17tt a zlé genetické testy

lrnka
6. aug 2019

Ahojte. Som tehotna v 2.trimestri respektivne v 17.tt.Pred tyzdnom mi robili geneticke testy a vcera som po tyzdni volala o vysledky a mam zle vysledky. Viem citala sim aj tu na fore, ze vo vela pripadov sa zmylili a narodilo sa im zdrave miminko. Tie testy su vraj velmi citlive. Z mojej ani priatelovej str nikto nemal Downov syndrom ci rastepy. Caka mam dneska dalsie vysetrenie a mam velky strach je to moje prve miminko. Nikdy som
nefajcila a ani nepijem. Prosim vas ak niektora mate skusenoat, ze vam vysli zle geneticke testy mate zdrave deticky prisom napiste mi dakujemnr
not faj

margaretka111
9. aug 2019

@lrnka čo sa týka tripple testov, tak to je absolútna hlúposť, stačí, že k oplodneniu došlo o týždeň skôr/neskôr a už vychádzajú výsledky nesprávne. Mne vyšli tripple testy 1:2800 na DS, a výsledok? Máme bábo s DS.... a nie, v niektorých prípadoch ani morfo sono neodhalí všetko, to nám potom povedali aj lekári. Niekedy aj dieťatko s DS sa na sone javí ako úplne zdravé. Volá sa to "skrytý down". takže ak smiem odporučiť, jednoznačne buď tie testy za 500€ alebo amnio.

lemoni86
9. aug 2019

@lrnka vobec sa nestresuj. Ja som mala tripple 1:120, odmietla som amnio, chodila som na vysetrenia ku skusenemu primarovi,kde mi podrobne skontroloval vsetko na babatku(teraz uz 4 rocny zdravy chlapcek)a vylucil Tak downa. Toto je Len statisticky test a je dost nepresny. Zeny potom ohrozuju svoje zdrave deti,po pripade idu na upt zbytocne. Vid rozhodovanie @lenuliatko84. Ja by som ho dala zrusit a miesto neho nech zenam preplaca poistovna na trisomy test. Ozobracovanie a cisty biznis to je.

miriam13f
21. aug 2019

Ahojte som v 19.tt tehotenstva dávala som si robiť Nifty testy ktoré vyšli negatívne s tým ze pohlavie na 99% chlapec no včera na ultrazvuku sa ukázalo ze to je dievča a už sú špekulácie že to je môže byť nejaký syndróm... Mali ste niektorá podobnú situáciu? Ja tomu nechcem veriť ze dieťatku niečo bude keď aj morfologicky ultrazvuk vyšiel v poriadku ďakujem za odpovede

mimcak
21. aug 2019

Mne tie testy vyšli negatívne všetko v poriadku a narodil sa mi synček s raštepom chrbtice Nič sa celé tehotenstvo nezistili až keď sa narodil. Druhé tehotenstvo zas testy,že úplne zle išla som na podrobný ultrazvuk a Dr. ma upokojil, že je všetko v poriadku. A narodil sa zdravý synček. Držím palce

zilinec32
21. aug 2019

Prešli sme si tým tiež... downov syndróm, už sme zvažovali všeličo ☹ Amniocenteza nepotvrdila, narodilo sa nám zdravé dieťa. Ten stres z genetických nepresnych testov je hrozný. V Nemecku ho tuším ani nerobia. Šiel by som do tej amniocentezy alebo tie novšie typy testov, určite sa nechceš ďalšie mesiace stresovať.

mina59
28. júl 2020

@lrnka môžem vedieť ako ste dopadli? Vyšli mi zle výsledky a mam hrozný strach... Dakujem

lrnka
autor
22. sep 2020

@mina59 dobre mi to dopadlo Malý je zdravý

lulululululululu
15. nov 2022

@sipcek2 koľko ste mali rokov?

sipcek2
15. dec 2022

@lulululululululu 37 keď som otehotnela

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre