Aká poloha je najbezpečnejšia v tehotenstve?

ivkav5
2. dec 2023

Nepíšem anonymne, aby ste sa necítili aj vy komentujúce zle, že ja sa skrývam a vy píšete verejne. Som 17tt a od začiatku tehotenstva sme s manželom nemali styk, pretože som mala na začiatku špinenie (príčina sa nezistila), brala som Duphaston, Ascorutin a teraz som dobrala vaginálne Progestanelle. Na začiatku druhého trimestra mi dr. povedal, že kľudne už môžeme, no neodhodlali sme sa doteraz. Teraz už to je dlhý čas a tak by sme to chceli skúsiť😅 Na čo si dať pozor alebo akú polohu je najvhodnejšie zvoliť? Neviete mi prosím poradiť? Vďaka.

minenkak
2. dec 2023

@ivkav5 tá ktoré ti nebude vadiť ,ale ak doktor povedal ,že kľudne, tak trtkajte ako zajace ak vám to tak bude vyhovovat

rebrambora
2. dec 2023

Musite skusat a uvidis co ti je najpohodlnejsie. Mne v prvom trimestri vyhovovali uplne ine polohy ako v druhom, ci tretom.
Je to individualne. Jednak to zavisi od vaginy a od toho, kde sa prave dieta a ine organy nachadzaju..

miimss
2. dec 2023

@ivkav5 nemyslím že existuje bezpečná a nebezpečná poloha.... Čím vyšší týždeň už je len príjemná a nepríjemná poloha 🙂 takže len skúšať 😁

ivkav5
autor
2. dec 2023

@minenkak
@rebrambora
@miimss
Ďakujem krásne baby, no ja popravde vždy mam trochu v hlave, že čo ak nedajbože príde špinenie po styku alebo niečo nedobré. Ale už som sama naladená, že to chcem skúsiť, tak snáď bude všetko ok🙏🙏 ďakujem🙂

lucia13022023
2. dec 2023

Súhlasím s tým ze veľkosťou brucha sa polohy budú meniť. V poslednom mesiaci to bola len poloha lyžičky ci ako sa vola 🤣
Ide o to v akej polohe sa budeš cítit dobre, ja napr som nemala ani chuť a mala som niečo v hlave akoby blok. Paradoxne sme mali najviac sexu 2 týždne pred pôrodom🤣

madeincssr
2. dec 2023

Múdre knihy píšu že zozadu obaja ležiac na boku, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre