Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

V ktorom týždni som?

slniecko237
19. okt 2015

ak som mala posledny sex 20 jula tak som v 12 tyzdni?...nakolko som mrchu mala este dva mesiace po styku

prego81
19. okt 2015

@slniecko237
3 mesiace bez sexu? ☹ 😢

slniecko237
autor
19. okt 2015

ano...prekvapilo ma to ze som v tom...kedze mrchu som mala este dva mesiace....mamm v tom zmätok..ze ako vlastne sa pocitaju tyzdne ked mrcha bola....mam to pocitat od toho dna kedy bol sex?..

prego81
19. okt 2015

@slniecko237
ak si ozaj tehotna tak uz si snad bola parkrat u lekara? Dufam 😒
Pri takychto pripadoch je najspolahlivejsi datum podla ultrazvuku niekedy okolo 11-12tt. To uz mas davno za sebou. Ak si pred tym stykom mala pravidelnu ms tak si niekde okolo 15tt. Ale to je len hruby odhad. Toto ries s gynekologom
A termin vies?

slniecko237
autor
19. okt 2015

podla sona mi zacal 12 tyzden...a to mi nesedi...ze oplodnenie zrejme muselo nastat skor ako ten datum 20jula...menzes som mala pravidelne ....mam v tom chaos

prego81
19. okt 2015

uprimne, ani mne by to nesedelo (podla tvojich datumov) ale to tu nevyriesime. Toto fakt ries s lekarom. Ak si to nespravila ked si u neho bola na sone tak mu hned volaj a vysvetli preco ti to nesedi. Sono po istom case (cca 12tt) uz nie je spolahlive ohladom urcovania dlzky tehotenstva. U mna to bolo len 5 dni rozdiel (medzi sono datumom a posl. ms) a aj tak sme to s lekarom riesili dost intenzivne kedze som mala mat naplanovany cisarsky.
Ak si ozaj mala styk 20.7. a potom uz nic tak to povedz lekarovi. Inac, tvoj zadany termin v profile sedi viac. To si na to ako prisla? 😉

bajana
19. okt 2015

@slniecko237 pri určovaní veľkosti plodu sa k styku pripočítavajú cca 2 týždne....čiže ak ti podľa svojej sona vyšiel dátum na 12tt,tak si otehotnela v cca 2.-3.tt...už ti to vychádza?

slniecko237
autor
19. okt 2015

takze som otehotnela nie 20jula ale niekdy neskor?

prego81
19. okt 2015

@bajana
akoze sono datum je velkost plodu a nie dlzka tehotenstva? To by slo...ale aj tak si myslim ze v tom case je uz dlzka tehotenstva 14tt a usg na urcenie dlzky tehotenstva (alebo velkosti plodu) nie velmi spolahlivy, aspon podla mojich amaterskych "znalosti" 😀

@slniecko237
kazdopadne sa spoj s gynekologom a vyjasni si to 🙂

slniecko237
autor
19. okt 2015

vyjasnit si to musim s mojim priatelom ...ktory si nechce pripustit ze je to jeho...ze posledny styk sme mali 20jula...tak ako mozem podla sona byt 12tyzdni

prego81
19. okt 2015

@slniecko237
nesuhlasim 🙄 (prepac budem dnes za trvdohlavu). Ak mas ty jasno vo svojom sexualnom zivote tak s priatelom nic nevyriesis. Je potrebne to konzultovat s lekarom. Opakujem, sono je po istom case z hladiska urcovania dlzky tehu nespolahlive. Drzim palce, uz nemam co viac dodat 🙂

ukulela
19. okt 2015

@slniecko237 tyzden tehotenstva sa nerata od terminu sexu, ale od zaciatku cyklu (opravte ma, ak sa mylim) - preto ti to nesedi. ale tak sa to rata - od zaciatku cyklu, s uvolnenim vajicka pocas ovulacie a az potom pride oplodnenie.

slniecko237
autor
19. okt 2015

dakujem velmi pekne...len som chcela vediet a ujasnit si ci som otehotnela skor abo neskor ...kedze podla mrchy to neviem vypocitat...lebo ak skor tak by som bola 15tyzdni a ked neskor tak v 12tyzdni ze?

slniecko237
autor
19. okt 2015

@ukulela ....a ked som mala este dva mesiace mrchu tak ako sa to pocita ?

ukulela
19. okt 2015

@slniecko237 tu to mas: http://www.choredieta.sk/index.php/tehotenstvo-...
ako pisu baby vyssie, ak mas jasno, kedy si mala sex, neskor si otehotniet nemohla. spermie nevydrzia v posve tyzdne 🙂
konzultuj s lekarom a potom to tak vysvetli mlademu. ... aj ked nerozumiem, pri foto mas termin porodu a 16ty tyzden ....

ukulela
19. okt 2015

@slniecko237 ked si mala mrchu, to sa nezohladnuje. to uz nebola ozajstna mrcha, len nejake krvacanie ... aj pocas tehotenstva mozes normalne krvacat. mas uz knizku? tam by si mala mat napisany tyzden, resp aj na foto zo sona. aj ked ono je toozaj len orientacne, moze to byt s odchylkou ... tie dve mrchy púosledne, boli normalne, alebo len take slabe?

maslenka47
19. okt 2015

@slniecko237 ak si otehotnela 20. jula, tak teraz si v 15tom tyzdni. Pretoze teraz od 20. jula prebieha 13ty tt (12 ukoncenych + 6 dni) a 2 tyzdne musis "pausalne" priratat.

slniecko237
autor
19. okt 2015

s tym co som mala 20jula sex ..ak by to bolo jeho tak som v 15tyzdni ...takze ak som v 12tyzdni tak zrejme som otehotnela s inym ze?...prvy mesiac mrcha bola riadne a dalsi take spinenie...k lekarovi som isla len tento tyzden....sono ukazalo zaciatok 12 tyzdna...

maslenka47
19. okt 2015

@slniecko237 samozrejme otehotniet mozes aj den-dva po styku, ale rozhodne nie 2 tyzdne po 😒

maslenka47
19. okt 2015

@slniecko237 no a este jedna vec. Jednak niektore deti su mensie, niektore vacsie. A moze to byt velmi lahko aj "zle" zmerane. 15tyzdnovy plod ma priemerne cca 10cm, staci trochu zle otocenie alebo par milimetrova nepresnost a hned "si v inom tyzdni".

gabrielaslivkova
19. okt 2015

@slniecko237 začiatok tehotenstva sa určuje prvým dňom poslednej menštruácie (ak teda máš pravidelnú menštruáciu). K ovulácii (kedy sa dá otehotnieť) dochádza cca 2 týždne potom, tehotenstvo sa dá zistiť cca o ďalšie dva týždne. Teda, ak si mala posledný sex 20. júla, ako začiatok tehotenstva podľa menzesu by som počítala od prvého dňa menzesu, ktorý si mala pred 20. júlom. Samozrejme, sú prípady, kedy mali ženy menzes aj počas tehotenstva (no, nie som si istá, či sa to dá nazývať menzesom). Ja som v 16tt a veľkosť plodu mi sedí k termínu podľa menzesu (+/- 1 deň). Skús sa o tom poradiť aj so svojim lekárom.

slniecko237
autor
19. okt 2015

takze podla vas som neotehotnela 20jula ale neskor ?

prego81
19. okt 2015

@slniecko237
najprv nam ty napis ci si mala ozaj posledny sex 20.7. alebo bolo aj nieco potom. Lebo takto nas len zavadzas. To ti mam akoze povedat ze si otehotnela neskor ako 20.7. aj ked si sex nemala? 😠

gabrielaslivkova
19. okt 2015

@slniecko237 a ty si mala sex s niekym iným aj po 20. júli? Či som len zle pochopila tvoj posledný príspevok? Ak si podľa sona začiatok 12. týždňa, teda okolo 11tt+, tak k oplodnenie by malo dôjsť cca pred 9-10 týždňami.

slniecko237
autor
19. okt 2015

dobre...vyjdem s pravdou von...neni som zena...som chlap...potrebujem surne radu....s dotycnou som mal sex 20jula naposledy..po troch mesiacoch mi akoby nic oznami ze je tehotna a je v 12 tyzdni...a od toho datumu vychadza 12 tyzdnou...preto jej neverim ze to moze byt moje....viete ma pochopit a neodsudzovat ze som sa sem zapojil?...momentalne sa nachadzam v zahranici ....tak potrebujem vasu radu....mam v tom totalny zmätok ...za pochopenie dakujem a prosim len radu ci moje alebo ineho

prego81
19. okt 2015

@slniecko237
HA! ja som to vedela 😀 Tvoje prispevky do seba nezapadali...

Osobne si myslim ze nie je tvoje, ALE, mozno ma len neschopneho gyndosa 😝 DNA testy to istia. Zda sa ze nemienis s dotycnou zit a podobne...

slniecko237
autor
19. okt 2015

nie ...oklamala ma ze nemoze otehotniet...ze raz uz potratila a zrazu napise je je v tretom mesiaci....chapete to?...ako sa mam v tom vyznat ...neni som lekar....ale nesedi mi to ze udala presne 12 tyzdnou ....co jej vychadza od posledneho styku...preto potrebujem vasu radu...kde vlastne je pravda...dakujem velmi pekne

mamulienka30
19. okt 2015

@slniecko237 chod s nou na sono a uvidis. O dva tyzdne a viac sa pomylit lekar by musel byt uplny idiot v dnesnej dobe. Staci ti kopia tehotenskej knizky vpredu, je tam predpokladany termin porodu, tym padom aj pocatie si pekne vyratas... v 12tom tyzdni tam mas aj rozmery baba a tie nejake "okaslavanie" o dva a viac tyzdnov nedovolia... len nech ti to pekne prefoti... a to, ze mala menstruaciu cely cas je tiez hodne divne, skor ti chce nieco nasit... ja by som bola tiez skepticka. 12ty a 15ty tyzden tehotenstva je diametralny rozdiel aj na sone.

prego81
19. okt 2015

@slniecko237
je to 13 tyzdnov len tak medzi nami. Pravdu ti povie len ona. A ci je dieta tvoje ti povie len vysledok genetickeho testu. Maj sa a nabuduce pouzi kondom.

skoupilka1
19. okt 2015

@slniecko237 no my Ti tu môžeme masírovať chrbát s tým, že to nemusí byť "tvoje", no nikto ti tu nepovie na istotu nič. Ostáva Ti len čakať na pôrod a testy DNA. Nie som si istá, či sa dá test DNA urobiť aj v prenatálnom období....

katrin21
19. okt 2015

@slniecko237 mrchu si mat mohla, to ma vela zien, aj ked su uz tehotne.. ak si otehotnela 20.7, alebo do dvoch dni potom / spermie preziju, ovullka mohla byt o den-dva/, tak to si cca. v 15tom tyzdni (13tt od otehotnenia)..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli