oplodneniu. Preto sa neskôr tento vypočítaný dátum koriguje podľa rozmerov bábätka, že ktorému týždňu zodpovedá. Sú to pomerne presné merania na základe ktorých lekár upresňuje predpokladaný dátum pôrodu. Takže sestrička Ti do knižky napísala to, čo jej nadiktoval lekár, nepomylila sa vo výpočte.
K Tvojmu problému, áno dieťatko môže zaostávať v raste. Mne pri prvom synovi predčasne starla placenta, syn sa narodil 40tt a vážil 2.6 kg.

ilie
8. dec 2014

Aj mne podla velkosti doktorka povedala,že bude o týždeň skôr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre