Čo vám pomohlo na nevoľnosti v 16tt?

kvietinka12
20. mar 2020

Ahojte žienky, chcem sa opýtať či ste to tak mali aj vy a resp. Co vám nato pomáhalo.
Som tehotná, som v 16tt mala som zo začiatku nevoľnosti každé ráno. A teraz sa to stupňuje mam aj ráno a aj počas dňa hneď keď niečo zjem tak to potom aj ide von. Za mesiac som schudla 9 kg. Neviem už čo mám robiť. Je to bežná vec?

andreal1
20. mar 2020

@kvietinka12 neviem ci je bezne ze si schudla 9 kil ale su aj take zeny niesi prva.. No ja odporucam nenajest sa len ked si hladna. Maj vzdy pri sebe tycinku alebopiskotu alebojablko alebo hocici co si vzdy ked pride zaciatok nevolnosti popripade sa zobudis das do zaludka.. Vacsinou je to tym ze ho mas proste prazdny.
Existuju aj tusim zazvorove lizatka na nevolnost, pripadne skus sa informovat v lekarni - teraz skor cez telefon..
No s tym papanim to dodrzuj tak isto vela pi..
Za dalsie ak sa to stupnuje a nepaci sa ti to spomen doktorovi.

juliet86
20. mar 2020

co na to hovori gynekologicka? aku mas vahu/vysku? uprimne mne to pride ako prilis velky ubytok. na ten tyzden co si. myslim ze par dni s infuzkami by ti orospelom ako zvladas fungovat? mozn osa ti vyvinula hyperstemia gravis tak nejako sa to vola.... byt tebou idem k lekarke!!

mlenulienka
20. mar 2020

No neviem ja som počas tehotenstva mala veľké problémy s nevoľnosťou. Pri prvej som schudla 10kg. Všetko čo som zjedla alebo vipila išlo von. Len som pomyslela na jedlo a už to išlo. Povedala som svojej gynekologické kde mi urobila test z moču a okamžite ma poslala do nemocnice kde mi povedali, že som prišla v hodine dvanástej. Týždeň som bola na infuziach aby mi to prešlo.

kikulienkadd
20. mar 2020

Ahoj,v troch tehotenstvach som vždy schudla 9-11kg. Naposledy som už jedla len keď mi to išlo na chuť a čo mi išlo na chuť. Niekdy som zvracala aj keď aom sa napila len vody/minerálky...Bolo mi zle až cca do 20tt ale pri varení a umývaní zubov až do konca,kedykoľvek som zase nevydržala a ble... skončí to po pôrode, ten pocit,keď si bez napinania umyjem zuby je parádny. Raz som bola na tom ale naozaj zle,nevládala som nič,išla som do nemocnice na infuzky a za 3 dni ma postavili na nohy. Ty sa najlepšie poznáš,ak si myslíš, že si na pokraji síl,rieš to s gynekologom a nedaj sa odbiť. Ide predsa o teba a bábätko. Prajem ti veľa síl a neboj,keď ho budeš mať v náručí, na všetko zlé odrazu zabudneš...

paulinafabryova
20. mar 2020

@kvietinka12 Ja som teraz 13tt tiež mám nevoľnosti občas a pomáha mi veľmi antimetil kúpite ho v lekárni Dr max napríklad ale kúpte si viacej balení lebo sa už prestane vyrábať 🙂

evuska135
20. mar 2020

Mne zasa ako zacalo klesat hcg sa citim uz super od 16tt, ale 10tyznov som bola odrovnana, pol dna mi bolo zle, mne dost pomohli grepy na travenie

bobricek1979
21. mar 2020

@kvietinka12 áno je, vydržať je to zdravé tehu tekutiny jest zdravo no na čo je chuť tiež aby si zase neschudla dieťa potrebuje živiny, veľa šťastie do úspešného konca, pozor teraz na hygienu obzvlášť

kvietinka12
autor
21. mar 2020

@andreal1 ďakujem za odpoveď, práveže jem všetko, len proste to môj žalúdok nemôže priať, pred troma dňami som bola na gynekológii a bábätko rastie ako z vody, brala mi aj krv, brala moč a povedala ze sa mi. Ozve ak niečo zlé. Ved ja normálne fungujem chodila som do práce len ako naskytol tento vírus. Tak som ostala doma

nikola_12
21. mar 2020

@kvietinka12 Ja som v 21tt a stále vraciam. Zo začiatku asi od nejakého 9. týždňa až po ten cca 16. týždeň to bolo strašné. Vracala som samozrejme každé rano, plus kedykoľvek cez deň, denne aj 3x tiež som schudla okolo 5kg. Od toho 4 mesiaca sa to trocha ukľudnilo. Teraz vraciam tak raz za 2-3 dni.

nikola_12
21. mar 2020

@nikola_12 Ešte som zabudla povedať že mi má to nepomohlo absolútne nič 🙂 mala som rôzne lieky, lízanky pre tehuľky čisto na prírodnej báze samozrejme od kamarátky doktorky. Nič mi nezabralo. Ani babské recepty typu: zjesť dáky slaný keksík ešte v posteli pred tým ako ráno vstanete. Nič. Jednoducho to treba vydržať.

majusska202
21. mar 2020

@kvietinka12 ahoj ja som to mala pri oboch tehotenstvach pri orvon som schudla 14 kil. Vracala 5 az6 krat denne masaker bola som aj hospitalizovana kvôli tomu pomohlo to asi na 2 týždne. Druhe tehotenstvo to iste ale schudla som uz len 4 kila. Moja skúsenosť mala som dni ze mi bolo ok ale zas aj ze som pri záchode zomierala. Ja som si veka odsledovala co mi vadi a co nie napr ja som nemohka cukor ani mlieko, cukor ani v takej podobe ako ovocie. Pri prvom som dokonca ani mäso nemohla

kvietinka12
autor
21. mar 2020

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne 😊

kikuska111
30. sep 2020

Zapalila som si a preslo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre