Bruško v 17 tt

kakali10
3. dec 2018

Caute babulkyy, dnes je tak otrasne uprsany den , tak si hovorim ze s vami idem trosku podebatovat o niecom prijemnom 🙂 Su tu nejake prvorodicky v 17tt? Ake mate brusko? Ja mam brusko tak malicke ze to velmi ani poznat neni 😁 troska sa mi vecer nafukne ako keby som sa dobre najedla, rano skoro rovna ako lata 😁 tesne pred tehu som vazila 56,2 a minuly tyzden som bola u lekara a vazim 56,7 .. to bude asi taky krpcek 😁

medovka14
3. dec 2018

@kakali10 ahoj 🙂 to je úplne normálne, mne pri prvej narástlo až posledné dva mesiace a vtedy som aj pribrala najviac 🙂

dankabetka
3. dec 2018

Ahoj, mne vybehlo pri prvom tehu brusko az v 20 tt, teraz som druhy krat tehu v 18tt a este kde nic tu nic 🙂 , a to vsetci tvrdili, ze pri druhom vybieha uz brusko skoro, lebo uz je to tam vsetko akosi viac natiahnute a este zatial nic, presne ako pises, vyzeram ako zduty had aj to len vecer 🙂 , prvy syn mal pri narodeni 3,53 kg , a ja brusko ako by som bolo v 7 mesiaci, takze ziadne obavy mat nemusis o velkost babatka, a s vahou som na tom uplne rovnako, tiez mam ledva 57kg uz teraz a to mam 168cm, pocas prveho tehu som pribrala len 6,5 kg a poviem ti bolo super odist z porodnice ako latka a netrapit sa kadejakou dietou potom 🙂 takze si uzivaj tehu 🙂 pekny den

karamellova
3. dec 2018

@kakali10 ahoj ja so som už tiez v 17 tt a tiez som cakam prve. Na zacaitku tehotenstva mi brusko vybehlo ale to som bola skor zduta zo vsetkeho teraz rano nemam žiadne a navešer trosinka vyskoci, ale pod tymi hrubymi pulovrami co teraz nosim to ani nevidno. Inak som sa minule na poradni vazila a pred tehotenstvom som mala 58,6 a teraz na zaciatku 4 mesiaca som mala 56,3 takže som aj schudla. Doktor tvrdi ze babo je velkostne ok-

kakali10
autor
3. dec 2018

@karamellova fiha aj si schudla ? Tak to som potom este dobre na tom ked si len drzim vahu 😁 dovod chudnutia ? Vracala si na zaciatku? 🙂 ja som nevracala ani raz , chvalabohu 🙏

karamellova
3. dec 2018

@kakali10 nevracala som ani raz len mi nechutilo jest. jedla som male davky ale casto, okrem toho som prestala uplne jest sladke kvoli castym mykozam tak mozno aj preto som schudla, ale teraz mi chuti o to viac

hettinka
3. dec 2018

@kakali10 pri prvom mi nabehlo bruško v 6. mesiaci, dovtedy som zapla všetky nohavice.

janulka2811
3. dec 2018

Ja som v 36tt a pod bundou ani nikto nevie ze som tehotna 😄

ellieellie
3. dec 2018

17tt je ešte skoro, aby bolo vidieť bruško.. Vtedy som žiadne nemala, ani večer. Mne začalo byť vidieť v 26tt.

kakali10
autor
3. dec 2018

@ellieellie tak ako komu, kamaratka je tiez chudunka ako ja a ta bola jak gula uz v tretom mesiaci .. 🙂 aj sa ma kazdy pyta ze “kde mas brucho? Ja uz som davno mala” .. casto to pocuvam 😁

ellieellie
3. dec 2018

@kakali10 Ja som to počúvala celé tehotenstvo, ale podľa mňa je extrém skôr byť ako guľa v 3. mesiaci, takých žien ani veľa nie je si myslím. Uvidíš, ako sa to vyvinie u teba.. kamoška nemala dlllho bruško, úplne malinké prvých 7 mesiacov a zrazu bum, bolo obrovské.. nikdy nevieš 🙂 Bruško zvykne narásť až posledné mesiace, často z ničoho nič. Ak budeš mať maličké ako ja, buď rada, o starosť menej 🙂 Hlavne nech sú drobci v poriadku.

kakali10
autor
4. dec 2018

@ellieellie samozrejme to je hlavne 🙂 a inak aj mi vyhovuje ze nemam ziadne brucho, aspon ma nic neobmedzuje (zatial) 😁 vo stvrtok idem na 4D ultrazvuk tak snad uz sa dozviem aj pohlavie , som zvedava 🙂 ty uz vies? 🙂

ellieellie
4. dec 2018

@kakali10 Viem, kedže môj malý má už rok 😀 Ale vedeli sme pohlavie už v 12tt

kakali10
autor
4. dec 2018

@ellieellie jejda ja ze si tehulka tiez 😁

ellieellie
4. dec 2018

@kakali10 Ja si aspoň zaspomínam 🙂 Inak podľa svojej váhy nemôžeš súdiť váhu dieťaťa, ja som za celé tehotenstvo pribrala málo, prvý trimester som iba schudla cca 5 kg. A dieťa zdravé s úplne normálnou váhou 3290g. Takže vôbec to nemusí byť drobček 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre