Zmluva na dobu neurčitú a materská

matias12345
2. nov 2017

Dobry den potrebujem zienky poradit,,kedze prvy krat mam takuto skusenost som zamestnana na neurcitu dobu no teraz mi skoncila skusobna doba a kolegina mi povedala ze u nich vo firme pokial je zena uz po skusobnej dobe na neurcitu zmluvu ma narok na matersku dovolenku od zamestnavatela .Ale neviem ako postupovat dalej a ako dlho sa plati materska ? Za kazdu odpoved dakujem

marisoul
2. nov 2017

na materské máš nárok pokiaľ si v posledných 2 rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená min. 270 dní. Materská potom trvá 34 týždňov.

moonlight1210
2. nov 2017

@matias12345 ak je to nieco, co ti priplaca zamestnavatel pocas md, musis sa informovat u neho. Zo zakona totiz nemusi.

Ak ide o klasicke materske, to vyplaca stat. podmienkou je 270 dni zaplateneho nemocenskeho poistenia za posledne dva roky (nemusi byt v kuse, moze byt aj prerusene. Ale dokopy to musi dat 270 dni do dna porodu).

Ak tie dni nemas, tak budes rovno ziadat o rodicovske. Matersku nedostanes, hoci aj budes prave zamestnana na dobu neurcitu.

matias12345
autor
2. nov 2017

Dakujem pekne za info

matias12345
autor
2. nov 2017

moonlight1210 tych 270 dni mi sedi to mat budem

beky1813
2. nov 2017

Zamestnavatel nic neplati, plati to socialna poistovna, ved toto su zakladne pojmy

evittam
2. nov 2017

@moonlight1210 Nemusí byt 270dni zaplateného NP, podmienka je mat 270dni NP za posledne dva r

evittam
2. nov 2017

@moonlight1210 ..roky pred porodom.😉 A to je rozdiel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre