Gynekológ pre cudzinky/občianky EÚ

michal_1983
9. dec 2018

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť gynekológa vo Vrakuni/okolí, najlepšie nie súkromného, alebo za rozumnú cenu, ktorý by zobral tehotnú priateľku, ktorá sem príde bývať v Januári z Talianska? Slovenské zdrav. poistenie zatiaľ nemá, ale pracuje sa na tom, najskôr musíme vybaviť pobyt. Podľa mojich informácií by s tým však nemal byť problém, keďže na vyšetrenia v zahr. sa vzťahuje aj európske poistenie, ktoré má. Vopred ďakujem za rady!

meredith83
10. dec 2018

@michal_1983 No neviem o gynekologovi. Ale pokial ma europsku zdravotnu karticku z Talianska ta plati len na urgentne vysetrenia. Na beznu navstevu gynekologa to neplati a musi platit. Ja zijem v Irsku a som na tom rovnako. Chcela som sa poistit aj na SK ale bohuzial mi bolo povedane ze mozem mat zdravotne poistenie len v jednom state EU. V tom v ktorom zijem a pracujem. Takze ked ona odchadza z Talianska tak sa bude musiet oficialne odhlasit a predlozit toto potvrdenie o odhlaseny slovenskej poistovny inak ta odmientu...

michal_1983
autor
10. dec 2018

@meredith83 No ja dnes celý deň obieham poisťovne kvôli tomu, ani mi nehovor... Ale máš pravdu, je to tak, musí sa najskôr odhlásiť tam a na všeobecné zdrav. poistenie tu musí mať a.) trvalý pobyt, alebo b.)pracovať, či podnikať, čo neprichádza do úvahy, kto zamestná tehotnú babu? 🙂 Tak to asi vyriešime komerčným poistením v AXE...

meredith83
10. dec 2018

@michal_1983 Nie je axa tiez len na neodkladne a nevyhnutne sluzby. Neviem ci keby zacala rodit by jej ta europska karticka poistenca nepomohla. Alebo ked moze nech sa vrati pred terminom domov k rodicom a porodi tam.. Scany nie su drahe. Ja za scany u gyn platim max €40.00 ked som na sk

michal_1983
autor
10. dec 2018

@meredith83 A keby sme sa zobrali dovtedy, nepomohlo by to?

meredith83
11. dec 2018

@michal_1983 Sobas urcite pomoze ale ona sa hlavne musi odhlasit z talianskej poistovne. To by malo pomoct. Ale pocitaj ze papiere chvilu potrvaju na vybavenie hlavne obcianstvo. Neviem o trvalom pobyte s tebou. Mozno niekto na MK by vedel tieto uradne veci lepsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre