Kde ste absolvovali genetické testy?

lilly2303
15. júl 2020

Ahoj hľadala som v skupine, ale nenašla odpoveď. Ak som to prehliadla ospravedlňujem sa. Som matkou 5 ročnej dcerky v 4 mesiaci tehotenstva mi pri genetických testoch diagnostikovali rastep brušnej dutiny tzv. gastrozchizu. Absolvovali som amniocentezu atď., odporucanie doktorov bolo tehotenstvo ukončiť. Ja som sa však rozhodlo ináč. Dnes mam zdravú a krásnu dcérku. Síce sme si dva mesiace poležali v nemocnici ale zvládli sme to. Momentálne by sme chceli pre naše slniečko súrodenca, ale mame obavy. Nikto nám totiž nevie povedať prečo sa to stalo že malá mala rastep. Doktor povedal že niekedy sa to stane, že to bola náhoda, nakoľko nikto z nás v rodine nikdy genetické ochorenie nemal. Napriek tomu by sme chceli absolvovať genetické testy a preto by som vás chcela poprosiť ak tu je niekto kto takéto testy absolvoval, chcela by som vedieť:
* kde ste ich absolvovali?
* koľko vás celé toto testovanie aj s konzultáciami stálo?

deti95060810
15. júl 2020

genetické testy robia Kramáre...zadarmo.

denden77
15. júl 2020

@lilly2303 mne ked robili Trisomy pri prvom tehotenstve kvoli podozreniu na DS, automaticky volali aj mojho chlapa na odber, aby v pripade pozitivneho vysledku mali prognozy aj do dalsieho tehotenstva.. bolo to v BA, v zeleznicnej nemocnici, ambulancia klinickej genetiky, doc. MUDr. Michal Ondrejcak.. skus pogooglit.. myslim, ze mali zverejneny aj cennik 😊

lilly2303
autor
15. júl 2020

@deti95060810
Áno ale to sú testy robene počas tehotenstva. Tieto testy sa robia na špeciálnych klinikách a čo sme pozerali cenníky tak ceny sa pohybovala cca od 1500 eur vyššie, záleží od toho na čo všetko sa testy robia. Ale ďakujem za snahu pomôcť 🙂

lilu2008
15. júl 2020

Ahoj. My sme boli v NR u Dr. Barošovej v poliklinike oproti spiralu. Preplácala poisťovňa. Mali sme odporúčanie od gynekológa nakoľko naše 1.tehotenstvo bohužiaľ neskončilo šťastne. Podľa mňa by ti malo stačiť odporúčanie lekára. Držím palce

lilly2303
autor
15. júl 2020

@denden77 Aha skúsim to pozrieť, aj mne robili Kramáre pri malej, ale toto sú iné testy, tieto robia pred tehotenstvo m a do podrobná sa tam skúma genetika oboch rodičov. Na internete sme našli rôzne kliniky a ceny sa pohybovali cca od 1500 eur vyššie záležalo od toho čo všetko sa musí skúmať. Zato ma zaujíma konečná suma, lebo viem ze sú tam aj spoplatnené konzultáciu(cena jednej 120 eur) a príplatky za každý jeden úkon navyše.

lilly2303
autor
15. júl 2020

@lilu2008 to ma mrzí :(
Nam gynekológ povedal že nemáme nárok na preplatenie lebo že v tehotenstve mi testy nepotvrdila že za to môže genetika. Vraj pravdepodobne to bola len náhoda že sa to stalo. Ale aj tak by som do ďalšieho tehotenstva chcela ísť s ako takou istotou že by malo byt v poriadku, aj keď si myslím ze po takejto skúseností už istotu mať nebudem aj keď testy budú OK

denden77
15. júl 2020

@lilly2303 myslim, ze oni sa zaoberaju aj planovanim tehotenstva.. nam hned podla nasich krvnych testov vyhodnocovali, ci sa jedna o volny chromozom navyse, cize "nahodu", ci o "dedicstvo".. tu je kontakt, pre pripad https://www.alphamedical.sk/kontakt/ambulancie-... mas tam aj viac info. ku genetike a tiez katalog vysetreni s info. k preplacaniu 😊

lilly2303
autor
15. júl 2020

@denden77 ďakujem, skúsim tam ráno zavolať a poinformujem sa.

denden77
15. júl 2020

@lilly2303 za malicko, drzim palec 😉🍀

queen_mary
15. júl 2020

medirex, alphamedical

lienocka2808
15. júl 2020

@lilly2303 skuste v Bratislave Procare na Trnavskom Myte, konkretne MUDr. Ondrejcak. Jedna sa o odd. klinickej genetiky. Ja som tam bola na amnio, a pred tym mi robili screening celej rodiny a ich chorob. Nasledne mi zadarmo urobili testy na leidenov syndrom. Potom mi este povedali , ze tam mam poslat aj brata aj jemu to spravili ten test zadarmo. Amnio som si platila zrychlene vysledky. Ja ich mozem iba odporucat, mala som velmi dobry pocit, ze sa mi venovali velmi dlho, nic nezanedbali.

mlska19
15. júl 2020

Moja skusenost je taka,ze genetici spravia maximalne ustnu konzultaciu,ak sa vada vyskytla "len" jedenkrat a nikto v rodinach paru nemal podobne problemy a vyskyt genetickej poruchy.Neviem,ci som len narazila na take pracoviska,ale napriklad v Trencine bola na mna doktorka v telefone dvakrat velmi neprijemna a odmietla ma vysetrit,hoci som aj mala vymenny listok.V Bratislave u dr. Krizana boli velmi prijemni,ale teda jednalo sa o ustnu konzultaciu mna a muza,kedze vada sa vyskytla len raz a ja som mala vek pod 35 rokov.

andy1985
16. júl 2020

Tiež sme boli u dr. Ondrejčáka ale včera som dozvedela smutnú správu že dr. Ondrejčák zomrel teraz 10.7. nechcelo sa mi veriť lebo bol to dobrý odborník ale tam to vyšetrenie ešte robila aj jedna doktorka takže to tam naďalej robia.

denden77
16. júl 2020

@andy1985 to vazne???? zdalo sa mi cudne, ze som ho nenasla na tej stranke ale reku mozno zmenil posobisko.. bol to odbornik a ako bonus super ludsky, mne minuly rok velmi pomohol.. ach jo ☹

andy1985
16. júl 2020

@denden77 áno bohužiaľ. Nechcela som tomu veriť, my sme u neho boli aj tento rok začiatkom roka, u nás minulý rok aminocentéza nedopadla dobre ešte mi vtedy volal naspäť keď som bola v nemocnici už že ako to zvládam. Tento rok nám potom aj vybavil ivf centrum v Ba, a dala som mu sľub že dám vediet skins e dopadli, pred mesiacom som mu poslala mail aby vedel že ako sme na tom, a včera to bol šok pre nás.

denden77
16. júl 2020

@andy1985 u mna to iste, bola som u neho na Trisomy a potom na amnio.. kedze to tiez dopadlo zle, vybavil vsetko okolo toho na co som ja nemala ani pomyslenie, ani silu, uplne automaticky.. este ma aj vystiskal ako dceru.. kiez by bolo viac takych Dr., nech odpociva v pokoji ☹

lienocka2808
16. júl 2020

@andy1985 jezis tobje velmi smutna sprava. Bol to velmi mily clovek, spraval sa ku mne velmi pekne. Robil mi amnio. Velky odbornik.

lilu2008
17. júl 2020

@lilly2303 to mi je ľúto. Verím, že sa ti ide ťažko do ďalšieho tehotenstva. Aj ja som sa natrápila, ale musíš sa premôcť a sprav si tie testy aby si bola pokojnejšía. A na sono jednoznačne odporúčam Dr. Grochal (Martin) - veľmi veľký odborník 🙂 držím palce

lilsuri
18. júl 2020

@andy1985 fuuha, to vazne?? :(( tiez sme u neho boli na genetike pred otehotnenim minuly rok a tento rok mi mal robit amnio, ale nakoniec kvoli korone som musela ist inde..velmi smutna sprava..skoda takeho odbornika s ludskym pristupom 😥

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre