Jemné pohyby už v 17 tt?

nikolleta888
12. sep 2019

Pekny den prajem, aj vy ste citili jemnucke pohyby babatka uz 17.tydzni? Som prvy x tehotna, a zdalo sa mi ze som citila bolo to take slabunke , ked som sa chystala spat a nechala si ruku na brusku. Niesom si ista ci tak skoro to moze byt to.🤰

pininka1
12. sep 2019

Môže to kľudne byť, ja som prvé cítila tak okolo 18tt a druhé už v 15 a tretie ešte skôr.

angi07
12. sep 2019

@nikolleta888 ja som prve ani nie pohyby citila v 17 tt.ale to bolo take skrabkanie bublinkovanie. ale cez brusko tak ze polozim ruku na brucho alebo uz viditelne su iba teraz v 22 tt. 😊

nikolleta888
autor
12. sep 2019

@angi07 no take mrvenie skvor strasne to bolo pekne a iba na lavej strane neskutocne ma to potesilo 🍀

domisha02
12. sep 2019

Môže byť kľudne ja som okolo 18 tt tiež cítila také mrvenie ako keby 🙂

tosomja
12. sep 2019

@nikolleta888 ano, tiez som cítila ešte skôr ako také bublinky... Niekto povie, že to čreva, ale neboli. Bolo to krásne a len ten vie, kto prežil. 🍀 Prajem veľa takých "bubliniek", kym prídu kopance 😉

nikolleta888
autor
12. sep 2019

@tosomja dakujem velmi pekne 🍀🙏 uz sa neviem dockat tych kopancekov

smejko25
12. sep 2019

@nikolleta888 mne dlhšie trvalo kym som rozoznala čo je činnosť čriev a čo boli pohyby 😁😁

tata1401
12. sep 2019

presne bublinkovanie ako keby tam rybka plávala😍juj neskutočná radosť to bola😘

dagmarix
12. sep 2019

Ahoj, ja som cítila pohyby veľmi skoro, možno už od 12 tt a tiež som si pripadala divne a nechápala som, že až od 20 tt ich mam cítiť. Teraz som 38 tt a bruško mam super vpredu vystúpené, tak možno to je aj uložením bábätka a všetkého okolo. Užívaj si mrvenie, za chvíľu prídu aj kopačky 😀

smejko25
12. sep 2019

@dagmarix môžem sa opýtať už ste dostali aj kopačku do nejakejo organu ? 😁😁 často o tom počuvam ale maximalne čo som citila je tlak na močovy mechur 😁 alebo jemne pichnutie odspodu inak ziadne nejake kopačky 😁

dagmarix
12. sep 2019

@smejko25 No moje babo je KP, takže mi kope do krčka a do šušky tak všeobecne 😀 Tie okolité organy neviem identifikovať, neviem, kde čo mam 😀 Baby čo majú otočené bábätká normálne, hovoria, že dostávajú pod rebrá. 🤷‍♀️ Asi je to individuálne podľa toho, čo si babo vyhliadne 😊

monita164
11. okt 2019

@pininka1 ked ste cítili v 15 tt pohyby prvé tak ste aj porodili na termin ? 🙂)

pininka1
11. okt 2019

@monita164 áno, ale ja som rodila cisárskym

soviatko
11. okt 2019

Ja som prvé pohyby tiež cítila v 17tt. Keď som to vravela gyndošovi, skoro po mne zreval, že ja ako prvorodička budem prvé pohyby cítiť najskôr v 21tt, ak vôbec, a to čo cítim sú črevá. Kusla som sa do jazyka a nechala som to tak. V 21tt mi už bruško skákalo, ako keby tam mal malý nasťahovanú aj trampolínu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre