Bolesti podbruška v 18. týždni

miska0922
15. feb 2018

Ahojte chcela by som sa poradit, som v 18 tyzdni a asi 5ty den mam bolesti v podbrusku ako pri menzes hlavne ked dlhsie stojim, aj take pichanie obcas citim, ked si sadnem alebo lahnem tak sa to zlepsi az uplne vymizne, stale je to take rovnake nejak sa to momentalne nehorsi. Mavala som to aj v prvom trimestri obcas ale teraz sa mi to zda vyraznejsie. Vytok mam len taky priesvitny. Gynekolog mi vzdy na kontrole povie ze je vsetko v poriadku, teraz ma dovolenku dva tyzdne a nechcem zbytocne volat jeho zastupu.
Mavate take nieco aj vy?

zuzicka72
15. feb 2018

Moze to.byt tym,ze sa ti pomaly maternica zvacsuje ak si stihla,tak ta bolest byva vyraznejsia...

moncurienula
15. feb 2018

babo rastie 🙂 moze to byt aj tym ked bolo doteraz zakazdym vsetko okay ak by sa to zhorsovalo tak skus skocit na pohotovost

gabci_gabca
15. feb 2018

Nebolo by zlé, ak by si si predsa len zašla na kontrolu a ak bude aj teraz všetko v poriadku, tak budeš pokojná. Niektoré ženy mávajú takéto ťažkosti, keď sa im maternica zväčšuje

shades3
15. feb 2018

skus si dat magnezko, ale mne dr. povedal, ze ak to prejde v lahu alebo sede alebo pri zmene polohy, tak je to len maternica a upony.. babo rastie 🙂

helenanovakova
16. feb 2018

Mala som podobné problémy, pri sedení a ležaní v pohode, akonáhle som sa postavila, bolesť v podbrušku. Lekár mi zistil, že mi mäkne krčok maternice, ktorý sa nanešťastie aj napriek podávaným vysokým dávkam magnézia začal skracovať. Okrem tej bolesti, podobnej menštruačnej sa mi ale brucho akoby aj sťahovalo v jemných kŕčoch a tvrdlo. V tehotnosti by som osobne neriskovala nič, aj za cenu, že budem otravovať lekárov záskok.

stela1981
5. mar 2018

Ahoj,ja som teraz dva dni prelezala v krcoch. som 18tt. Nepreslo ani pri lezabi,cely cas sustavna bolest ako pri mesntruacii,len silnejsia. Sla som aj na pohotovost,nasli mi velky myom,ale to vraj s bolestami nesuvisi. Dnes uz trochu preslo. Tak asi naozaj rastieme a niekto s vacsimi bolestami

miska0922
autor
5. mar 2018

@stela1981 ja som bola tiez na kontrole a nic sa nenaslo, vsetko ok zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre