Býva pri dvojičkách zvýšená hodnota ľudského choriového gonadotropínu?

stratenanajdena
26. okt 2015

maminy prosim vas ked caka zena dvojicky, moze mat pozitivny vysledok z tripple testu kvoli viacplodovej tehotnosti?
mala som namerane v 15 tt AFP 12,71kiu/L a HCG 51,466kiu/L. vysledok pozitivny, riziko (neviem akeho postihnutia - nepovedali mi) 1:150. neviem ci to afp mam nizke alebo vysoke... co som citala tak pri dvojickach byva zvysene hcg ale afp tiez?
(ps: doktor videl na vag. uz iba jedno dieta)
dakujem vam za odpovede!

kaciatkom
27. okt 2015

Mne tieto testy pri dvojickach nerobili. Lekar ma upozornil, ze vysledky su stavane na jedno dieta a budu zle.

seahorse27
27. okt 2015

Triple test sa sa pri dvojickach nerobi, lebo na to nemaju tabulky a preto byvaju vysledky skreslene....Nerozumiem...cakas 1 dieta alebo 2?

stratenanajdena
autor
27. okt 2015

cakam jedno - (doteraz mi robili len vag uz zospodu a cez brucho este ani jeden!) ale sa pytam preto, lebo nechapem tym vysledkom. skratka mam to afp aj hcg pozitivne. ale neviem ci je aspon jedno z toho v norme, alebo obe su zle hodnoty. a netusim ktora z toho je vysoka a ktora nizka :(
Dr mi oba riadky spojila sipkou a napisala ze POZITIVNY a riziko je 1:150 ale nenapisala ze akeho ochorenia. tak neviem ci mam to afp moc nizke alebo vysoke lebo nikde na nete som nenasla hodnoty na 15 tyzden, ake rozpätie je v norme, iba nejake MoM cislice ktore nikde udane nemam zasa ja...
no a na tie dvojicky som sa pytala ci by nemohli byt skreslene vysledky, ak by tam boli dve. ci je vtedy afp vyssie alebo nizsie.

oskvarka
27. okt 2015

tripl testi su aj pri normalnej tehotnosti velmi nepresne... nestresuj sa zbytocne skodi to babetku..

seahorse27
27. okt 2015

@stratenanajdena Logicky by pri dvojickach bolo AFP vyssie. To ani neries, v 15.tt uz je jasne vidiet, ci su 2 alebo 1. Vaginalne sono je dokonca presnejsie. Kvôli zlym výsledkom sa nestresuj. V 20.tt sa objednaj na kvalitny morfo ultrazvuk, napr. k dr. Grochalovi do Martina a budes vediet, na com si. Tie testy byvaju dost nespolahlive....

stratenanajdena
autor
27. okt 2015

hej hej ved stale mam sancu na 149 zdravych deti ak by to jedno malo mat postihnutie. aj tak by som ho rovnako lubila, u mna to nehra ziadnu rolu. len neviem ci je moja hodnota afp vysoka alebo nizka, tak neviem ake postihnutie mysleli ze mam zvysene riziko. no co uz, budem asi musiet vydrzat - dnes ordinuju az poobede a asi si tam zavolam, snad mi odpovedia cez telefon...
a vy maminy s jednym babatkom co ste cakali, aku ste mali v 15 tt hodnotu afp prosim? (vek 30r.) ak bola normalna? alebo aj zvysena? zeby som si aspon orientacne porovnala tie cisla
Dakujem

stratenanajdena
autor
27. okt 2015

aaaaach konecne som nasla nejaku tabulku, podla ktorej mam nizku hodnotu afp na dany tyzden. takze riziko by sa malo tykat DS.
http://www.hpl.sk/ponuka-hpl/refhodnoty?odb=3&p...
a hcg sa zda ze je v norme rozpäti. tak si tam teda zavolam. dakujem za rady!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre