Jemné bolesti v brušku v 17 týždni. Je to normálne?

stresuliatko
27. aug 2012

Posledne dni ma zacalo jemne pichat v brusku v okoli pupku na lavej strane, su to celkom jemne bolesti ale celkom ma strasia, kedze este pred tyzdnom som ziadnu bolest nepocitovala...niektore mamicky vravia, ze je to normalne ze sa pripravuje iba maternica na rast ale som z toho volajaka nesvoja...nemate niektora z vas podobne skusenosti ???

petra92
27. aug 2012

Hej aj ja som to mavala,niekedy aj teraz mam slabunké bolesti ale je to v poriadku to sa iba maternica roztahuje.Ale ak ti to naozaj nedá tak navštív lekára alebo mu to povedz pri najbližšej návšteve.

lucka1987
27. aug 2012

v tehotenstve zazijes este vela zvlastnych pocitov, pobolievani, pichani, natahovani... vela veci je normalnych , no vela pobolievani je sprievodnym javom, nejakej komplikacie, a preto vzdy ked budes mat obavy a zly pocit, ci bude ta to stresovat, radsej zavolaj lekarovi, pripade chod na prehliadku a bude ti lepsie.. Tym ta nenahovaram , aby si hystericky bezala za gynekologom a myslela na najhorsie scenare.. len hovorim z vlastnej skusenosti po 2 tehotenstvach, kedy uz mam skusenosti aj so zlym no aj s dobry koncom

ywulla
27. aug 2012

Pokiaľ nekrvácaš, nemalo by to znamenať nič zlé.. Tiež si myslím, že je to rast maternice. Ale ak sa bolesti budú stupňovať, radšej choď k dr., nech máš istotu..

bonavoxa
27. aug 2012

Před týdnem jsem kvůli tomu byla u Dr., ale bylo to právě to roztahování dělohy 🙂 Dostala jsem magnézium a je to dobré. Už to píchne jen občas. Ale ze začátku to byly docela intenzivní bolesti..tlak píchání..někdy nalevo, jindy uprostřed, jindy napravo. Kamarádky některé to tak měly prý celé těhotenství. Pokud by se to stupňovalo nebo se něco přidalo..nebo jen pro jistotu..tak zajdi k doktorovi. 🙂

pe
27. aug 2012

bolest moze kazdy pocitovat inak, cize to sa neda velmi radit, ak len trosku mas pocit, ze nieco nemusi byt ok, tak chod k lekarovi, radsej ist zbytocne a byt kludna, ako neist a potom si vycitat, ze sa nieco este mohlo stihnut... ja cakam druhe babatko a mam uplne iny typ pobolievania bruska, takze ked sa mi nieco pred mesiacom nezdalo, utekala som k lekarke a veru som si tyzden polezala v nemocnici a teraz som v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre