Vitamíny v priebehu tehotenstva

katkadurikova
24. nov 2016

Ahojte maminy aké ste užívali vitamíny počas tehotenstva? mamavit ..... čítala som niečo aj o celaskone.... 😀 😀 😀 😀 😀

lednickajana
24. nov 2016

Ziadne..ked mas pestru stravu netreba...a to som este aj kojila

pribinak
24. nov 2016

Ziadne, ovocie, zelenina, normalna pestrá strava
Pokial nemas ziadne zdrav.problemi, tak nic umelé nepotrebujes

sibalka21
24. nov 2016

Ziadne.... Len kyselinu listovu

tyelde
24. nov 2016

Prenatal od Jamieson a potom som presla na femibion, ale nebolo to denne 🙂

katkadurikova
autor
24. nov 2016

je toho vela a neviem vybrat sestricka povedala ze je to jedno no viem, že po niektorych babetka v brusku velmi rychlo rastu....zevraj 😀 😀 😀

lorela
24. nov 2016

@katkadurikova Ono tá odpoveď sestričky asi aj preto, že je to fakt jedno. Nepomôžu, neublížia, v podstate sú zbytočné. Ak je nedostatok nejakého dôležitého vitamínu alebo minerálu, ako napríklad železa, lekár ti ho predpíše v účinnej dávke.
Dôraz by si naozaj mala dávať radšej na vyváženú a pestrú stavu, aj vzhľadom na vysokopravdepodobné dojčenie.

katkadurikova
autor
24. nov 2016

@lorela s tým mám problém začať sa pravidelne zdravo stravovať ... :D hlvne ráno 😀 😀 😀

lorela
24. nov 2016

@katkadurikova Keď aj ráno niečo malé ľahké, a ja nie hneď po zobudení, ešte máš celý deň pred sebou 😉.

viky8
25. nov 2016

Mne lekarka odporučila BabyVit. Radšej si dám takéto vitaminy a mám aspoň taký lepší pocit, že robím niečo aj pre bábätko, lebo neviem či vždy všetko potrebné dostanem zo stravy. U mna sa totiž najprv prejavilo nechutenstvo a jedla som malo. Takze u mna platí, že s radsjj vitamín dám ako by mi mali chýbať. A spomínané BabyVit mi vyhovujú.

zdenkastanka
25. nov 2016

Ja som tiež užívala femibion a teraz mám prenatal od jamiensonu.

slniecko35
25. nov 2016

Ja som mala elevit pronatal od bayer na radu lekarky, je velmi kompletny a cele tehotenstvo som nemusela uzivat nic viac, ziadne zelezo ci magnezium. A co sa tyka vyvazenej stravy tak ano, ak davas pozor kazdy den co jes plus viac zeleza tak nie je problem, ale mne bolo asi do 20tt zo vsetkeho zle a skoro nic som nejedla, nechcela som ohrozovat svoje dieta. Mala sa narodila v 41tt s 3370g.

peta2202
28. nov 2016

@katkadurikova nic si z toho nerob ja tiez som mala problem vzdy s pestrou a zdravou stravou. Dokonca ho mam dodnes. Preto ked som to riesila s gyn ze teda nemam taku stravu asi akoby bolo vhodne, tak sme riesili ze by nebolo zle keby som teda zacala brat vitaminy, nech to dietatko ma vsetko co potrebuje, tak vtedy som zacala sa obzerat po vitaminoch ktore obsahovali aj vitamin D aj kyselinu listovu, aj jod - no proste vsetko co dieta potrebuje pocas celeho tehu

katkadurikova
autor
28. nov 2016

@peta2202 tak to beriem aj ja .... :D

janusfrncova
6. júl 2023

@viky8 prosim ta tie vitaminy babyvit ako si ich uzivala ked su take velke ?? 😁😁 mam ich tiez ale ta velkost to je brutal ci si ich žula ci prehltala ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre