Zle znášam tehotenstvo

svetlana35
1. apr 2017

Ahojte, som v 10tt a moje tehotenstvo zle znasam. Babatko sme planovali, nakolko doma mame uz stredoskolaka a velmi sa ne neho tesime. NO problem je v tom, ze asi mesiac dozadu mi zacali nevolnosti a ja som uplne vyradena. Pridem z prace okolo tretej mi zacne byt zle a do vecera jedenastej len lezim, grgam, stukam a hnukam. Sama sebe idem na nervy. Manzel pracuje na kratky/dlhy tyzden a tak som casto sama doma. Inak obaja moji chlapi su velmi zlati, nakupuju, varia, pomahaju, obskakuju ma, umyvaju okna. Len ja sama so sebou neviem vydrzat. RAz za 2 tyzdne pride sestra a vytiahne ma aspon na vychadzku do mesta. JA som pred tehotenstvom bola velmi aktivna, fitko, beh, kamosky no teraz sa mi sportovat kvoli nevolnostiam neda. Snazim sa zamestnat ked mi je lepsie aspon beznym upratovanim, no je to ozaj len mozno hodina /dve cez vikend ked som ako tak pouzitelna. Dni sa mi neskutocne vlecu a vsetko mi smrdi.. V noci sa mi neda spat, nakolko len beham na WC a potom nezaspim. Nezvladam ani oprat. Ako ste toto obdobie prezili? Cez tyzden som v praci tak je to lepsie, no vikendy katastrofa, muz v robote a ja stukam na gauci🙄

marysimonka
18. apr 2017

@susybaby vodu ani citit ani ja nemozem. Dnes trosku som vypila. Vidim ze to maju s nami chlapi vesele ale velmi rada by som im prenechala toto tehotenstvo

svetlana35
autor
18. apr 2017

@marysimonka a geneticke testy ti robili? Ja som tiež 13 takmer 14 tyzden. mam ist na krv 10 maja. Ani velky ultrazuk mi nerobil v 12 tyzdni lebo babo bolo otocene chrbtom a este aj pod kostou. Ledva sa tam dostal sondou. Tak mam stres ci je vsetko ok

marysimonka
18. apr 2017

@svetlana35 krv mi brali vysledky boli ok . Divila som sa ze lepsie nez ked som mala 24r mi vysli na DS, co mi je dost divne. V piatok idem na sono tak to asi pomeria co ma zhruba v tychto tyzdnoch. Akurat dnes som vravela ze sa bojim ze co ak nebude zdrave a nie vsetko vedia odhalit :( mi fakt prepina cim som starsia tym som ustrachanejsia.
Vypytaj sa znova na sono ved o tyzden uz moze byt dobre otocene. Ale zevraj najdolezitejsie sono je to medzi 16-20tyzdnom. To pojdem okrem mojho aj do blavy dr. Cunderlikovi -to je pan. Tak obetujem 100eur

svetlana35
autor
18. apr 2017

@marysimonka nestresuj, dobre bude. Ved tam pojdem 10 maja, tak urcite urobi sono, lebo doky je prehnany pedant. Sono robi vzdy. U nas je manzel telesne postihnuty tak mame aj my stres. doky na to len zahlasil,ze bude sledovat vsak nic ine nemoze. JA sa chystam ku Grochalovi do Martina ak ma posle. Inak ak mi idu brat krv a mam prist nalacno, mozem si dat lieky? ci radsej nie?Lebo ak si ich nedam budem mat vysoky tlak

mimi3706
18. apr 2017

Na mna muz chudak tiez len kuka ze co to so mnou,kde mozem tam sa vyvalim, natahuje ma jak slona,vcera a predvcerom zle nonstop mi bolo fuj no otras.. Pri druhej dcere mi zle bolo do 5,5 mesiaca tak sa tesim 😕 co to bude teraz...och my chudata 😂 v mojom okoli ani jednej kamoske nebolo zle...nevedia si to ani predstavit... A tiez mam 3 kila plus a citim sa jak hroch...

marysimonka
18. apr 2017

Svetlanka no ja som sla na krv najedena povedala mi sestricka ze nemusim nalacno. Ahaaa grochaaal je znamy tiez veru.
Mimi podobne okolo mna su vsetky ukazkove bez nevolnost s pribratim do 12kg takze ja som ufon co sa preziera a vlastne nechapu z coho mi je zle a napina ma a este aj vracaaam preboha 😩😩😩😩 mam dost z nich uz sa nikde nestazujem placem do perin a vam na MK.

susybaby
18. apr 2017

Ja idem teraz na krv 25.4 mam prist na lacno ale mam strach ze testy budu zle lebo si myslim ze na ultrazvuku to zle pomeral a vysiel mu zly tyzden nezhoduje sa vobec s poslednou menstruaciou ani s terminom kedy som otehotnela.

marysimonka
19. apr 2017

Ahojte no ja som sla uz vecer vracat a plakat 😢😢😢😢 jak bol den dobry tak znova vecer. Otras!!!! Neznasam to a nechcem uz. Susy ale neboj tak sa radsej popytaj myslim okolo 12-13tt sa maju robit tie krvne testy

mimi3706
19. apr 2017

@marysimonka to vracanie ti nezavidim,mna len hrozne natahuje a to tiez stoji zato...neskusala si fatru? Mne to obcas pomaha,alebo pivo.. Ale to je zle,ze jeden den si nieco dam,a na druhy ked si len predstavim ze by som to iste zjedla tak sa mi otoci zaludok jak ponozka naruby 😢 tiez mam pocit ze to niekedy nevydrzim...

marysimonka
19. apr 2017

@mimi3706 presne. Splnim si nejaku chut na jedlo a potom ked na to pomyslim ma napina :(. Vcera som mala chut na rizoto a vecer som ho uz ani do chladnicky nevedela dat co mi doslo zle. Uz nech nam to prejde len to si prajem 😢😢😢 nic viac. A najlepsie keby uz bol oktober vobec sa netesim na toto leto

mimi3706
19. apr 2017

@marysimonka ale ber to tak, že máš aspoň o 2 týždne náskok 🙂 dúfam, že raz sa nad tým len zasmejeme...a mne aj dosť pomáha, keď som medzi ľudmi, akoby sa mi odpútala pozornosť a nie je mi tak zle ako ked som doma s malou len...aj ked uz bolo aj take ze mi bolo zle na návšteve, ale tak raz tak raz tak...

marysimonka
19. apr 2017

Ja dnes cely den zle. Vyvracala som aj obed 😢😢😢 boze to nie je mozne

stepanka274
19. apr 2017

@svetlana35 ja som pri poslednom tehu objavila modreho konika a nebola sanca sa nudit🙂 tu sa da minut veeeelmi vela casu.

susybaby
30. apr 2017

Dievcata ako sa vam dari? Prosim vas co pijete ja uz neviem co lebo zo vsetkeho mi je zle a mam stale ozrutnu kyselinu. Doktorka mi kazala pit ocukrovany ovocny caj ale to my nechuti a je mi zle. Jedine co ako tak tak tepla voda s medom ale ide mi to uz hore krkom.

svetlana35
autor
30. apr 2017

@susybaby mne najlepsie robi radler nelako 0,0 per. Potom este rajec ochuteny...

susybaby
30. apr 2017

Jooj ja pivovu chut nemam rada a skusim este ten rajec.

jance333
30. apr 2017

@susybaby na kyselinu a pálenie záhy mi najviac pomáha Fatra (pozor, nie Fatra extra, tá je pre tehotné nevhodná) a tak všeobecne na pitie okrem čistej vody ešte perlivá Magnézia. bublinky mi teraz robia dobre na žalúdok, predtým som minerálky skoro vôbec nepila.

susybaby
30. apr 2017

Mne doktorka hovorila ze nemam pit vobec mineralky a bublinove vody a co obsahuje kyselinu citronovu.

svetlana35
autor
30. apr 2017

@susybaby a preco? Mne moj nic nespominal. Len alkohol

monicka2912
12. sep 2019

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre