V akom týždni som?

26. apr 2021

Ahojte baby, prečo mi niekde píše, že som v 5tt a niekde, že v 6tom?
Teraz som 5tt+6 a všade mi píše 6tt🙄

ukulela
26. apr 2021

ano, je to 6 tyzden. rata sa to odo dna poslednej ms. 1 tyzden su dni 1 az 7. bolo by to napisane 0+4 (ale realne este tehotna nie si)... a 5 tyzden a siesty den sa uz rata ako 6 tyzden.

katkamatka7
26. apr 2021

Keď máš jeden rok, tak si v jednom roku do jedného roku alebo od jedného roku?

autor
26. apr 2021

No ženy.... 😀 A ja som si myslela, že keď som 5+6 tak čakám ešte len na šiesty týždeň takže to už budem dokonca v siedmom? 😂 No, sranda...

amelie2017
27. apr 2021

Ked si 5tt, tak sa pise, ze si 6.tt - ta bodka je tam dolezita, znamena siesty. Takze si tehotna 5 tyzdnov a sest dni, co je prebiehajuci siesty tyzden.

s_a
27. apr 2021

A nie je to jedno v podstate, či 5 alebo 6 týždeň? 🤔

nafka0483
27. apr 2021

5+6 znamena ukonceny 5ty tyzden (cize z piateho tyzdna mas za sebou uz vsetkych 7 dni) a preiehajuci 6ty. Z toho siesteho mas uz za sebou 6 dni. Cize o den neskor nebudes 5+7, lebo 7 dni je cely tyzden, cize budes 6+0 - ukonceny siesty tyzden. 6+1 - ukonceny siesty tyzden a prebiehajuci siedmy - z toho siedmeho tyzdna zatial 1 den.

To mas rovnake ako s rokmi - rok 2021 je tore storocie? to nie 20te, ale 21., pretoze 20 storoci je ukoncenych a z 21. prebehlo uz 21 rokov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre