Zle znášam tehotenstvo

svetlana35
1. apr 2017

Ahojte, som v 10tt a moje tehotenstvo zle znasam. Babatko sme planovali, nakolko doma mame uz stredoskolaka a velmi sa ne neho tesime. NO problem je v tom, ze asi mesiac dozadu mi zacali nevolnosti a ja som uplne vyradena. Pridem z prace okolo tretej mi zacne byt zle a do vecera jedenastej len lezim, grgam, stukam a hnukam. Sama sebe idem na nervy. Manzel pracuje na kratky/dlhy tyzden a tak som casto sama doma. Inak obaja moji chlapi su velmi zlati, nakupuju, varia, pomahaju, obskakuju ma, umyvaju okna. Len ja sama so sebou neviem vydrzat. RAz za 2 tyzdne pride sestra a vytiahne ma aspon na vychadzku do mesta. JA som pred tehotenstvom bola velmi aktivna, fitko, beh, kamosky no teraz sa mi sportovat kvoli nevolnostiam neda. Snazim sa zamestnat ked mi je lepsie aspon beznym upratovanim, no je to ozaj len mozno hodina /dve cez vikend ked som ako tak pouzitelna. Dni sa mi neskutocne vlecu a vsetko mi smrdi.. V noci sa mi neda spat, nakolko len beham na WC a potom nezaspim. Nezvladam ani oprat. Ako ste toto obdobie prezili? Cez tyzden som v praci tak je to lepsie, no vikendy katastrofa, muz v robote a ja stukam na gauci🙄

svetlana35
autor
7. apr 2017

dievcata, dnes mam z tých horsich dni, a pomohli mi ryzove chlebicky. My to nazyvame "polystyren". 😉 a tiez matovy caj. Ja uz ani neviem co mam jest.

mimi3706
7. apr 2017

@marysimonka presne,aj ja najcastejsie jem pecivo,a k tomu syr,salamu alebo slaninu,a tiez kadejake slane hovadiny,zo sladkeho ma natahuje len pri predstave. A dnes mi bolo moc zle,tak som normalne dala normalne pivo a uz je mi fajn 😁

marysimonka
8. apr 2017

Babulky :( ale ja uz fakt nevladzem vecer v noci mam 4vankuse ani zaspat neviem len placem od nevolnosti. Ja pijem od klember zazvorovy caj ten je uzasny prijemna chut a tiez mi trochu ulavi keby mozem pijem non stop. Pivko??? 🙂 chi sa ti dobre odgrglo . Ja som pivo nelubila ani predtym tak to vyskusat nemozem chiiii. Inak pri malej predtym som pribrala 28kg ,som zvedava teraz ako to dopadne. Mne pride datum porodu nekonecne daleko :( :( ze mam vydrzat celu jar a leto a este aj jesen.

marysimonka
8. apr 2017

@svetlana35 skusim aj ten matovy cajik , je pravda ze voda ochutena matou mi chuti. Ozaj ty mas kedy termin? 🙂

marysimonka
8. apr 2017

Ahojteee ako ste prezili dnesok? Mne cez den bolo fajn a teraz to uz zacina pomooooc 😢😢😢😢. Ozaj mimi3706 ty uz cakas tretie? 🙂 a svetlanka kolke prve? 🙂

svetlana35
autor
8. apr 2017

Ahojte ja čakám druhé..Po 15 rokoch..Dnes fajn včera bola kríza...Pomohol mi harmancekovy čaj a dnes som si dala nealko pivo...Som v prvom trimestri tak neviem či môžem no obsah alkoholu to má..

nmnicka
8. apr 2017

Ahojte kočky, mne býva tiež veľmi zle,bola som aj v nemocnici už, pomáha mi čierny pigi čaj, s citrónom a tri lyžičky cukru do 0,5L pohára.... Potom sa čudujem,že nemôžem spávať a nechodím ani na wc 😂

marysimonka
8. apr 2017

@svetlana35 neboj ak to je iba jedenkrat alebo nie casto mozeme vsetko. Jeeej tak to je pekny rozdiel 15r tak to uz bude s pomicnickou/pomocnikom starsim. Ja mam uz 9rocnu

marysimonka
8. apr 2017

@nmnicka v nemocnici kvoli nevolnostiam? :( chuda a asi si vela vracala?

nmnicka
8. apr 2017

Áno. A bojím sa že tam skončím zas. Ostala som na infúziách.😫

susybaby
8. apr 2017

Dievcence pripajam sa som v 10 tt a je to katastrofa. Strasne nevolnosti travenie nanic a k tomu unava. Som momentalne absolutne nemozna. Fungovanie nasej domacnosti uplna pohroma. Vobec sa nedokazem tesit z babetka. Pri prvom som mala ranne nevolnosti celych 9 mesiacov dokonca aj na porodnej sale.

mimi3706
8. apr 2017

@marysimonka hej ja tretie ale na 4.sa uz nenahovorim 😕 dnes zle bolo,ale vcera este horsie.vcera ma az pivo zachranilo. Ale co jeden den funguje,druhy uz ani nahodou 😠.. Neviem si ani predstavit ako to vydrzim dokonca. Som nemozba a nenazrana 😡

marysimonka
9. apr 2017

Oh baby sme na tom zle. Vy vydrzite hore tak dlho :( mne byva najhorsie vecer tak idem o 20h do postele a tam placem 😢😢😢. Susybaby ufff to ani nestras ze celych 9mesiacov 🙁🙁🙁 to by ma slahli. Ani ja sa neviem tesit stale si predstavujem ako mi bolo predtym uzasne a ze co je toto za zivot. Tiez som nemozna manzel robi vsetko chudak 😢❤❤❤. Este som aj nervozna lebo predtym som bola silna fajciarka a teraz si vlasy idem vytrhat ze nemozem fajcit. Oh viete co si prajem? 🙂 aby sme uz pisali ako sme porodili a uz budeme len o chudnuti pisat- teda ja urcite 😢😢😢😢

marysimonka
9. apr 2017

@mimi3706 inak je to krasne mat tri deticky 🙂 ale ufff veru ja by som to tehotenstvo uz tiez nezvladla. Teraz po 10r som zabudla ake to bolo priserne inak neviem ci by som sa na vobec odhodlala . 🙂 Zavidiˇ takym co im vobec nic nie je cez tehu ze fakt si to vychutnavaju bez nevolnosti, tym padom aj jedia normalne ach stastne to zeny 😢

renimac
9. apr 2017

Baby, asi Vás nepotešim, ale treba len vydržať. Ja som prevracala prvý trimester na kompletku. Niekedy aj pol dňa vkuse. Bola som schopná len ležať. Potom sa to zlepšilo - rozumej, zvracala som len 2x denne. Vseho všudy som doteraz nevracala možno 2-3 týždne. Inak ma to chytí hocikedy aj teraz, mám totiž reflux. A k tomu už aj zaha. No hold, tehotenstvo so všetkým čo k tomu patrí. Ale dobrá správa je, že najneskôr termínom pôrodu to skončí 😉. Držte sa.

marysimonka
9. apr 2017

@renimac jeeej ty uz zachvilku budes mat babatko domenka , nas to vsetko caka. Drzime palceky na porod. Co cakas dievcatko ci chlapceka?

renimac
9. apr 2017

@marysimonka no teším sa, že už ideme ku koncu, lebo zvracat 7 mesiacov nie je nič prijemné 🙂. Ale čím som bližšie, tým lepšie to znášam. Prvé mesiace mi bolo do revu, ale keďže je to vymodlene bábätko, stále som si opakovala, že to vydržím, lebo som za to musela veľa bojovať. A dodnes si opakujem slová jedného lekára: "kto vracia, nepotraca". Čakáme najakcnejsieho chlapčeka pod slnkom 😊, dáva mi o sebe vedieť od rána do noci 🙂. Stojí to aj za tie príšerne nevoľnosti. Aj keď uznávam, že niekedy je to fakt o hubu.

marysimonka
9. apr 2017

@renimac to si pekne povedala. Aj my mame vymodlene a o to horsie ako som sa tesila tak teraz s tymi nevolnostami sa neviem. Tak to bude dobry futbalista ;) ked takto kopka maminku. Drziiim palceky juj a to zvracanie :( verim ze tak dlho nebudeme mat ved este aj v lete. Moja sestra tiez v juni rodi chlapceka a tiez ma nevolnosti stale :( nie uz take ale stale musi udrziavat hladinu nejakym jedlom inak jej je zle

mimi3706
9. apr 2017

@marysimonka my sme mali druhe po 8 tokoch a tiez to bolo hrozne,ale ked som porodila,tak som si hned povedala,ze ja este jedno chcem,a nepustilo ma to 2,5 roka,tak sme sa na to dali.. Ale je to narocne,milujem leto ale teraz by som chcela nech je rychlo november uz nech je to za mnou...a tiez zavidim tym co ani nevedia ze su tehotne...ja som jak vymenena ale uplne,nohy mi puchnu,trasu sa mi akoby som dala vysokohorsku turu...unavena som a mam taky zatemneny mozog ci co 😂

renimac
9. apr 2017

@marysimonka verím, že Vám to prejde skôr 😉. Takto dlho to bežné nie je, ale zas stáva sa. Ale hovorím, už to beriem s nadhľadom, no prvé 4 mesiace to tak nebolo. Držím palce 😉. Nech je to zdravé a silné bábätko ❤.

marysimonka
9. apr 2017

@mimi3706 aj ty puchnes aj ja 😢. S opuchanim noh som mala problem uz pred tehu a teraz je to viac ufff poviem aj lekarovi. Mozno preto ta vaha pri prvej bola takvysoka kvoli vode zadrzanej v tele

marysimonka
11. apr 2017

Babulky kde ste :( ???

mimi3706
11. apr 2017

@marysimonka ja som tiez puchla jak melon a uz citim chodidla ze ppuchaju. A dnes znova mi je moc zle,to bude asi aj pocasim sposobene,ked je slnko aj ha sa lepsie citim...a teraz dva dni som ani chodit nemohla co ma v pravom boku puchalo pri jazdom pihybe,man podizrenie na pruh,ale dnes uz lepsie,tak uvidime co s tym a ci vobec

marysimonka
11. apr 2017

@mimi3706 fuuu snad pruh nie to by nebolo mic dobre :( chuda. No mne vecer a v noci byva stale zle uz som na nervy z toho :( a chce sa mi plakat

marysimonka
14. apr 2017

@mimi3706 ako si dopadla s tym pruhom? :( nasa skupinka nie je moc akcna aj ked sa mi to s vami lepsie znasalo. Mne je stale zle, vecer vracam , placem 😢😢😢

svetlana35
autor
14. apr 2017

@marysimonka ahoj, neboj vecer mi je tiez zle ale nastastie nezvraciam len fucim a stonam. Bordel v byte ako keby ani sviatky neboli, pradlo som nezehlila 3 mes. si vies predstvavit tu kopu...Neboj zvladneme to.

marysimonka
14. apr 2017

@svetlana35 ahooooj 🙂 sa tesim ze si napisala. len keby to zle uz skoncilo a mohli by sme si to uzivat. Ja tiez nic nerobim iba pracujem ale vsetko manzelik.

mily7
14. apr 2017

Baby poplacte si,ale len trochu,aby vám horšie nebolo. Oddychujte,nájdite pani na výpomoc,zehlenie,doprajte si pekne veci. Moje tiež nebolo prechádzkou ružovou záhradou. Neznášam tehotenstvo. Takze len prežiť a keďže to dlhy čas, spríjemníte si to ako sa dá.

deniska2706
14. apr 2017

Žienky ja som 8tt a je mi hrozne. Napina ma už snáď zo všetkého. Dnes dokonca aj z priatelovych čerstvo umytych vlasov.a keď prídem domov a je nevyvetrane.katastrofa. bojím sa niečo zjesť lebo potom je to len horšie.tak si dávam slané tyčinky a podobne blbosti aby som mala v sebe aspoň niečo. Hrozne je to hlavne poobede a večer .v byte taký bordel.všade sa valaju veci.vidím to ale nedokážem s tým nič spraviť.Najradšej by som len ležala.rozmýšľam že sa na pár týždňov dám ako pn lebo v práci je to tiež hrozne keďže pracujem s jedlom a rôznymi ľuďmi.držte sa

marysimonka
14. apr 2017

@deniska2706 chapem ta resne, ja pracujem z domu som si to vybavila nevedela by som sa rano nachystat :(. Je to priserne nieco a tolko tyzdnov to trva 😢😢😢😢. Snad to ubehne rychlo , boze len o to prosim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre