Začiatok tehotenstva a pálenie záhy

manamani1
19. okt 2011

Okrem meškajúcej ms som doteraz, moc iné príznaky nemala. Dnes večer ma začala neznesiteľne páliť záha. Ak som tehotná som len v 5tt. Test zatiaľ negatívny.Chcem sa spýtať, kedy sa pálenie záhy začalo u Vás prejavovať???

jalucija
18. máj 2014

@lenuliatko28 to vazne ti ani ziadne tabletky nepomahaju?

lenuliatko28
18. máj 2014

@jalucija naozaj vôbec nič ☹ ja som už bola aj na gastre s tým...aby mi neako pomohli, no ale čo iné ako - ste tehotná, nič nemôžete okrem malox, gaviscon alebo homeopatika atd... :-/ všetko som už skúsila fakt...a celé dni ma z tej kysleliny naťahuje, občas keď je neznesiteľne zvraciam, ale nie som schopná absolutne normálne fungovať... :-/ neprajem nikomu...kiež by som aspon jeden deň mala bez záhy...ja sa ráno zobudím na to, že ma páli a už to ide potom celý celučký deň a večer je to najhoršie.... ☹

satanka1
18. máj 2014

@lenuliatko28 studené mlieko ti nepomôže?

gabikkas
18. máj 2014

@manamani1
@lenuliatko28
@sloto
ahojte, ja som mala palenie zahy posledny trimester....mne pomohli pukance, vyskusajte 🙂 citala som o tom na internete, vraj to pomaha...mskusila som a zabralo 🙂

satanka1
18. máj 2014

@gabikkas
@lenuliatko28 ozaj..pukance...tie pomahaju

jalucija
18. máj 2014

@lenuliatko28 ach to ma mrzi. Ja tiez zeriem ten malox uz ako cukriky ale dnes som si pre zmenu kupila tablety sody bikarbony. Ale mne to zabera, zatial.

lenuliatko28
19. máj 2014

@satanka1 pomôže ale na pol hodku asi....ono sa potom vplyvom kysleliny v žalúdku zase zmení na "tvaroh" a zase je len z toho kyselina, gastrolog uplne zakazal mliečne výrobky. Môžem len sojove mlieko a ked mliečne tak probiotické veci a kyslé už-čo už nekysnú v žalúdku - acidko napr. Ale ako som písala, všetko zaberá tak na max.hodinku a zase sa to vráti :-/ no čo už...musím len skúšať všetko možné a snáď raz niečo zaberie...a pukance som skúsila tiež tak zaberú áno, ale ako všetko na hodinku... :-/ a je mi už zo všetkých tých pokusov normálne zle,,,,fatru už nenávidím, nemôžem ju ani cítiť...z anacíd som mala - gaviscon - už zvraciam len ked ho vidím fuj..., malox, gastrocynesine -homeo, anacid -také mliečko na pitie, Rennie, Tums, kukuričné chrumky bez soli, dietu som držala na zásaditú stravu (ryža, mrkva, zemiaky, varená zelenina, voda bez chloru atd...) banány, Emesin, tehotenské lízatká....no dovidenia ženy...fakt ja som už skúsila milion vecí,,,všetko to stlmí na hodku a je to spať zase,,,a večer tak od 18,00 cca to je brutál...už len čakám kym je aspon 21,00 a idem spať...nech to necítim, ale v noci chodím cikať 3-4x tak vždy ked vstanem mám normálne hrču v krku a tlak za hrudnou kosťou, kyslo v ústach a páli ako svina ☹ je to humus iný....a ráno každé ráno vstávam s tým, že dúfam, že mi bude lepšie...a potom príde zase sklamanie, že smola....Ja som zatiaľ ani 1kg nepribrala....čo jem len také "nekyslé" veci...a prd to pomáha... 😝 jediná moja a najvačšia útecha je to maličké čo mám v brušku, že to kôli nemu vydržím a potom mi ešte veľmi pomáhate vy! :-* každý deň idem kuk, či neaká nová rada-nová nádej :D ste zlaté a dakujem za to.. 🙂

lenuliatko28
19. máj 2014

@jalucija ahoj...no tak to poznám ja s gavisconom...pozriem sa naň a naťahuje ma... :-/ mňa to tiež mrzí, ale nezostáva mi nič iné len sa "neopúšťať" a vydržať to... aj keď popravde som si teda ani v najhoršom sne nepredstavila, že toto budem riešiť v tehu...ale vždy sa utešujem aj ked takým blbým spôsobom, že sú kočky, čo zvracajú celý deň a musia na infúzky a to našťastie ja nie som ...tak aspon to je pozitívne a bábika že je ok 🙂 ja zvraciam len ked mám veľmi veľkú kyselinu...držím Ti päste, nech Ti je lepšie 😉

modrofuzik11
25. máj 2014

odporucam tabletky rennie. su fajn, dobre ucinkuju a posobia iba lokalne v zaludku, kde rozlozia kyseliny. mam odskusane 😉

milota164
30. jún 2014

Aj ja som pouzivala Rennie zuvacie tablety, aj na palenie zahy aj ked ma napinalo na vracanie zo zaciatku. Treba vyskusat, kazdemu zaberie nieco ine.

marianabaga
28. júl 2014

Pár rád nájdeš v tomto článku: http://liecbapaleniezahy.sk/priciny-palenia-zah...
Tie hlavné som ti sem rovno skopírovala, ale lepšie je prečítať si to celé.

jedzte menšie porcie jedla viackrát denne
vyhnite sa potravinám a nápojom, ktoré spôsobujú pálenie záhy kvôli svojmu chemickému zloženiu, tj predovšetkým čokoláde, mentolu, mäte, paradajkám, paprikám, citrusovým plodom a džúsom, sladkým kysnutým jedlám, koreneným a mastným jedlám, káve a sýteným nápojom
neľahnite si ihneď po jedle, ale počkajte aspoň hodinu až dve,
podložením zvýšte hlavovú časť postele
ak sa potrebujete pre niečo zohnúť, radšej sa neohýbajte v páse, ale pokrčte kolená
nedvíhajte ťažké predmety
skúste udržať svoju váhu v rozumných medziach

851tinka851
9. aug 2014

Na palenie zahy je najlepšie mlieko aspoň mne to zaberalo ;)

monciky
9. aug 2014

mne nezabera absolutne nic, mam doma vsetko co moze tehotna z lekarne, pijem mlieko, vyhybam sa paprike, v noci spim posediacky, hore som asi tak 10x a neviem sa uz dockat, kedy porodim🙂 beriem to ako fakt, ze to tak je, musim s tym zit, aj ked je to neprijemne, zvlast ked clovek upratuje a podobne, to zohybanie sa a tak...
len dufam, ze mi palenie zahy nezostane po tehotenstve ako bonus, kedze ma nikdy zaha nepalila....🙂

deniska14712
21. dec 2014

Dobry den prosim porate mi co mam robit .... us pol roka sa z priatrlom pokúšame o dieťa velmi sa to nedari možno preto lrbo pred rokom a pol som dala na potrat,.? Vcera ma strastne pálila zaha pritom ja ztym skoro nikdnikdy bemam problem...mÔžete my poradit co mam robit pritom ma aj bolia prsia a pred tyznom som si urobila test a nebola som v druhom stave. .porate my

elmerina
24. dec 2014

@mb myslim ze ta fatra pomaha .. ,mna pali tiez zaha som tehotna

bosorka0312
8. jan 2015

Ahojte maminy,prosim Vas o radu,som v 7tt a dostavam take kyseliny a palenie zahy že idem odpadnut s toho🙂 niečo zjem a hned mi je zle a zvraciam...pri prvom synovi som to vobec nemala a na internete pišu na každej stranke niečo ine že čo sa smie a nesmie jest,tak Vas prosim o radu čo jete Vy a čo mu sa mam vyhnut...Ďakujem

kamanima
10. jan 2015

asi v 25.tt. ale tak, že mi kyselina išla aj nosom. neželám nikomu zažiť

butterfly333
6. júl 2016

je táto téma aktuálna??

butterfly333
6. júl 2016

Páli ma záha už týžden a strašnééé 😕 😕

majaon
8. júl 2016

Tak mne vzdy v tehu pri paleni zahy pomohla mala lyzicka jedlej sody bic. a zapit vodou 😉

domx
29. nov 2016

ahojte dievcata.. som v 7.tt a vcera ma zacala palit zaha.. doteraz mi bolo len nevolno, alebo som bola unavena.. ale uz sa k tomu pridruzilo aj neskutocne palenie zahy.. pred otehotnenim som mala dlhodobe problemy so zaludkom, (takze take ako palenie zahy, nevolnosti, nechutenstvo, krce apod. som si prezivala denno-denne) ale po liecbe a upravenych davkach liekov som sa z toho relativne dostala.. pred otehotnenim som brala uz len tabletky na kyselinu a probiotika.. lenze teraz tabletky samozrejme uzivat nesmiem.. a zaha pali neskutocne.. este viac ako kedykolvek predtym... ked uz to bolo predtym neznesitelne tak mi zvykla zabrat lyzicka horcice.. ale teraz zaberie tak na par minut a problem je zas tu.. prosim viete mi poradit co v takomto pripade robit? nemozem spat, cez den normalne fungovat..je to uuplne otrasne.. neviem ako sa toho zbavit.. 😨😖

luciamic
30. nov 2016

@domx sucitim, mala som to rovnako,az take, ze ked isla ta "vlna palenia", som sa musela zastavit a niecoho sa pridrzat. To by clovek neveril kym nezazije...nechcem strasit ale nepreslo mi to do dna porodu. Pastilky z lekarne su niektore povolene aj v tehotenstve. Radim Tums - financne Ta uplne nezruinuju a striedaju sa v baleni viacere ovocne prichute. Z tych mentolovych rennie a spol sa mi uz dvihal zaludok. Vela zdaru!

luna379
30. nov 2016

Tu sa diskutuje, tak skúsim tu! :D Užívam antikoncepciu roky. Tento mesiac som po 7 dňovej menštruačnej pauze nasadila lieky. Ale... 3. a 4. tabletku som si zabudla dať, keďže som mala nočné... Dala som si ich všetky 3 na 5. deň. A ako na potvoru som ten 4. deň mala sex aj s plným ukončením do mňa. Prvý týždeň ak človek zabudne tabletku tak je to vraj najväčšie riziko. No a teraz mám za 2-3 dni mať zase tú pauzu, čiže sa dozviem či som v tom. :D Ale mám veľké tušenie že áno. Strašne ma bolia vaječníky už asi od 8. dňa po tom sexe. Zväčšili sa mi prsia a mám ich boľavé a PRESNE to pálenie záhy je extrémne neznesiteľné. Čo myslíte baby? Ako mne by to ani tak nevadilo sa musím priznať :D

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
escape22819
15. okt 2020

@lenuliatko28 ahoj. Aj ti to po porode preslo? Ja mam to iste co ty 😭

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre