Vitamíny na začiatku tehotenstva

petka73
10. feb 2012

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Chcem sa opýtať, aké vitamínové doplnky je dobré brať v prvom trimestri? Aké ste brali vy?

silvi1980
10. feb 2012

Ahoj Petka. Ja viem len o kyseline listovej- Acid folic. Je velmi fajn brat ju v prvom trimestri, prípadne aj neskor. 🙂

silvi1980
10. feb 2012

Inak, sú rozne značky a balenia. Ja tu nebudem radšdej žiadne propagovať... Ja som pri obidvoch tehotenstvách užívala iba tieto vitamíny-ráno po jedle. Nič ďalšie nie je podĺa mňa treba. Je pravda, že v neskoršom štádiu som potrebovala aj železo, ale to už ti predpíše gynekolog na zaklade výslekov krvi, ak máš toho železa primálo. Prajem pekný deŇ:O)

mona333
10. feb 2012

Ahoj, ja som brala Femibion 800,ale ja nie som poctiva co sa tyka brania liekov,tak to este doberam,ale beriem to kazdy druhy den iba,lebo si myslim,ze moja strava je celkom pestra.

bobi3
10. feb 2012

tak ja som brala tiež Femibion 800, teraz beriem už 400, no včera mi moja endokrinologička povedala, že Femibion má také zloženie jódu, ktoré nepriaznivo vplýva na štítnu žľazu a že mi ho určite neodporúča, že vraj najlepšia je klasická kyselina listová, acidofolan alebo Prenatal vitamíny... Ostala som dosť v šoku, lebo ja som si myslela, že práve Femibion je ten najlepší. Že vraj mám byť rada, že výsledky na štítku dopadli dobre 😕

jespera
10. feb 2012

mne primar kazal brat B6 a kys. listovu, som v I.trimestri.

kbeata
10. feb 2012

@petka73 nebrala som nic 😉 ,ak si zdrava a nemas nejake rizikove tehotenstvo naco brat chemicky vyrobene lieky 😉

janulkamartinko
10. feb 2012

ja tehotna este niesom,ale rada by som, preto frcim na kyseline listovej 🙂

rencici27
22. sep 2013

Ahoj .Aku znacku kys.listovej odporucate pred zaciatkom otehotnenia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre