Koľko ste pribrali v 18 týždni?

mimsy
15. feb 2013

Ahoj prosím vás koľko ste pribrali v 18tt ??? Ja som mala 56kg a mám 61kg je to veľa alebo málo???

xlucia
15. feb 2013

@mimsy vykasli sa na tabulky, pokial nemas cukrovku alebo inu metabolicku poruchu a neprejedas sa, priberies tolko kolko babo potrebuje

mimsy
autor
15. feb 2013

@xlucia No tak to som rada,lebo tiez nechcem byť potom veľmi obezna a nevieš čo je dbré na strie???vraj len obyčajná masť???

denisafono
15. feb 2013

v kazdej tehotenskej poradni ta lekar vazi, keby sa mu nezdala tvoja vaha tak ti to povie, druha vec je ako rastie babo, ak je vsetko ok, tak neries kolko si pribrala. Ja som mala 73kg isla som rodit 83kg, prisla som domov z porodnice a mala som 73kg. Niekto priberie 4kg a je to ok, a niekto 20kg. 🙂

xlucia
15. feb 2013

@mimsy to je jedno co chces, ja som sa stravovala ukazkovo pri oboch tehu, ziadne sladkosti atd. vela pohybu a aj tak som pribrala cca 25kil. do troch mesiacov bolo takmer vsetko prec, pol roka po porode som mala menej ako pred porodom.
na strie je dobre natierat. cimkolvek, ale pokial ich mas mat, tak ich mat budes....

zivika
15. feb 2013

@mimsy ked sa stravujes normalne, nemusis sa bat, ze budes potom obezna 😉 to co si doteraz pribrala je uplne v poriadku...

mimsy
autor
15. feb 2013

@denisafono no tak ved ano mas pravdu,hlavne len nech male je zdrave len ma mrzi ze o dva tyzdne som v 5mesiace a necitim este pohyby :-/

mimsy
autor
15. feb 2013

@xlucia mne velmi žilky vydno prsia mi rychlo narastli hadam aj o dva cisla

xlucia
15. feb 2013

@mimsy a budu este vacsie ked porodis a naleju sa ti kolostrom, mliekom...

denisafono
15. feb 2013

presne ako pise xlucia o striach, ja som pouzivala krem z DM Babylove-denne, aj Eucerin olej som mala-ten tak 2x do tyzdna. Pocas tehotenstva som si nevsimla ani jednu jedinu striu, som si hovorila fuha nebudu, a ked som kukla po porode na brucho pod pupkom tak som neverila vlastnym ociam, pavucina ako ĎAS, ale je to minimalne vidiet. Ale co uz, som rada ze mam "iba" strie a nie nieco horsie. 😀

dadav
15. feb 2013

@mimsy ... No ja som pribrala hneď pri prvom dieťatku 17kg a už som moc toho veľa nedala dole, pri druhom to bolo "len" 8 kg, ale som sa aj lepšie cítila a jedla viac ovocie a zeleninu... teraz sa snažím tiež , aby som veľa nenabrala, ale telo najlepšie vie, čo potrebuje a bábo tiež... presne ako píše xlucia, netreba sa veľa prejedať...a na strie? Ja som nemala dobrú skúsenosť s krémikmi priamo na strie... takže teraz sa krémujem "len" Niveou...aj keď ich už mám, aspoň nebude ich viac...skús aj voľaké olejčeky...musíš bruško mazať...mám kamošku, ktorá sa vôbec nenatierala a pribrala 18kg a nemá ani jednu striu...ja som robila všetko možné a čul...strie mám ☹

lulu090
15. feb 2013

ja to tvoje prve tehotenstvo? ak ano, tak pohyby zacnes citit okolo 20 - 21 tt., pri druhom, tretom... je to uz skor 18 tt.

mimsy
autor
15. feb 2013

@xlucia
@denisafono no presne máte pravdu to je asi údel ženy 🙂)) len vám poviem pravdu aj sa hanbím zato ale ja jem jak žrútenzia nie to je slabé slovo,paradajky na kila,piknik moj každodenny...slanina,jogurty,to nieje v poriadku však???

denisafono
15. feb 2013

@mimsy ja som prve pohyby citila okolo 21-22tt. a to som mala vzdy nejake sadielko na bruchu. Tak asi preto, je to individualne, pohyby prvorodicky citia najskor okolo 22tt. to je ok. Ved uvidis ked sa ti bude pretacat niekedy to tak bolelo ze som myslela ze sa chce prekopat pomedzi rebra von 😀

mimsy
autor
15. feb 2013

@dadav no to je asi v genetyke

mimsy
autor
15. feb 2013

@lulu090 ano prve jj lebo uz som sa bala,ci spi ci co 🙂

dadav
15. feb 2013

@mimsy ... veru to veľa urobí ... a aj ja veľa jem, lebo keby som sa nenajedla, odpadávam, je mi zle ... 😀 , ale určite sa to zmení, je to normálne 😀 😀 😀

zuzana231
15. feb 2013

@mimsy ahoj, neviem ako ty, ale ja mam v tehotenskej knizke taky graf, do ktoreho mi lekar zapisuje prirastok hmotnosti. je tam krivka idealneho priberania a potom spodne a horne hranice pre dany tt. neboj, + 5kg v 18 tt je ok. lekar by ta mal v kazdom pripade upozornit, keby si uz vela priberala. ale je to fakt individualne a nie vzdy to vieme ovplyvnit. v kazdom pripade sa nestresuj 🙂

mimsy
autor
15. feb 2013

@dadav no ja som minule skoro na ustave odpadla lebo mam nizky tlak,a astmu a tak tiez alegrie a mi robili testy na lacno ja som myslela ze skolabujem od 7.:00 do 13:00 som nic nejedla :-/

dadav
15. feb 2013

@mimsy ... TAK JA by som určite neprežila .... ja beriem tabletky na štítnu a mám si ich dávať "IBA " pol hodinu pred jedlom a to stále pozerám na hodiny, či to už prešlo, aby som mohla niečo do seba hodiť 😀

mimsy
autor
15. feb 2013

@zuzana231 no ved ja uz som aj povedala ze sa nad nicim nerozculujem lebo ma urve 😖 ked to je tak kazda z nam tehotna je precitlivena a este ak mate v koli neprajnikov je to hrozne!!! ja komunikujem len s naj kamaratkou a rodinou,a o ostatne sa nestaram

mimsy
autor
15. feb 2013

@dadav moja zlata 😉 neboj do leta zhodis vsetko prebytocne 🙂 ale vies co na chudnutie su dobre kvaky L-Karnitin-LIGUID

dadav
15. feb 2013

@mimsy ... Keď ja do leta ešte viac priberiem 😀 😀 😀 , (som tehotná) 😀 ... no ale dobre vedieť, zapíšem si a kúpim a potom budem chudnúť 😀 😀 😀, tak teraz som v 14tt - mám zatiaľ 3 kg navyše...uvidíme 😀

zuzulica
15. feb 2013

Nič neboj, to je individuálne, ja som mala v 18tt +2kg a teraz sa to na mňa začalo lepiť a mám +4kg, moja mamina do 5mes.nepribrala skoro nič a potom +20kg, tak sa nechám prekvapiť.Kámoška pri prvom tehu pribrala spolu 24kg a po pol roku vážila ešte menej ako predtým.Teraz čakajú druhé v 30tt má +12kg.Ale poznám aj také čo za celé tehu málinko pribrali.Hlavne sa krémuj, ja používam tehotenský olej zo salusu ( www.mhslovakia.sk ) A dodržiavaj pitný režim, ak málo piješ aj vtedy môžeš byť taká žravá 😉 Než si niečo dáš daj si pohár vody aspoň toho toľko nepoješ. Ja tiež zjem hocičo, ale pomenej a prípadne keď začnem vymýšľať, tak si radšej dám jogurt, alebo ovocie.

lucymk
15. feb 2013

@mimsy ja si myslim,ze tie 4kg su v pohode.ja som pri prvom tehu pribrala 22kyl a to som bola stale na nohach a kyla sa mi len sipali hore.dokonca som kazdy druhy den do 7mes ,aj cvicila na bycikli,lebo som pocula ze ked mas pohyb tak pôrod je lahsi.myslim si ,ze to vôbec nieje pravda aj ked som to zvladla.prve pohyby som zacala citit tak v 19tt-20tt.bola som neuveritelne stastna,ale neskôr vsak to uvidis sama.niekedy ma tak kopla do rebra ,ze som myslela,ze z postele vyskocim.strije sa mi tiez spravili a to som sa mastila poctivo aj 2krat denne.mam ich vsade na zadku ,stehnach,prsiach a na pocudovanie na brucho ,len take male strije,ktore ani poriadne nevidno.
teraz pri druhom tehu uz od 14tt raz denne citim ako sa mi babo prevajuje,tiez ma to tesi,lebo aspon viem ze je v poriadku .uz som v 16tt a zatial mam hore len 2kyla.teraz nemam ziadny pohyb,len stale odychujem,lebo akykolvek pohyb mam zakazany.neviem kolko priberiem,ale ked sa vysplham aj na 30kg hore je mi to jedno

denask1234
15. feb 2013

@mimsy ja som mala 55kg a teraz mám už 62kg, ale dost sa aj prejedám....no nevadí mi to,lebo pri prvom som pribrala okolo 20kg a islo to rýchlo dole potom....teraz to bude asi podobne 🙂 ...no a tie pohyby asi ak je viac slaninky na brusku tak ich je aj menej cítiť...ale to si iba 🙂 myslím

mimsy
autor
15. feb 2013

@dadav jeej blahzelam no ja ked uz porodim,a nebudem kojit tiez to budem uzivat 😀

mimsy
autor
15. feb 2013

@zuzulica to uz musim a aj ja tak lebo skrachujeme financne 🙂

mimsy
autor
15. feb 2013

@denask1234 mozno ze cez to sadlo moe ho nepocujem 🙂

iv01
15. feb 2013

v prvom tehu som pribrala +11kg postupne v kazdom mesiaci nieco, pri druhom tehu som priblala +4kg v 7mesiaci a +3kg v 9mesiaci, po navrate z porodnice som mala dolu celych 7kg a po 2 tyzdnoch dalsich 7kg

lemac
15. feb 2013

Tak ja som zacala na 49 a teraz mam 50,4. Ale ja jem normalne, nikdy som sa neprejedala, tak ani teraz ma to nelaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre