Bolesť lonovej kosti v šiestom mesiaci tehotenstva

katka.24
28. okt 2012

Ahojte kočky trpela niektora bolesťou lonovej kosti v tehotenstve.Lekár mi povedal že sa to stáva skvôr vo vyššom štádiu tehotenstva nie tak skoro ako mne a ešte s takym malym bruchom.Začinam mat pochybnosti či to ma vôbec boli kosť alebo čo je to?Má niekto skúsenosť.

zuzanna1512
13. jún 2013

Ahojte, ja som sa o tom dnes rozprávala s mojim Dr a povedal mi, že sa to stáva až na začiatku 9 mesiaca, že teraz je ešte skoro aby ma bolela panvová kosť, som v 26tt, povedal mi, že treba užívať vápnik a vitamín C a ono sa to upraví

katkaromi
19. sep 2013

Ahojte, aktuálne som v 23.tt a už pár dní ma bolí panva, cítim bolesť aj v kostrči, no celý podvozok, pri predchádzajúcich tehu si na to nespomínam, tak zvažujem či ísť zajtra k dr alebo vydržím do poradne, ale to je skoro dva týždne ešte dovtedy ☹ . Chcem sa Vás opýtať mamičky, ktoré s tým máte skúsenosť, vypísal Vás dr aj na PN? Lebo ja stále pracujem, ešte by som chcela čím dlhšie vydržať v práci, ale neviem či by teda nebolo lepšie kvôli tomuto viac oddychovať a ležať ako stále behať hore-dolu, alebo to nemá až taký vplyv na tú panvu? 🙂

melisa22
19. dec 2013

AHOJTE PROSIM POMOSTE MI SOM 24 TIZDNI TEHOTENSTVA A PUPOK MA STALE STIPE

melisa22
19. dec 2013

AHOJTE PROSIM POMOSTE MI SOM 24 TIZDNI TEHOTENSTVA A PUPOK MA STALE STIPE

melisa22
19. dec 2013

AHOJTE BABI PROSIM VAS PORADTE MI SOM 24 TÝŽDNI TEHOTENSTVA A ZDNUKA PUPOK MA STIME COTO MOZE ZNAMENAT PROSIM VAS PRADTE MI ☹ ☹ ☹

katkakovac
19. dec 2013

Prestaň kričať a vypni si CAPS LOCK 😉 Pupok ťa štípe preto, lebo sa ti naťahuje koža a podkožné väzivo. Natri sa nejakým poriadne mastným krémom a krémuj sa kľudne aj viac krát denne. Maternica už začína byť vyše pupka, tak to niekedy takto tlačí. Po tom krémovaní by sa to malo výrazne zlepšiť. Keď tak sa spýtaj svojho gynekológa na poradni.

angelina35
5. jan 2014

Ahojte, ja som este len v 16 tt ale ked dlhsie chodim citim tlak na panvu. Mam sa velmi bat? Som prvorodicka a od druheho mesiaca citim rozne tlaky, tie co pripominaju menzes chapem, ale co krce alebo pichanie v podbrusku. Lekarka sa tomu nevenuje, dieta je zive, tak co sa trapim?

natalieperez
19. jan 2014

Ahojte, ja mám podobný problém, najhoršie je sa v noci otočiť na posteli a vstať z postele..zhorší sa to, keď veľa chodím..je to také pichanie dole v podbrušku. Doktorovi som to hovorila, ale nijak na to nereagoval, tak to asi nie je nič vážne..je to ale veľmi nepríjemné, chodím niekedy ako kačica. 😔

salserita
12. apr 2014

Caute baby, som len v 5 tt ale tieto bolesti v oblasti lona a podbruska mavam kazdu noc. Trva to asi 15 minut ale su to strasne muky. Potom to odide tak ako to prislo. Ked som to dostala prvych par krat po sebe, sla som k doktorke, lebo som sa bala ci nejde o mimomaternicove tehotenstvo, ale zistila ze nie azvalila to na to, ze mi asi nesadlo jedlo.... tak nech mi potom vysvetli niekto, ako mozem mat kazdy den taketo problemy...

radpp
22. apr 2014

Ahojte ja som v 25tyz teho a lonová kosť ma tiez boli pri kazdom pohybe. stale sa pravidelnem hybem. Vo stvrtok idem k lekarke a hned referujem. Min tyzden som u nej bola tiez nakolko som dostala strach ci sai neotvara krcplej maternice a ci mi nehrozi predcadny porod. Strasne sa bojim doteraz vsetko bolo a ked dom sa. Zacala naplno tesit tak toto. mate skusenosti, ze koho bolela lonova kost hrozil predcasny porod? Dokonca som citala, ze je nebezpecne rodit normalne.

spimzdravo
23. apr 2014

veľa problémov zapričinuje zle ležanie a oddychovanie. Resp. nedostatočna podpora chrbtice a panvy, a nedostatočne odlahčovanie. Ak ležíte či spíte na zlom podklade tých 10-12 hodín denne (dokopy), tak prichádzajú bolesti. To je predsa pochopiteľné a iste to už aj cítite, len si to neuvedomujete. Treba sa tomu trochu povenovať....

ematko29
28. aug 2014

@radpp ahoj zaujimalo by ma ako to dopadlo s tvojim pôrodom a ko to bolo s tou panvou,či si rodila normalne,alebo bol zvolený cisarsky rez.ide o to ,že ja som mala také problemy už v druhom tehotenstve,ale teraz je to horšie.Nemôžem sa hybať chodim ako kačka ak vôbec.momentalne mam nakazaný kludový režim a ak sa to zhorší tak do nemocnice.Strašne sa bojím,že ak by som rodila prirodzene tak budem mať nejaké zdravotne problemy :(

marienka1980
28. aug 2014

Aj Ja mám bolesti, ale niektoré dni vôbec, asi vtedy keď viac chodím, alebo neoddychujem. ☹

rokycakova
24. okt 2014

Ahoj Katka,som rada že niekto o tomto probléme napísal,ja som v 22tt a tie bolesti sú neznesiteľné,stačí trošku nevhodný pohyb nohou,najhoršie je predklon mierny dopredu to mna v tých kostiach tak sekne ako v krížoch skoro ,alebo ma tak pichne že ostanem stáť ako obarená,už som pár krát mala slzy na krajíčku.jediné čo pomáha je magnézium a kľud na lôžku.Ja mám obrovské bruško ,každý kto ma vidí ,myslí ,že už to mám za pár a ja mám rukovať až v marci alebo koncom februára.Mám aj placentu uloženú vpredu a nízko dole,neviem či to môže byť tým spôsobené.Som po jednom cisárskom reze a mám aj robenú plastiku krčka,takže to mi asi tiež nerobí dobre.Keď pochodím hodinu po dome ráno okolo malého kým ho odveziem do škôlky ,som totalne hotová,včera som ostala stáť pri aute lebo ma tak seklo dole že som neurobila 5 min.ani krok,potom som to odkrívala domov jak starenka a slzy v očiach.Včera bolo najhoršie,keď som ležala do 3 poobede bolo nachvíľu lepšie ktomu som si tresla 2 magnezia naraz a hotovo.Držím palce,dúfam,že to budete mať menej ako ja.

zuzka0605
24. okt 2014

aj ja som to mala...a paradoxne tiez okolo 6, 7mes...bol to otras vobec vstat z gauca, postele...nastastie, neviem ako je to mozne, ku koncu tie bolesti ustupili..zial len vydrzat..:-{{

rokycakova
24. okt 2014

@katkaromi kašlite na prácu ,narobíte sa ešte dosť,opatrujte to malé stvorenie pod srdcom a seba ,oddychujte a berte magnézium

mysti
30. nov 2014

Ahojte baby, tak aj ja sa pridávam do tejto témy. Lonova kosť ma boli ale len na pravej strane. Boli ma to asi dva týždne. Pri malom ma to pobolievalo, ale len posledného cca 1,5 mesiaca a vôbec nie tak intenzívne...
Teraz ako píšete, mam strašne veľký problem sa otáčať v posteli, doslova si to stále odtrpim a to este min.raz vstávam vnoci k malému (cikat), ráno s nim do škôlky, ked je chorý doma, tak sa s nim hrať... Niektoré činnosti mi spôsobujú normálne muky. A to nevravím, ze mam problem nasadiť a vysadiť z autá, pretože pravubnohu neviem poriadne zdvihnúť a udržať vo vzduchu... Beriem magnezium, myslím, tie dávku trochu zvýšim.

evittam
1. dec 2014

@mysti Ahoj, ja som mala to isté. Pri prvom som tie bolesti mala až tak cca 3 týždne pred pôrodom, teraz pri druhom bábätku oveľa skor - asi od 20.tt, hold je to aj vekom, musíš len vydržať 😉 . Odporúčam natierať a masírovať konopnou masťou 🙂

mysti
1. dec 2014

@evittam dakujem za radu, čítala som aj zvýšiť vitamín C, magnezko a doplniť vápnik ... Tak uvidíme... Ale je to brutal. Navyše mala v brušku je strašne aktívna, stále sa prevencia, kope, Kokso úplne ine ako pri malom. A to je maly aktívny az az, co to bude potom toto? 😀

nykushka
1. dec 2014

Ahojte, mne začali bolesti symfýzy v cca 16tt. Pomaličky ale isto sa to zhoršovalo. Ležím (kľudový režim) už cca 2 mesiace. Celý čas beriem vápnik (šumivé), a teraz sa už nemôžem ani na posteli otočiť, ani vstať bez toho aby som nemala docela silné bolesti. U každého je to ale asi individuálne, niekomu sa to zhoršuje rýchlejšie a niekomu to zastane a nemá problém ani pri pôrode, alebo aspoň spomalí. Ja dnes idem k ortopédovi (ku ktorému ma poslal môj dr.), ktorý mi povie že ako budem rodiť, či je pre mňa bezpečný prirodzený pôrod, abo radšej sekcia. Hlavne sa šetri nech sa moc nenamáhaš, aby sa to nezhoršovalo, držím päste 🙂

yarnie
6. jan 2015

Symfyzeolyza.

nada14
21. jan 2015

ahojte.aj mna to zacalo boliet uz v 15 tyz,tiez som sa zlakla,al vidim ze nie som sama a je to uplne normalne,tak som uz v klide 🙂

katie2000
9. feb 2015

ahojte holky, tak ja mam tieto iste problemy a bola som s tym u doktrosa (podotykam ze nezijem na slovensku). Jedna sa o PGP (pelvic girdle pain). doctor by vas mal odporucit na fyzioterapiu kde vam ukazu cviky ktore pomahaju na utlmenie bolesti. Fyzioterapeut vas vysetri a zisti presne kde sa vam pohla kost. Jedna sa vlastne o pohym panvovej kosti priamo v strede, chodenim sa tie kosti suchaju a tympadom vznika opuch ktory sposobuje silne bolesti. taktiez pomaha pas ktory by vam mal doctor odporucit na podporu svalov ktore drzia tuto kost pokope. neviem preco to na slovensku beru na lahku vahu, pretoze tato bolest vam namiesto toho aby ste si uzivali tehotenstvo sposobuje len bolesti. ak viete anglicky tak tu si mozete precitat viac http://www.webmd.boots.com/pregnancy/guide/pelv...

milka28
11. feb 2015

ahojte .som tu nova nevedeli by ste mi poradit???som uz druhýkrát tehotna ale nestavalo sa mi to.moja otazka znie je normalne ked mam hnede vytoky???,som v 22.tyzdni.dakujem vam za vase odpovede. 🙂

kacenkalm
16. aug 2015

@nykushka ahoj
Tak ako si dopadla vtedy u ortopeda?rodila si prirodzene alebo cisarom?diky

nykushka
16. aug 2015

@kacenkalm ahoj, ortoped napisal ze odporuca sekciu, ale ze je to v plnej moci porodnika... a nakolko sa mi asi tyzden pred porodom trosku polepsilo tak som rodila normalne a tvrdili mi ze na sekciu by to bolo iba v tom pripade keby by som vobec nemohla chodit. takze som porodila normalne a bez komplikacii a nasledkov.

kacenkalm
16. aug 2015

@nykushka aha....tak dakujem...dufam ze budem rodit prirodzene,nechcem cisarom...tak nech sa dari 🙂

katrin21
20. nov 2015

ahojte
tak ja ja uz niekolko dni citim taketo bolesti, pamatam sa, ze som to mala aj pri dcere pred 15r, ale tusim az do 6 mesiaca.. citila som to pri chodzi hlavne...
Dnes sa mi stalo, ze som potrebovala trochu pobehnut, dnes zacinam 20ty tyzdem,teda som v piatom mesiaci a auuuuuu, neskutocne ma kazdy krok bolel, otriasal sa na lonovej kosti tak, ze som ledva chodila a odvtedy ma to boliiiiiii uz 4 hodiny :(
Najviac ked chodim, ale aj teraz ked len lezim, sedim, tak to citim ... je to vyslovene ako spodok lonovej kosti, nie boky, ani nic take, len spodok ... ako lonova spona...
Mam pocit, ze sa mi to tam ide rozdvojit.. Ked citam, co tu pisete niektore, tak asi to uz lepsie nebude...
Dokelu.... a to nemam este ani nejake velke brusko a pribrala som iba 2kila zatial...
MOhla by som sa utesovat, ze lepsie porodim, ale prd, dceru som porodila cisarskym, lebo som sa vobec, ale vobec neotvarala....
Tak parada....

antalea
9. dec 2016

Som zacinajuci 30tt. Vcera ma zacala boliet lonova kost. Horsie sa mi chodi a vstava ale da sa to prezit. Porodnik mi cez tel vysvetlil, ze to koli hormonom, ze ta lonova kost sa uvolnuje, a ze to je normalne ale radsej ma chce pondelok vidiet a mam co najmenej chodit. Vy ste ako nakoniec dopadli? Ake ste mali porody? Bolelo vas to az do porodu?

kacenkalm
10. dec 2016

Ja som napokon rodila prirodzene a za 2 hodiny bol maly na svete...ta lonova kost ma bolela az dokonca...drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre