Vedľajšie účinky antibiotík a vplyv na dieťa v 10. týždni

vikis5
29. aug 2015

ahojte, som v 10tt a beriem antibiotika a dostala som z nich mykozu. Bojim sa aky vplyv na dieta budu mat tie lieky,, aj ked mam zevraj take ktore neskodia. Co vsetko sa moze realne stat? Ma niektora z vas skusenosti z uzivanim liekov v tehotenstve?

sandey
29. aug 2015

A boli naozaj nutné? V prvých 3mesiacoch sa treba liekom vyhýbať

bosoriak
29. aug 2015

@vikis5 Predpokladam, ze ti tie antibiotika predpisal lekar, ktory vedel o tom, ze si tehotna. Neliecena bakterialna infekcia je naozaj nebezpecnejsia, nez liecba antibiotikami. V dnesnej dobe uz su antibiotika naozaj bezpecne aj v taktomto skorom stadiu tehotenstva. Mykozu vyliecis canestenom tabletkami, pripadne zbehni ku gynekologovi, nie je to nic co by mohlo ohrozit plod. Skus brat probiotika, to tiez moze pomoct.
Kazdopadne pochybnosti alebo otazky treba smerovat k lekarovi, ktory ti vysvetli v com spocivaju rizika a benefity, nie tu anonymom na fore.

@sandey Aky presne vyznam ma spochybnovat branie antibiotik, ked uz ich zobrala? Niekedy ma naozaj prekvapuje absolutny nedostatok empatie ludi k sebe navzajom...

seahorse27
29. aug 2015

@vikis5 Ak su tie lieky bezpecne, nestane sa nic. Mykozu treba riesit s gynekológom.
@sandey Lekar asi vedel, co robi, ked jej ich predpisal. Niekedy je riziko infekcie pre plod vyssie ako riziko z ATB. Existuju uplne bezpecne ATB, ktore sa mozu brat aj pocas 1. trimestra, napr. penicilinovy rad...tak naco takato zbytocna otazka?

majjka1985
29. aug 2015

Ja som v 26 tt a beriem už tretie ATB. Prvé som brala v 6tt, druhé v 13tt a teraz beriem opäť. Tiež som mala obavy, ale keď to inak nejde, tak radšej takto. Vždy je menšie zlo užívať ATB ako neliečiť zápal, či chorobu, to je pre bábo oveľa nebezpečnejšie. A napr. ATB Zinnat sú úplne bezpečné, takže kľud 😉

vikis5
autor
29. aug 2015

@sandey ze vraj hej, CRP som mala 50, dala mi zinat 250

vikis5
autor
29. aug 2015

@bosoriak jasne ze vedela, keby mi to bolo jedno tak sa vas nepytam :D

vikis5
autor
29. aug 2015

@seahorse27 tak mozno to bola zbytocna otazka, ale pravda je taka ze ziadne lieky by sa nemuseli brat a doktori povedia ze su bezpecne ale tak vzdy je tam nejake riziko, nie?

vikis5
autor
29. aug 2015

@majjka1985 tiez berem zinat, a aj si mala nejake specialne vysetrenia u gynekologa kvoli bratiu liekom,nejake hlbokovejsie myslim?

katka1981
29. aug 2015

@vikis5, skusila by som vyplachy s koloidnym striebrom ale urcite by som to riesila aj s gyn. Vitagyn C mozes brat aj pocas tehu.

seahorse27
29. aug 2015

@vikis5 nemyslím si, ze nejaký lekár predpise tehotnej ATB bezdôvodne. Ved pises, aké si mala CRP - to je cielene vyšetrenie na to, aby sa zistilo, či sa jedna o vírusovú alebo bakteriálnu infekciu...

vikis5
autor
29. aug 2015

@katka1981 pojdem v pondelok urcite ku gynekologovi sak mam pocit ze idem zhoret dole

seahorse27
29. aug 2015

@vikis5 canesten by si zatiaľ mohla používať, ak mas doma.

peneloppe
29. aug 2015

@vikis5

Ja som mala v tehotenstve anginu a brala som atb, hned na zaciatku, bohuzial som nevedela ze som tehotna. Maly sa narodil zdravy, ziadne problemy.

katka1981
29. aug 2015

@vikis5, mykoza je strasna, ja som si s nou uzila roky rokuce ☹

upam
29. aug 2015

ja som brala a dokonca 2x a mala je ok mala okrem alergie na mlieko zdrava ako rybka takze sa neboj, daju ti take co su najmenej rizikove ked vedia ze si tehotna...

upam
29. aug 2015

@katka1981 ziadne vyplachy - v tehotenstve sa nesmu

hrjanka
30. aug 2015

Pocas tehotenstva som na vaginalnu mykozu pouzivala multigyn actigel, nieco ako canesten, ale funguje aj proti bakterialnym infekciam, a vzdy mi pomohol. No bude lepsie, ked skocis ku gynekologovi, v tehotenstve treba kazdu infekciu konzultovat s lekarom

vikis5
autor
30. aug 2015

@peneloppe sak uz som to akosi stravila ze berem lieky a uz to moc neriesim, ale asi budem do porodu nervozna :D

vikis5
autor
30. aug 2015

@hrjanka a to volnopredajny?

hrjanka
30. aug 2015

@vikis5 ano

peneloppe
30. aug 2015

@vikis5

Aj ja som bola a velmi som sa zlakla ale co uz, nevedela som takze vycitat som si nic nemohla. Neboj, bude to v poriadku.

hrjanka
30. aug 2015

@vikis5 prajem skore uzdravenie a bezproblemovy zvysok tehu 😉

ukulela
30. aug 2015

@vikis5 kvoli tym ATB urcite nebud nervozna. ja som tiez bola chora a brala som lieky a nic sa nedialo ... skor pozor na tu mykozu, mne ju preliecovali niekolko krat a aj tak sa mi jej nepodarilo zbavit :( sestricka mi vysvetlovala, ze mykoza ej nebezpcna v tom, ze oslabujevnutorne steny a tie sa potom pocas porodu trhaju ako papier. a tak aj bolo, dotrhala som sa vnutri ako prvomajova konfeta 🙂
ziadny lekar ti ako tehotnej nepredpise lieky zbytocne a tiez ti neda lieky, co by ta / alebo dieta ohrozilo. pokial viem, specialne vysetrenia po brani ATB gynekolog nerobi.

vikis5
autor
30. aug 2015

@ukulela to som nevedela s tou mykozou ze to moze byt az take zle

katka1981
31. aug 2015
libka1
31. aug 2015

Ja nebyvam chora nikdy. V momente ako otehotniem vzdy aj ochoriem. Takze za poslednych 20 rokov som brala ATB 3x a to pocas kazdeho jedneho tehotenstva 😠 Zinat a Bioparox mi vzdy dava. Bioparox je lokalne ATB do nosa alebo hrdla. Deti su v poho. Mykozu som nastastie nemala.

upam
2. sep 2015

@katka1981 iste reklama na produkty 🙂 ved kazdy nech robi ako chce ja isto nie - ked neveris spytaj sa gynekologa

katka1981
2. sep 2015

@upam, urcite by som vsetko konzultovala ako tehotna s gynekologom, to by mala kazda

vikis5
autor
2. sep 2015

ahojte, dakujem este raz vsetkym co sa zapojili do diskusie, nakonec mi doktor predpisal capiky a krem, uz citim aj zlepsenie :D

prego81
3. sep 2015

@vikis5
len ta chcem ukludnit ze su atb ktore su uplne v pohode pocas celeho tehotenstva (napr. na penicilinovom zaklade). Nabuduce ked budes uzivat atb kup si rovno aj probiotika, zabranis tym pripadnej mykoze (alebo aspon znizis pravdepodobnost ze ju dostanes). Probiotika sa mozu aj pocas tehotenstva. Mne napr. vzdy zaberu pri zacinajucej mykoze
Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre