V ktorom mesiaci vám vypuklo bruško?

12. aug 2022

Ahoj, v ktorom mesiaci vám vykuklo bruško? Ja som 15+6tt a doteraz nemám bruško. Trosku večer sa objaví ale ráno vôbec nič. Kamarátky mi hovoria, že si vymýšľam, že som tehotna 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Občas ma to už nazlostí. Priatel sa smeje, že si z toho nemám nič robiť ale človeka to dosť urazí…. Ešte ma napadlo, či to nemá niečo spoločne s výškou a váhou. Vysoká som 183cm a vážim 58kil.

autor
12. aug 2022

Občas sa bojím, či je všetko v poriadku :(

qwerty83
12. aug 2022

mne az v 6tom mesiaci zacalo vykukat, dovtedy mi vraveli ze na mne ani nevidno tehu 🙂

jaskolka
12. aug 2022

Áno, môže to mať súvis s tvojou výškou a váhou, ale aj tym, aké silné máš brušné svaly, a u prvorodiciek to bruško často skutočne vykukne neskôr. Ja som mala také tehotenske brucho cca v 16 tt.
Je to individuálne, niektoré ženy idú rodiť s malým bruškom a na iných je to už vidno na konci 1.rrimestra
Keď to doktor povie, že bábätko sa vyvíja dobre, nie je dôvod trápit sa veľkosťou brucha, to nijako neovplyvnis.

yoxinka
12. aug 2022

Nestresuj, prosím ťa. Prečo by nemalo byť všetko v poriadku 🤷‍♀️. V prvom tehotenstve som brucho nemala hádam ešte v 17. týždni. Pri druhom to bolo oveľa rýchlejšie, pri treťom som mala brucho hádam hneď po oplodnení 🤪.

anjelicek26
12. aug 2022

U prveho dietata bolo mini brusko vidiet tak v 24.tyzdni a to boli uz daaavno solidne kopance citit... ked som bola u lekara na morfologicke sono, tak si myslel, ze srandujem... ale tak ja som rodila s 51kilami prve...do kelu ked sa nad tym zamyslim, tak mam teraz viac ako vtedy, ked som rodila. Nuz nacase zo sebou nieco robit 😂

autor
12. aug 2022

Ukludnili ste ma Dakujem vám 😘 a aké ste mali pocity? Čítala som na internete, že zo začiatku zvyknú byť bublinky 🥲

anjelicek26
12. aug 2022

Prve pohyby babatka su skutocne - ako keby sa ti dlane dotknu motylie kridla zvnutra... take presunutie...kopance prijdu o 3-4 tyzdne az potom... dovtedy take "prevalovanie"...ja som malu citila velmi skoro na prvorodicku (koniec 15.tyzdna), chlapcov v 13tom tyzdni uz, najmladsiu az v 16tom, ta mala placentu vpredu... individualne je to, ale podloz si zadok vankusom, zjedz kusok cokolady, daj si ruku na podbrusko a chvilu pockaj ... a babo na zaciatku citis fakt velmi dole.

pukina
12. aug 2022

Ja som 31tt a mam ho stale male, az kym sa nenajem 😄 tiez som dost vysoka a mam zaroven taku mohutnejsiu stavbu tela, takze mi to brusko velmi nevytrca. Pohyby ale citim vyrazne uz od 22tt 😀

cimage
12. aug 2022

Mna sa v 20tt opytali ci som si dala spravit plastiku🤣. Nic okrem zvacsenych prs nebolo vidiet. Vyzerala som iba ako keby som pribrala 2kg a potom sa to rozbehlo a na konci som mala uz poriadny melon.

elizabet173
12. aug 2022

v šiestom, takže máš časúúúú

ada61987
12. aug 2022

Ja som 14tt a už je vytŕča, veru ja už to nezakryjem☺️ ale to je tým, že som maličká 158cm a ajtak som vždy mala také viac "nafúknuté" bruško...preto mi asi skorej vykúklo☺️ ale každá sme iná...

vladi4444
12. aug 2022

Som v 34 týždni a keď si oblečiem väčšie tričko s kratasmi, vyzerám len trochu "pribrato". :D U každej to je individuálne, mne začalo bruško rásť, že bolo aspoň viditeľné v šatách tak v 25-26 týždni. Dieťatko je veľkostne podľa tabuliek. Netreba sa zbytočne znepokojovať. 🙂

sykoroka_dizajn
12. aug 2022

Nejak na konci 7m začalo byt vidno a cca v 8m už vyzeralo že som tehotná. V 9 som chodila plávať a na plavárni niektorí si mysleli že som v v 6-7m 🙈 a narodil sa mi takmer 4kg chlapček.

kikushaa
12. aug 2022

Kazda z nas je original, na mne nebolo dlho vidno ze som tehotna, tu som v 25tt druhe tehotenstvo, ak by som mala nieco volnejsie nikto by nic netusil 🤷‍♀️

kris_tin257
12. aug 2022

Ja som druhýkrát tehotná a v práci som to musela oznámiť už v 10tom týždni lebo už to bolo na mne dosť vidno, asi od 7-8 týždňa som mala bruško (prestalo mi fungovať trávenie všetko čo zjem a vypijem ide do brucha čiže večer vyzerám ako v 5tom mesiaci 😀

nikusik1995
13. aug 2022

Mne vypuklo uz v 9tt a stupňuje sa od vtedy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre