Berú vás teraz gynekológovia aj bez Covid testu?

niza
3. nov 2020

ahojte je tu nejaká tehulka, ktorá tento týždeň, alebo aj ten budúci ma absolvovať poradňu?pýtajú od vas covid test negativity?

lucinka1988
4. nov 2020

@niza ja som bola včera a nikto odo mňa nič nepýtal, aj keď test spravený mám..

matus7030
4. nov 2020

@niza ja som síce nebola tento týždeň, ale gyn má na svojej stránke napisané, že berie pacientky len s negatívnym covid certifikátom.

baluinka
4. nov 2020

Myslím,že tehotné sú iná situácia,ako "bežní" pacienti..ja idem k mojej budúci štvrtok, na stránke má info,že nebude požadovať neg test od žiadnej pacientky..a dnes ráno som bola na diabetologii,na dverách majú info,že treba mať neg test ale keď som ho sestričke ukazovala,povedala že netreba lebo tehotné berú aj bez testu. (Jednu netehotnu staršiu pani nad 65r pritom poslala domov,lebo nemala test)

karamellova
4. nov 2020

Bola som vcera na poradni a gyn. ma uvedene na dverach ze prijma len s negativnym testom tak som ho mala nachystany a pytala som sa sestricky ci chce vidiet a vraj netreba.ale kamaratka mi vravela ze bola v pondelok( iny gynekolog) a otocil jednu pacientku domov po certifikat

ankare
4. nov 2020

Bola som vcera s vysledkami u gyn., nikto nic nepytal.

beata_ra
4. nov 2020

@niza ak ho mas spraveny, tak ho radsej treba mat pri sebe. A ked si vypyta sestricka, tak ukazes, ked nie, tak nie.

mimkao
4. nov 2020

@niza Ahoj. včera na poradni vôbec nepýtal a v nemocnici na CTG v pondelok tiež vôbec nie.

anile12
4. nov 2020

Ja som bola včera a mali síce na dverách ze vstup len s negatívnym testom ale nik ho odo mňa nepýtal.

mogaa
4. nov 2020

@niza je to vyslovene od daného gynekologa....veď si zavolaj a ak požaduje negatívny test tak si poradňu o týždeň prelož....

mogaa
4. nov 2020

@baluinka nie tehotné nie sú iní pacienti😉záleží to od konkrétneho lekára - test má právo vidieť a nezobrať pacienta či je to tehulka alebo nie.....musí ošetriť akútny život ohrozujúci stav.....

baluinka
4. nov 2020

@mogaa ,ja len súdiac podľa tej reakcie sestričky u diabetologa som to brala presne tak,že tie tehotné s podozrením na cukrovku berú ako urgentný (možno dá sa povedať až zivotohrozujuci) stav sa ..predsa len nie je to bežná "obycajna" prehliadka/oprava zubu ..

majah212
4. nov 2020

Dnes som to riešila,zajtr mam ísť na test cukrovky plus poradňa a doktor má nechcel vziať,keďže som nebola na testovaní,tak som poprosila sestricku že zajtra prídem (nevstúpim do ordinácie) ale nech mi to zaznaci do záznamu,že mi odmietli poskytnút zdravotnú starostlivosť a dôvod prečo nie,potom mi o pol hodku volali späť,ze má vezmú na vyšetrenie. Tak snáď si to nerozmyslia

niza
autor
4. nov 2020

@majah212 ved všade bolo písané že ti co sa nezucastnia tej frasky, budu mat lekársku starostlivosť tak co tak.aj prevencie.tak o com je sakra toto?? Dajte vedieť ako dopadnete

majah212
4. nov 2020

@mogaa nielen akútny ale aj preventívne prehliadky musia vziať

majah212
4. nov 2020

@niza ved prave preto, ale asi co doktor to ine znenie vyhlasky (sestricka mi to tiez zle interpretovala, musela som ju opravovat a usmernovat), urcite napisem svoju skusenosti, no uz teraz ratam, ze to nebude prijemna poradna...hlavne, ze minuly tyzden nikto cerifikat nechcel, nikto nikoho neohrozoval, len tento tyzden su vsetci hrozbou- resp. ti co nemaju papierik, ktoreho vypovedna hodnota je ....

niza
autor
4. nov 2020

@majah212 presne.....mna caka v pondelok poradňa a raz mi povedali zr netreba a piatok minulý týždeň uz bolo ze ma nevezmu a tri hodiny nato dosla sms ze je to na každom jednom človeku ci sa da testovať a teda ze nemusim.tak som nebola.ale co ked ma teraz nevezmu?síce mam sms kde píšu ze vezmú ale co mi to pomôže?

majah212
4. nov 2020

@niza pytaj sa na dovod preco ta nevezmu a ziadaj aby to bolo zaznacene v tvojom zdravotnom zazname, ktory potom podpis a vezmi si kopiu, to, ze nemas covid test- papier nie je dovod na to, aby ti odmietli zdravotnu starostlivost (pozri napr. na tento clanok, doktori sa teraz budu vykrucat, ze oni to tak nemysleli a pod. https://www.cas.sk/clanok/1047065/kontrola-cert...

lacibo
4. nov 2020

@niza ak dovolíš, jeden z reálneho života: "nejaký ujo si minulý týždeň volal pani doktorke, že v pondelok (2. 11.) k nej príde a nechá sa vypísať na kríže, lebo on sa rozhodol , že sa tej "frašky" - rozumej testovania - zúčastňovať nebude, tak aby mal zabezpečenú PN.. a pani doktorka mu pokojne vraví: " V pohode, prídite toho 2. 11., ale ja tu žiaľ nebudem sedieť a ordinovať, lebo som sa tiež rozhodla, že sa testovania nezúčastním. Dovi - dopo! " Myslím, že každý aspoň trošku inteligentný pointu tohto príbehu už pochopí aj sám.

janarochester
4. nov 2020

Poradňa je preventívna prehliadka..a to je výnimka aj u tých "zločincov" netestovaných 🙂 takže by pýtať nemal..otázka je,akú výpovednú hodnotu má pre tých lekárov "certifikát“ zo soboty..

janarochester
4. nov 2020

Ja mám ísť zajtra s miminom na poradňu..včera volala sestrička že či máme certifikáty..vravím jej ja nie,manžel áno..a ona že no to vás ale musím preobjednať..tak jej vravím že netestovani majú výnimky medzi ktorými je doprovod dieťaťa na vyšetrenie a že poradňa predsa patrí do prevencie,ale že keď chce tak nech mi kľudne sa termín po lockdown,že ja nepôjdem proti jej nariadeniam predsa..sestrička na to : dobre príďte o dva týždne. O pol hodinu zvoni telefon a sestrička že : akurát to s doktorkou pozeráme na internete,mali ste pravdu,príďte teda zajtra......

kayyaa
4. nov 2020

@mogaa vynimka plati aj na preventivne prehliadky, co u tehotnych poradna je, takze by pacientky zobrat mali...ak nie, porusuju nariadenie..

niza
autor
4. nov 2020

maminky,povedal dnes ten cteny premier nieco také ze ti co sa nedajú testovať tak budú vylúčení zo spoločnosti a zo systému? Ak áno ako to bolo myslene??počula to niektorá z vás?

majah212
5. nov 2020

@niza hlásim,že som po kontrole, bolo to bez problémov,nikto neriešil ten certifikát,ani sestrička ho nepytala od inych žien. Čiže ak by som nepovedala že ho nemam,tak by to nikto neriešil.

niza
autor
5. nov 2020

@majah212 ďakujem...dúfam ze v pondelok pochodim obdobne 🙂

majah212
5. nov 2020

@niza drzim palce a vela zdravia prajem 🙂

adinka1986
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niza
autor
7. nov 2020

Je tu nejaká tehulka ktorá nebola na testovanie minulý týždeň a nejde ani teraz?

maciatkoe
7. nov 2020

@niza ja 😊👶

niza
autor
7. nov 2020

@maciatkoe pane boze vďaka za spravu..uz som si myslela ze som jediná...mam z toho strašne nervy.vsade píšu ze ti co na test nejdu tak k lekárom ist môžme....a teraz mi zubár odpísal ze len s tým zdrapom papier. Do kedy toto ude trvať podľa vas?nemam sa s kým o tom ani porozprávať. Na gyndu by mali brať tehotné však?aj bez toho papiera

maciatkoe
7. nov 2020

@niza Ano na poradnu ma zoberu. Ale zubari vraj vyzaduju ten modry zdrap 😕.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre