Magnézium- kedy ste ho začali brať v tehotenstve?

16. dec 2019

Kedy ste začali brať Magnézium v tehotenstve? Z akých dôvodov? Vďaka

amelia000
16. dec 2019

Mne predpisal v 3 mesiaci..z dovodu ze magnezka je stale nedostatok :D

michaela_lalikova
16. dec 2019

Ja v 5. mesiaci lebo som obcas mala krce v brusku a v noci v nohach

diaalex
16. dec 2019

Nebrala som 🙂 podľa môjho gynekológa keď nemáš problémy zbytočne brať, že je to návykové pre malé 🙂 že keď sa narodí bude dosť plakať a bude mať aj odvikacie príznaky

amelia000
16. dec 2019

@diaalex vazne? tak o tom si skusim nieco pohladat.

pininka1
16. dec 2019

Brala som v každom tehu a deti nemali žiadne vedľajšie príznaky a plač a pod. Ja som mala také kŕče, hlavne v nohách, že som nemohla bez magnézia fungovat. V druhom aj v treťom tehu od 7 mesiaca trikrát denne.

diaalex
16. dec 2019

@amelia000 mne to hovoril môj lekár (je aj pôrodník), takze zo skúsenosti mi to hovoril 🙂 ako ja som ho vôbec nebrala

ledgerka
16. dec 2019

ja som brala pred a beriem aj dalej kedze sportujem.

tosomja
16. dec 2019

Predpisala mi na pohotovosti lebo som spinila. Neberiem. Nemam ziadne problemy. Beriem len zelexo aj to, ked nezabudnem 😁

smejko25
16. dec 2019

Diaalex ma pravdu aj moja kamoška brala magnezium a hovorila ze na malom bolo normalne vidno aky mal “absťak” po magneziu 🙂 Radšej to rieš prirodnou formou cize ovocie a tak 🙂

ludkka0407
16. dec 2019

Pri prvom tehotenstve od cca tretieho mesiaca do asi siesteho,najprv jednu denne,potom dve a nakoniec tri a rovnako postupne som aj vysadila.a mala nebola sice urevana,ale brala b6tku,kedze mala "abstinencne" priznaky.pri druhom tehotenstve vobec

blumie
16. dec 2019

Pokial nepotrebujes tak neber, ja som brala asi 7, 8.mesiace leno v noci som mavala silne krce do noh az take, ze som nevedela uvolnil sval, halvne v lytku. Potom som vysadila, lebo krce pominuli ale casto potom baby prenasaju ked dlho beru magnezium.

janulienka1103
16. dec 2019

Ja som ho začala brať len teraz (20tt) lebo mávam strašné kŕče v nohách a nie je to nič príjemné...

smejko25
16. dec 2019

Mne toto poslala kamoška 🙂

monkana
17. dec 2019

Tiež až v 3 mesiaci som to brala ale len chvíľu, že na to tvrdnutie brucha mi to dal. Teda mne netvrdlo ale ako prevencia.

pralinka86
17. dec 2019

Ked zacali nocne krce v lytkach, 2.trimester a dovtedy kým neprestali.. 3.trimester uz bol ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre