Je problém, že mi v tehotenstve nechutí mäso?

lovely5
3. júl 2019

Ahojte, som v 23 tt, ale vobec mi nechuti maso az ma z neho napina.
Viem ze by som ho mala jest, ale dako sa neviem prinutit.
Ani ryby mi nechutia, najviac jem ovocie (toho zjem najviac) zeleninu, cestoviny, pecivo a kolace. Skoro az vegansky, obcas si dam mlieko do kavy, jogurt a syr. Jem teda co mi chuti, ale som sa pristihla, ze je to veganska strava skoro.
Tiez ste to mali daktore? ovplyvni to dako vyvoj baba?

mumboo
3. júl 2019

Ahoj. Podla mna maso jest nemusíš. Bohato to nahradis strukovinami, brokolica, vajíčka,cestoviny, zemiaky. Jedz co ti chuti. Ja ked som cakala syna jedla som aj veci co mi dovtedy nechutili. A pri dcere som tiez nemala prilis chut na maso a ryby mi smrdeli a je zdrava a nic jej nieje. Hlavne je aby si nefajčila a nepila alkohol, tym mozes babatku ublížit najviac.

ladybug138
3. júl 2019

@lovely5 ahoj, maso som sice jedla pocas tehotenstva, ale zase som velmi neholdovala ovociu a zelenine... Doslova som prasila, jedla som co mi prislo pod ruku, dost casto aj nezdrave
.. Ak ti nechyba napriklad zelezo, ktore sa da z masa ziskat, tak by som to velmi neriesila.. Kazdy ma ine chute, ja si to obcas vycitam, co som doslova pozrala, ale niekedy sa fakt nedalo porucit 🙄 babatko si zoberie od teba co bude potrebovat a ak na utz bude v pohode velkostne, tak by som to velmi neriesila

lovely5
autor
3. júl 2019

@ladybug138 ano ano utz je ok, este je dokonca aj vacsia 🙂

kristina2412
3. júl 2019

@lovely5 ja som tiež mäso nemohla ani vidieť😉 prinútila som sa asi raz za mesiac Na malej sa to neodrazilo( mala 4,5 kila🤭) možno z tých všetkých šalátov a zeleniny ktoré som jedla na kila😄

lovely5
autor
3. júl 2019

@mumboo tak fajcit som ani predtym nefajcila a alkohol vino len. a to by mi ani v tehotenstve nenapadlo. ale mas pravdu, ze to niektore aj pocas tehotenstva robia, je to hrozne 😞

ukulela
3. júl 2019

@lovely5 hlavne si daj pozor, aby s mala dost zeleza, aby si nebola chudokrvna, skus jest aj cviklu a tak ... ja som neskor musela Fe aj v tbl brat. a pri tom som sa snazila jest aj hovadzie a pod.

lovely5
autor
3. júl 2019

@kristina2412 ano ja tiez cakam dievcatko a mam to tak isto 😁

siasis
3. júl 2019

Ja som vege od tehotenstva a vobec mito nechyba aa ani detom 🙂 su zdravy, plny energie a ani zeleza ani nicoho nemaju malo 🙂 takze no problem 🙂

kristina2412
3. júl 2019

@lovely5 👍 musela som jej po príchode z pôrodnice kúpiť nanovo šatník ,všetko bolo malé😄

elementissa
3. júl 2019

Pozri, ja som veganka a mam ukážkové dieťa, s ukážkovými hodnotami a to som ešte aj bola na infuziach kvôli vracaniu od 5 do 16.tyzdna. Potom som už vracala bez infuzii. Veganska strava je dobra (odkedy som veganka ja, extrémne sa mi zlepšil krvný obraz, hormonálny obraz, podarilo sa mi otehotnieť, zlepšila sa mi pleť, vlasy, nechty...) proste samé priaznivé účinky na organizmus. Predtým som bola vegetariánka (mäso som nejedla nikdy, ani ako dieťa ho do mňa nikto nedostal), ale skodilo mi dosť mlieko. Bez mlieka je život krajší (aspon ten môj). 😊 A vajcia som nikdy nejako nemusela.
Nájdi si stavu, aká vyhovuje tebe. Niekomu vyhovuje masozravstvo, niekomu vegetariánstvo, iným pescetarianstvo, veganstvo, paleo, raw... Tých prúdov je kopec. A neboj sa. V mäse, ktoré sa dnes predáva ozaj nie je nič, čo by ti mohlo chýbať. Len tak riadne dávky hormónov a antibiotik.
Jedz strukoviny, veľa strukovín a veľa špenátu na železo. A keď ješ ovocie a zeleninu, nájdeš tam všetky minerály a vitamíny, ktoré potrebuješ

sofiia87
3. júl 2019

Ja som sa na maso v tehotenstve nemohla pozriet, uz pri pohlade na sunku ma napinalo a to som teda jedla maso uplne v pohode predtym. Chut sa mi vratila tusim tak na posledny trimester, snazila som sa dovtedy ale jest vela inych bielkovin (strukoviny atd). Mam zdravu 7 mesacnu dcerku, takze ziadna panika. Jedz to co ti chuti a co si telo pyta, ak maso nemozes ani citit, nahradnzdroj bielkovin

galioska
3. júl 2019

Pri oboch deťoch som to mala a aj mi to chvíľu ostalo po pôrodoch, jedla som všetko okrem mäsa a vývaru a deti zdravé, mala mi do teraz nemusí mäso už má 15 rokov

ivankatal
3. júl 2019

@lovely5 nijako to neovplyvní vývoj baba,pokiaľ máš inak pestrú stravu -orechy,semienka,strukoviny,celozrnne obilniny,zelenina,každý deň niečo zelené (brokolica,kel,špenát ,..),ovocie. Ja som jedla mäso veľmi málo už keď som bola tehotná a teraz už skoro rok jeme vegansku stravu nie len my,ale aj nás syn. Prospieva,je zdravý, výsledky vždy dobre,akurát železa mal menej,ale s tým som mala aj ja vždy "problém " ,asi zle vstrebavanie a tak ho dopĺňame. Inak máme príjem železa v rámci našej stravy asi 3xtaky ako sa odporúča :D

lovely5
autor
3. júl 2019

@elementissa ja som tiez byvala vegetarianka pred rokmi, ale bola som velmi anemicka a mala som problemy, preto som aj prestala. ja zijem v zahranici a snazim sa bio maso aj mliecne vyrobky kupovat, ci uz z etickeho hladiska aj aby to nebolo prepchate antibiotikami a chutovo ani nehovorim. pre mna vegetarianstvo nebolo dobre, preto sa pytam ci to je ok v tehotenstve. kazdopadne, kazdi to ma asi inak 😊

nikpa
3. júl 2019

@lovely5 myslím že keď ťa niečo vyslovene napína tak to nejec. Ja som počas tehotenstva nevedela odoslať ,,dobrotam,, ako pasteky, špekačky, párky. Proste nezdravé veci ktoré normálne vôbec neľúbim. No a dr mi povedal, že mám jesť čo sa mi žiada lebo to telo pýta a teda potrebuje. Neviem síce čo moje telo potrebovalo z takej stravy ale každopádne tieto chute trvali pár týždňov. Možno aj tebe sa chute zmenia.

janci05
3. júl 2019

Ja som mala to iste. Pocas tehotenstva absolutne maso ani vidiet, napinalo ma z neho. Skor som mala chut na sladke a zeleninu. Narodil sa mi zdravy chlapcek. Jedz to na co mas chut, a ak by ti chybali bielkoviny, tak ich doplnis inde.

siska53
3. júl 2019

@lovely5 mne maso nechuti od narodenia a nic na tom.nezmenilo ani tehotenstvo.. Pocas tehotenstiev ma ale nutili ho jest.. tak som trosku obcas dala..
A poznam.babu, co nejedla maso vobec, lebo bola uz niekolko rokov vegetariánka. Deti ma zdrave, ani im.nedava maso.

elementissa
3. júl 2019

@lovely5 hej, ako som aj písala, každý si musí nájsť svoju cestu, čo mu vyhovuje 🙂
V tehotenstve som ešte o nikom nepočula, že by mu absencia mäsa chýbala, úplne v pohode to je. Dieťa si vezme u tvojich zásob co mu je treba. A rozhodne nejedz nič nasilu. Prirodzene, ako to cítiš

kiara3
3. júl 2019

@elementissa A na ovocí a zelenine s obchodov je zasa postrek...Tiez sa o tom dá polemizovať...Moj otec raz robil na farme oberal jablka a majiteľ mu dal pri odchode vyslúžku...A povedal aby si tie jablka radšej obielil lebo taka davka postrekov este len kvety začnú kvitnút ...

elementissa
3. júl 2019

@kiara3 myslím, že chémii sa nikde nevyhneme. Ja sa snažím kupovať domáce, ale aj na tie padá kyslý dážď 🤷‍♀️🤣 nemáme zdravý vzduch, zdravú atmosféru, zdravú pôdu, zdravú vodu... Ale každý nech sa podľa svojho svedomia a najlepšieho vedomia rozhodne, akou cestou pôjde. Ja hovorim, že mne to tak vyhovuje. Ak píšem, každému vyhovuje niečo iné a podla toho sa rozhoduje

lindusss2016
3. júl 2019

@lovely5 no pokial jes cestoviny, pecivo a kolace, tak vobec nejes skoro vegansky 😂 ale ked ti nechuti maso, nejedz ho

kiara3
3. júl 2019

@elementissa Tak každý ako sa cíti....Ja jem co mi chutí...Tiež niekedy mäso nemusím ale potom zasa až potrebu mam že taku chuť....Tak v tejto dobe sa už ani vyhnúť chémie neda žiaľ...Preto som reagovala na to mäso..V každom sa nájde...Nielen v mäse...A to ako sa kto stravuje to je jeho osobna vec...

barbellka
4. júl 2019

@lovely5 hlavne papaj strukoviny aby si mala dostatok bielkovin. V ovoci a zelenine ak ju striedas su mineraly takze to by malo byt ok.

zuzikak
4. júl 2019

Nikdy a obzvlast v tehotenstve sa nenut jest to, co ti nechuti. Bez masa sa da prezit. Chodis na pravidelne kontroly a ked dr. Vidi ze babo rastie, bud v klude. Ako sa meni vyvoj babatka, mozno sa ti budu menit aj chute. Este nezabudaj na strukoviny a budete obaja v poriadku 😉

lovely5
autor
4. júl 2019

@lindusss2016 samozrejme to bolo len prirovnanie a nejdem tu pisat cely moj jedalnicek, omg

alexandra2468
4. júl 2019

@lovely5
Ja som v tomto s @elementissa kamoska :D zvraciam rovnako od 6tt este stale a som uz v 19tt. Infuzky, lieky, hospitalizacie. Nejedla som do 16tt takmer nic, len pecivo (tak max dva rozky za den) a pila ovocne stavy, ked som mala lepsi den. Teraz uz trochu dokazem jest aj tuhu stravu ale jem len ovocie, zeleninu, pecivo, zemiaky. Maso som naozaj nejedla uz vyse 3mesiacov, ale pijem teda nutri drinky a beriem zelezo ( nie z vlastnej iniciativy, ale na predpis).
Neviem ako tebe, ale mne lekarka berie pravidelne krv, aby kontrolovala ako na tom som, co mi chyba/nechyba a samozrejme dietatko premeriava stale, ci zdravo rastie aj napriek mojmu nizkemu prijmu potravin.. a cuduj sa svet, dieta si vezme vsetko co potreuje 🙂 a mne lekari hovoria, nech sa zbytocne netrapim, keby som mala zle hodnoty, tak mi povedia a mozem na nich pracovat, zatial je to ok.

elementissa
4. júl 2019

@lovely5 linduss to pravdepodobne myslela tak, že keďže ješ cestoviny a napríklad si dáš koláč, tak to nie je veganska strava. Vo väčšine cestovín sú vajcia (ak nekupujes bezvaječné) a do cesta ide aj trochu mlieka. Takisto do koláčov, ak nejes vegan koláče, bez mlieka a bez vajec, tak tieto zložky tam rozhodne sú. (mlieko môže byť aj rastlinné v niektorých zakuskoch, ale vajcia sú v 95% koláčov, lebo cesto držia pohromade). Taktiež do bežného pečiva (myslím, že do rožkov, napríklad, idú aj vajcia aj mlieko). Ty si vlastne ani nemusíš uvedomovať, aké zložky potravy ješ, ale oni tam sú. Vegáni si napríklad extra dávajú na tieto zložky pozor a kupujú výrobky, ktoré majú označenie vegan, teda majú záruku, že ani mlieko ani vajcia tam nešli. Inak platí pravidlo - co nemá označenie, že sa tam nejaká bežná zložka nenachádza, potom sa tam na 99% nachádza.
Takže ak sa obávas, že máš ochudobnenu stravu o nejaké zložky, ktoré si predtým jedavala, tak sa nemusíš báť. Sú tam, len ich nevidíš

lovely5
autor
4. júl 2019

@elementissa ja toto vsetko samozrejme viem. bol to jednoducho len priklad, pytala som sa len na maso, tiez jem mliecne vyrobky.

lovely5
autor
4. júl 2019

@elementissa ked uz chceme ist do extremu ani jablka z obchodu vacsinou nie su veganske lebo ich natieraju vcelim voskom. vobec tu o to neslo

elementissa
4. júl 2019

@lovely5 to je v pohode 🙂 asi šlo len o to, že si v úvodnom príspevku spomenula, že sa obávas, lebo si "sa pristihla, že je to veganska strava skoro". Tak kolegyňa iba reagovala na to, že ak tvoja strava obsahuje tie zložky, ktoré si spomínala, tak to nie je ani veganska ani skoro veganska a ja som to iba doplnila. Ja ti ani nehovorím, čo máš alebo nemáš jest. Tak ako som písala úplne v prvom príspevku, nech si vyberie každý tu cestu, ktorá mu vyhovuje a je to, čo mu chuti 🙂 ja ti iba hovorím, že sa nemusíš obávať, že robíš niečo zle.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre