23 tyždeň a viac ako 15 kg na mne

emakiki
23. jan 2013

je mi z toho nanič... som v 23tom tyzdni a pribrala som viac ako 15 kg...kolko ste pribrali vy? čo mám robiť, keď som stále hladná? asi každé dve hodiny... aj v noci, ale v tedy nejem...

sante81
23. jan 2013

@emakiki mozno telo zadrziava vodu, ja som pribrala 25kg a za 4 mes boli dole, neberies nejaké vitamíny, alebo hormony - duphaston? skusila by som sa stravovat 5x denne, rozdiel medzi jedlami 3 hod, ak uz budes mat vlčí hlad, tak sa napi, alebo si daj kusok jablčka.

angi07
23. jan 2013

Ja som v 26.tt a mám +10 kg a to mám výšku 160 cm a váhu momentálne 60 kg. Mala som 57 kg aj pred tým, ale len pár týždňov po svadbe, potom som schudla na 50 kg. a teraz keď sa ma opýtajú koľko som pribrala, len sa čudujú, lebo vôbec neni vidno na tých 10 kg max . tak na 5 kg.

Čo koľko váži v tehotenstve:
Dieťa: 3,5 kg
Placenta: 0,7 kg
Plodová voda: 0,8 kg
Zväčšenie maternice: 1,0 kg
Zväčšenie pŕs: 0,4-0,8 kg
Nárast objemu krvi: 2,2 kg
Tekutiny v tkanivách: 1,5-2,0 kg
Zásoby tuku: 3,5 kg
-------------------------------------
Celkovo: 13,6-14,5 kg

sasha226
23. jan 2013

v kazdom pripade to ries ci je to voda alebo nie. ja som v 22 tt a pribrala som 4,5 kg a to jem tiez dost a zacinala som na 68 kg takze vobec nie stihla.

emakiki
autor
25. jan 2013

@sante81 ahoj nie, nic neuzivam iba maternu a celaskon, bola tu chripka tak mi odporucili celaskon...ale asi tri mesiace pred otehotnenim a dalsie tri mesiace som uzivala kyselinu listovu a myslim ze aj pre to som zo zaciatku vela pribrala... dakujem za rady... uz si davam pozor...

emakiki
autor
25. jan 2013

@angi07 fúha to by som teda nepovedala... a ja ze kde sa podeje 10 kg po porode, ked väcsina zien tolko schudne hned na porodnom stole... dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre