V 8. týždni dokážem zjesť len zemiaky

3. feb 2023

Idem sa asi len trošku posťažovať, prečítať si vaše skúsenosti a zážitky... Kto to mával tiež takto? Už asi tretí - štvrtý deň mi je zle už len pri pomyslení na svoje obľúbené jedlá. Veci, ktoré by som bola najradšej jedla každý deň mi teraz dvíhajú žalúdok a nie je mi zle na ten spôsob že by som zvracala, len pri predstave na jedlo sa mi spraví akoby "ťažko". Jediné, čo dokážem zjesť ako tak sú zemiaky na rôzne spôsoby - hranolky, kaša, čipsy... prípadne sem tam ešte jogurt ale 90% mojej momentálnej stravy sú zemiaky (pomedzi to sa snažím ovocie). Naozaj nič iné nezvládnem. Už sa to odráža aj na mojom tele, pravdepodobne tie chýbajúce živiny mi spúšťajú bolesti hlavy, snažím sa to vykryť aspoň vitamínmi... Viem že to nie je najzdravšie ale hovorím si že stále lepšie dočasne jesť jednu vec dookola ako nejesť nič. Prosím povedzte že ste to tiež tak mali a že sa vám to raz dva dalo doporiadku. Ja rada papám a toto je utrpenie 😂

zuzanka.zuzu
3. feb 2023

hranolky, kaša, čipsy? 😀 pár dní som bola len na vode, pár týždňov len na ovocí... že čipsy 😀

liloastitch
3. feb 2023

Prvé mesiace tehotenstva som prežívala na hranolkách a kole z mekáča... Jediné čo som nevy🤮. Potom keď skončilo toto obdobie tak prišla chuť na zdravšie jedlo. Veľa zeleniny, ovocia, hovädzie mäso mi chutilo... Ale teda raz dva to nebolo.

dankabetka
3. feb 2023

Ahoj, ja som mala tento divny stav cca 3 tyzdne, od 7tt do cca 9tt, pri oboch detoch, nezvracala som, ale ani som nic dokopy nejedla, tak som nemala co dat von.... potom to preslo vyslovene jedneho rana som sa zobudila a vybielila chladničku a uz mi nebolo zle az do konca tehu ....😉 dokonca som uz nemala ziadne ine " komplikacie" v tehu, typu boli ma chrbat, opuchnute nohy a kadeco ine, na co sa vsetky zienky stazovali, ked spominam spatne bolo to krasne obdobie 🙂

domca44
3. feb 2023

Ahoj.. no mam taky istý problém.. nič neviem zjesť vôbec, stále mi je na grcanie denne aj 10x zvracam 🤮🤮 pro prvom som zjedla 10rozkov so slaninou no a teraz? Vôbec nič... aj na vône som veľmi hakliva... keď myslím na moje obľúbené jedlá tak zrovna musím utekať na záchod:( už neviem naozaj co mam robiť.. dnes to bolo lepšie ale ajtak to mam každý deň to isté 😪

srferreira
3. feb 2023

Ja som bola na zemiakoch cele tehotenstvo, na vsetky sposoby, minimalne 5x za tyzden 😂

koticka
3. feb 2023

Do 4 mesiaca mi bolo zo všetkého zle a všetko som vyvracala … prežila som na rožkoch s Natur nátierkou … tie ostali vo mne asi tak pól hodiny, ostatne išlo okamžite von. Potom sa to postupne upravilo. Dodnes však ryžu nemôžem ani cítiť, len zemiaky na 100 spôsobov 😀

viestta
3. feb 2023

Prvu ligu som grcala 5 mesiacov, schudla som viac ako 8 kil, ked som uz konecne mohla jest z niecoho som sa hnusne vysypala, skoncila na koznom a potom som ostala na zemiakoch, mrkve a kuracine skoro do porodu.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinqua
3. feb 2023

Asi 13 týždňov som fungovala tak, ze rano som bola rada, že dobehnem na wc sa vyvracat a potom som si umyvala zuby asi 30minut lebo pomedzi to ďalšie vracanie...minimálne doobeda som fungovala max na hroznový cukor 🙂, popoludní som si mohla dat uz nejaké jedlo typu suchy rozok, tyčinky,...otras.a to som bola na liekoch na tlak a to ma veľmi stresovalo, aby som ich hneď nevyvratila. Potom ako čarovným prútikom a jedla som za dvoch fakt, do 18 týždňa som bola v mínuse s váhou, rodila som s plus 10kg a to som mala opuchy kvôli preeklampsii.

euka210
4. feb 2023

I ja som take mala...pri prvom som grcala len z cestovin, pri druhom som tiez vela jedla zemiaky, lebo som mala chut na ne...ale aj tak som 1xdenne grcala. Jedine pozitivum bolo, ze 4mesiace som sladkosti nemohla ani vidiet, v obchode som ich obchadzala...co inak som jedla dost.
Je to rozne, niekomu je zase dobre po 12.t, niekto po 16.t, niekto grca cele tehu. Verim, ze po 12.tsa to bude zlepsovat a potom to dobehnes. Ja som prve 3mes schudla stale.

terezka1947
4. feb 2023

Ja som tak pri mladšom existovala prvé mesiace na suchých rozkoch a hranolkach. Potom to prešlo.

dadka128
4. feb 2023

Hranolky pečene zemiaky, to som jedla do 20 tt 😁😁😁 dat si nieco ine bolo pre mna utrpenim a smrady som citila no hrozné to bolo 😁 a este velmi ki pomahalo pit zazvorovy caj a cuckat lizatka so zazvorom

nika11103
5. feb 2023

Presne takto som to mala aj ja , čo som sa ja najedla zemiakovej kase v tehotenstve to mám na štyri ďalšie životy . A ja som si tam teda nakydala toho masla na kilá , mliecko , takze mne sa to aj pekne všetko odrazilo na kilách . Potom neskôr som už jedla všetko a stále a 30 kíl plus v ôsmom mesiaci . V deviatom som sa už radšej ani nevazila na poradni som si vždy pridala kilo ale bohvie aká bola realita 😅 papaj na čo máš chuť a kedykoľvek , hlavne že do seba niečo dostaneš .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre