Kedy ste začali kupovať niečo bábätku?

30. nov 2020

Ja som len v 16tt mam asi kúpené len 3 dupačky, čo som si tak symbolicky kúpila po poradni a tak nakoľko vieme aj pohlavie.
Ide o to, že sa z toho teším, už by som aj kupovala viac, teda hlavne kadejaké oblečeníčka, jasne, ze také ako nábytok, kočík,... nechám na neskor, ale všetci mi vravia, aby som ešte nekupoval. Hlavne svokra. Ta mi zadrela, že to prináša nešťastie, najlepšie kupovať po pôrode až 🤦‍♀️

c_est_la_vie
30. nov 2020

Ja som začala cca po 25 týždni, keď mi už tretí krát potvrdili pohlavie. Predtým tiež len 2 dupačky.

eskop
30. nov 2020

Ja som oblecko zacala kupovat az po 20tt a k tomu take drobnosti ako uteraciky, bavlnene plienku..postielku ani kocik este nemame, chceme az po Novom roku

ivkazba
30. nov 2020

Nešťastie sa nestane pretože si kúpila veci pred pôrodom. Ani osobne nepoznám nikoho, kto kupoval veci po pôrode. Po pôrode budeš mať iné starosti a radosti. Podľa mňa po 20tt je to okej. A svokre ujasni, že neveríš poverám a že budeš sa riadiť podľa seba. Aby neskúšala podobné ťahy na teba aj v starostlivosti o bábo po pôrode.

janka_266
30. nov 2020

Kočík mame asi od 4. Mesiaca, lebo sa nám páčil, aj cena bola dobrá a hlavne nás už nebavilo vyberať a porovnávať 😂komodu s postieľku mame už asi od septembra, zatiaľ poskladaná len komoda, ináč som mu kúpila založila len 6ks dupaciek a veci na hygienu a balík plienok, všetko ostatne mu požičal o rok starší bratranec 😂a ešte asi veľa veci dostane.

hederamonstera
30. nov 2020

Povery su blbost 🙂 kludne si kup co chces, uzi si to, vsak aj kebyze sa stane to najhorsie, deti este budete chciet ;)

090255
30. nov 2020

No neviem si predstaviť kupovať veci po pôrode ved potom budeš mat na robote iné veci ako behanie po obchodoch poprípade objednať a no niektoré veci majú aj dlhšie dodanie ako nechápem. Ako jasne ja som tiež počula ze nakupovanie pred pôrodom prináša smolu ale tak z praktického hľadiska to nechávať po pôrode je blbosť. Napr ja som pri prvom začala nakupovať po veľkom ultrazvuku v 20tt keď nám povedali co to bude. Všetko postupne a pred pôrodom sme mali vsetko ešte sme aj postieľku skladali a kočík kúpený... Ten bol ale u svokra lebo som ho doma zatiaľ nechcela....

hettinka
30. nov 2020

Po 30 týždni, ale kočík vždy až po pôrode. Mala som vyhliadnuté len dopredu, čo kde majú, prieskum trhu.
A mala som len základ. Veď teraz sa dá všetko hocikedy kúpiť a objednať.

akrobrab
30. nov 2020

Ja som kocik kupila v prvom trimestri, ale bola to skor nahoda.
Takmer vsetko som vsak mala vedome pripravene do 29tt. A dobre som urobila, 30-35tt som bola v nemocnici, kazdym dnom to vyzeralo na porod a doma sme nemuseli stresovat - vsetko pre babatko a aj pre mna do porodnice bolo nachystane.
Oblecenia som ale kupovala malo - dokupime ked sa narodi podla velkosti.

uzanka16
30. nov 2020

1.oblecko som kúpila keď mi lekár potvrdil tehu, kočík sme kupovali v 1.trimestri - svokra naam dala nám peniaze že máme vybrať.

bibiana177
30. nov 2020

zalezi podla mna od toho ci si poverciva alebo nie. ja som nikdy na take tie veci, ze nic nemozes mat doma pred porodom neverila a zacali sme kupovat postune asi od 3 mesiaca, dovtedy sme cakali ci bude vsetko v poriadku, lebo vtedy je to este take neiste. a potom uz sme zacali postupne aj vybavenie do izbicky, veci do postielky som si dala usit, sem tam nejake oblecenie, kozmetiku a podobne, proste kazdy mesiac nejake malickosti aby potom toho nebolo naraz vela. kocik sme kupovali ked som bola nejak na konci 6. mesiaca, vsetko sme mali doma a maly je zdrave babo. a bola som rada, ze sme to vsetko takto postupne kupovali lebo sme na nic nezabudli a pred porodom ked som sa uz ledva kotulala som mala vsetko nachystane a svaty pokoj, uz som len chodila obzerat izbicku a tesila sa kedy uz bude medzi nami 🙂

e3v3a3
30. nov 2020

Po mojej skúsenosti, po veľkom ultrazvuku by som nakupovala. Cca 21 tt. Ale neboj sa, to že to budeš mať doma neznamená, že by sa niečo malo stať kvôli tomu, že si nakupovala 😀

jaskolka
30. nov 2020

Po veľkom ultrazvuku, keď už sme isto vedeli, že bude chlapec. Ale veľa som aj po dostávala, prakticky my dne kúpili len postieľku a kočík, ostatne úplne všetko sme dostali, typu oblečenie, kozmetika, nejaké hračky, kopu plienok, vaničku, podložku a podobne

hennyinnsbruck
30. nov 2020

Ake nešťastie prosím ta?
🤦‍♀️Mne v 20tt Stal kočík doma.. Ked sa ma dačo stat môže sa aj den pred termínom, počas pôrodu..... Kľudne nakupuj keď máš to nutkanie, a krásny zbytok tehotenstva prajem 🤩

tifi2324
30. nov 2020

My sme pri každom tehu od začiatku kupovali postupne hneď ako sme zistili že je to tak tak prvé body,ponožky a čiapočka....potom asi od 20tt sme kupovali už aj kočík,postieľku a tak postupne ja na povery niesom ani manžel teraz čakáme 3 bábo a bude to podobné kočík už máme objednaný ( no na ten budeme čakať pár mesiacov tak preto tak skoro) aj 3 body som kúpila

karmen118
30. nov 2020

Ja som pomaličky začala nakupovať výbavičku pri prvom tehotenstve až po ukončenom 6 mesiaci, len to bolo aj o tom, že na sone nebolo vidieť pohlavie, malá sa otočila vždy tak, že bola zadočkom a pod otočená. Takže kým sa nenarodila, nevedeli sme že budeme mať dievča 😀. Kočík, fusak a deku doň som kúpila počas 7 mesiaca, zrovna to padlo na december, tak pred Vianocami sme bábu v brušku kúpili kočík a mesiac na to postieľku s perinkami a obliečkami. Ku koncu 8 mesiaca som už mala všetko doma nachystané a už sme len čakali na deň D. No a pri druhom tehu s malým, sme sa veľmi skoro dozvedeli pohlavie, lebo sme boli poslaní na sono ku Grochalovi do Martina. Potom sme už priebežne dokupovali chlapčenské vecičky počas celého tehotenstva.

vollino5
30. nov 2020

Trochu off topic, ale mama moje priateľky má už nakúpené teraz veci pre dieťa a to ešte žiadne ani nečakáme 😂

vilma7
30. nov 2020

Do pôrodu sme mali kúpené všetko plus zariadená na komplet detská izba. A syn stále žije , takže po pôrode by som určite nelietala s dieťaťom po obchodoch.

A moja mama kúpila voľakedy kočík, keď ešte ani tehotná nebola, 😂😂😂

medeaa
1. dec 2020

Ja som 17+6tt a mam uz asi 6 dupaciek, 3 pary ponoziek, 2 capicky, 2 svetriky, 2 teplacky. Mam aj 4 dudliky, 2 plysovych mojkacov, 2 deky, hniezdo, zavinovacku. Ale niektore veci mi v zachvate babatkovskeho nadsenia kupila mama, bude to jej prve vnuca 🙂. Povery mi nic nevravia a myslim si, ze kludne uz mozes sem tam nieco kupit, ak mas chut.

bobo2433
1. dec 2020

Ja som kupovala keď sme ešte len plánovali bábätko 🙈vseliake drobnosti ,oblečenie po troške...no to som nevedela ,že sa budeme snažiť až 3roky ...a keď som zistila ,že som tehotná kupovala som vo väčšom čo sa mi páčilo a čo som chcela ...na poveri som neverila.

miadi
7. dec 2020

Mozes kupovat hnet. Nijak to neovplivni co bude .Je vacsia sanca ze vsetko bude ok. Ak nie tak tie vecicky by ta akurat tak mohli robit smutnou . Ja som prve teho v druhom trimestri zacala vsetko zhanat a vsetko bolo ok. Druhe som nemala nic kupene Lebo som mala odkozene veci po malej a potom som rodila v 18tt. Jedina vec co som kupila bola taka mini pletena ciapocka -dekoracia na stromcek. A teraz mi na nom vysi na pamiatku. Posledne teho som kupovala veci hnet ako som vedela pohlavie. Oblecko ostatne po dcere.. maly mà 10m a nakupene mà do 3rokov ( kupujem znackove veci ked su v zlave 50%) Ja som rada pripravena 🤣jasne ze sa da aj Po porode kupit ale teraz si to uzijes viac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre