20 tt a tvrdnutie bruška

hankamatias
21. apr 2019

Ahojte tehuľky mamičky som v 20 tt a mám sťahy v krížoch a sem tam tvrdnutie brucha , cez deň ani nie skôr v noci keď si ľahnem trvá to niekedy 2-3 hodiny je to normálne? Môj lekár mi odporučil magnézium ale nepomáha mi to , som si všimla že mi kleslo brucho asi tak 2 CM ,urobil mi sono ale vraj všetko v poriadku , , moje prvé tehotenstvo bolo bez problémov a keď som mala takéto sťahy tak som sa otvárala , preto mám obavy, lebo ma zo spodu nevysetril ....

miss_sixty11
21. apr 2019

je to v poriadku🙂 aj mne občas tvrdne bruško už od začiatku tehotenstva. Hlavne keď dlhšie stojím na nohách. Som v 22týždni a drobcek je v úplnom poriadku 🙂

dzulik_
21. apr 2019

@hankamatias aj krčok kontroloval? Ja som toto mala a skracoval sa mi krčok. Poslala ma do nemocnice a maximálny kľudový režim. Nechcem ťa strašiť, ale keď povedal, že je to ok, tak sa hlavne šetri a oddychuj 😉

miss_sixty11
21. apr 2019

@dzulik_ áno všetky kontroly mám za sebou aj 3D ultrazvuk. Zo začiatku som sa tiež bála, keď mi tvrdlo bruško už od nejakého 8 týždňa. Keď som bola cca v 14 týždni prestala som pracovať. Pracovala som v butiku s oblečením, kde som stala na nohách 11 hodín. Potom to už prešlo. Odvtedy len občasné tvrdnutie, keď som dlho na nohách niekde alebo po orgazme 😀 tiež som čítala rôzne diskusie a vraj je to normálne. Treba si len ľahnúť oddýchnuť a počkať kým to prejde 🙂

hankamatias
autor
21. apr 2019

@dzulik_ nekontoloval , preto mám obavy,poradňu mám zas o mesiac no neviem čo do vtedy bude , to klesnutie brucha sa mi nepáči. ..

hankamatias
autor
21. apr 2019

@miss_sixty11 mne tvrdé asi tak 3 týždeň ale snažím sa čo najviac oddychovať ale pretrváva to stále .:(

sonicka96
21. apr 2019

Koľko toho magnezia za deň užiješ? 🙂

25daniela
21. apr 2019

Ja som odležala v nemocnici zhruba od 20 týždňa kôli tvrdnutiu brucha, asi nebolo také neškodné. Bola som v total kľudovom režime na magneziovych infúziách dva krát denne. Prepustili ma na týždeň na Vianoce a po novom roku som tam bola zas. Rodila som okolo 37 týždňa, keď už zhodnotili že dieťa je dosť veľké, pustili ma v piatok a v nedeľu už som rodila.

dzulik_
21. apr 2019

@hankamatias kľudne choď aj mimo poradne, keď sa ti niečo nezdá, ide predsa o bábätko. Alebo aj na pohotvosť, mne na pohotovosti a aj potom v nemocnici povedali, že radšej prísť 10x zbytočne, ako vôbec a môže byť zle 😉
@miss_sixty11 ja som bola v nejakom asi 17tt nepamätám už presne, robila som.v kancelárii, potom som sa vrátila do práce, ale brucho mi tvrdlo menej, už som sa šetrila aj doma a tak 😊

sibyll
21. apr 2019

@hankamatias myslím ze je to ok... Ja som mala odporucene davku magnezia zdvojnásobiť takze 2 magneroty rano naobed aj vecer. To tvrdnutie a krce sa zmiernili. Kazdopadne by som radšej išla na gyndu nech skontroluju ci sa neotvaras

hankamatias
autor
22. apr 2019

@sonicka96 3 krát denne

hankamatias
autor
22. apr 2019

@25daniela ja si nemôžem dovoliť byť v nemocnici keďže mám 11 mes. Dieťa nemá mi ho kto postrážiť, keďže všetci pracujú , hádam niesom na to tak zle ako vy :(

hankamatias
autor
22. apr 2019

A ako to je s tým krckom žienky , keď sa skracuje tak sa hneď môžem otvoriť či sa najprv skráti a potom sa otvára

sonicka96
22. apr 2019

@hankamatias ak by sa ti aj otváral tak by ti pichli niečo na zastavenie 🙂 a teda skús zvýšiť počet toho magnezia

biela_sova
22. apr 2019

@hankamatias Zavolaj sestricke a objednaj sa k nim, alebo na pohotovost s akutnou bolestou v krizovej oblasti, tam Ti musia urobit ultrazvuk a skontrolovat krcok. Budes pokojnejsia. Magnezium aspon 1000cku, aj to davkovanie je dolezite ;)

biela_sova
22. apr 2019

@hankamatias To skracovanie je individualne. Niekomu sa skratito progresivne, po tyzdnoch, su ale aj pripady nahleho skratenia a porodu do par hodin. Nechcem Ta ale strasit. Tu velmi Ti viac nepomozeme, pre Tvoj pokoj v dusi by som sa isla dat pozriet. Vypocujes si aspon nazor a rady aj ineho gynekologa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre