Marodka pred materskou?

matulik212
20. aug 2018

Ahojte kocky 🙂 davali ste sa niektora pred nastupom na matersku vypisat u obvodnej lekarky tak na mesiac / dva mesiace? Aku diagnozu vam napisala alebo ako ste to vyriesili?🙂 lebo gynekologici nechcu velmi vypisovat pokial tehotenstvo prebieha v poriadku ;) chcem si to vsetko dopredu zisiti aby som sa vedela zariadit . Dakujem tehulky za odpoved ❤️

janikovaanicka7
20. aug 2018

@matulik212 ahoj, ja som sa dala vypisat na PN kvoli narastajucemu psychickemu tlaku a nepohode v práci, ked som bola priblizne v piatom mesiaci tehotenstva. Vypisal ma moj gynekológ, ktoremu som objasnila situáciu, ze mam dost stresujucu pracu, do toho kolegynu, ktora mala problem otehotnieť a zacala mi podrazat nohy. Nemal najmensi problem vypisat ma. Na dalsej poradni som poprosila sestricku, aby mi napisala aj vychádzky, aby som sa sla aspon trochu von prejsť. Netusim, aku diagnozu mi napisal na PN, tam bola len medicinska skratka a v praci, aby to nebolo okate, som povedala, ze sa drobec velmi tlaci dolu a mam lezat s vylozenymi nohami. Hotovo.

gatinha
20. aug 2018

@matulik212 Ahoj, ja sa to chystam urobit teraz od septembra - hodit sa na PN na dva tyzdne, potom zacne materska. Uz som dohodnuta s obvodakom, ktory mi povedal, ze to nebude problem, dokonca mi to sam navrhol, ze ak budem chciet, da sa... Gynekolog o tom zrejme ani nebude vediet.

matulik212
autor
20. aug 2018

@janikovaanicka7 no tu situaciu vam velmi nezavidim ludia su strasne hrozny 🤨 no mne to sama sefka navrhla aby som sa dala vypisat ze zbytocne nech sa netrepem do roboty a mne by go len vyhovovalo lebo 12hodin v robote je premna uz vela a poprotom sa budeme stahovat do noveho cize bude mat dost okolo byvania ... musim sa opytat gynekologicke ci je ochotna ma vypisat alebo to zriesim s obvodnou

matulik212
autor
20. aug 2018

@gatinha no tak dva tyzdne nieje az tak vela tam vie napisat hocijaku diagnozu ja som chcela na mesiac alebo dva materska mi zacina v decembri a myslela som ze odrobim len september

evittam
20. aug 2018

@matulik212 Tak poziadaj sefku o prelozenie na vhodnejsie miesto a ak ho nemá tak mozes byt doma s plnou nahradou mzdy a nie na PN obmedzovana vychadzkami. Aka vynaliezava šéfka-zbavit sa ta a nech neplatí....

palomablanca
20. aug 2018

ja pôjdem od septembra na pn - na mesiac a pól kvôli vysokému tlaku, gynekologička mi to navrhla sama.

janulka2811
20. aug 2018

Povedz svojmu gynekologovi,ze v praci tahas 12stky,nevladzes uz je to poznat na tvojom vykone v praci a tym ta posielaju na PNku.Ak neda gynegolog PN bez obvodakovy.

evittam
20. aug 2018

@janulka2811 A prečo by mala pri bezproblémovom tehotenstve dostavat 55% zo mzdy ked moze 100%?!

lucilaines
20. aug 2018

Ahoj, ja som na PN od februara u obvodaka..materska mi zacina buduci tyzden a cely cas som mala PN len od neho, diagnoza hroziaci potrat..ono sa to stalo tak, ze ja som tu diagnozu naozaj mala a vypisal ma najskor na PN obvodak este vo velmi skorom tyzdni s tym, ze potom uvidime..medzicasom sa vsak moj zdravotny stav zlepsil , avsak v praci kedze som bola v skusobnej dobe mi oznamili, ze akonahle mi skonci PN a vratim sa, mozem si balit veci..tak som isla s tym, ze som priznala celu pravdu za gynekologickou, ltora vsak nebola ochotna mi PN predlzit, kedze uz zdravotne som bola ok..tak som znova isla na obvodakom, povedala celu story jemu a on ochotny bol..a nebol s tym ziadny problem co sa uradov tyka

senticka
21. aug 2018

Ahoj, moj obvodný mal velky problem ma vypisat a naopak gynekolog nema problem a dokonca ani neviem aku diagnozu mi pise. Od 1. mesiaca ma vypise, po 29.dnoch ukoncime na tyzden PNku, pomedzi to si vycerpam nejaku dovolenku a volno na tehotensku prehliadku a potom ma zas vypise na 29 dni kvoli tomu aby som poberala 100% platu a nekratili mi ho. Ved mu povedz ze nevladzes... Myslim ze by nemal mat problem, ved si tehotna, nemozes v tomto stave sediet 12 hod v praci, prave ochota môjho lekara nechať ma doma mi velmi pomaha byt uplne v pohode 🙂

matulik212
autor
21. aug 2018

@senticka tak dovolenky uz mam malooo cize to by som vyceerpaka pred pn . Tak neviem ci ma vie vypisat na cele dva mesiace🤷‍♀️

senticka
21. aug 2018

@matulik212 to záleží od lekara ako bude ochotny ta vypisat... Zo začiatku som to ešte robila tak, že po tých 29 dňoch sme ukončili, na pár dni som šla do práce, nejako som vydržala a potom zas PN. Teraz už nie (nechce sa mi) 😀

matulik212
autor
21. aug 2018

@senticka ved to ze ani mne 😂 je pravda ze mam kratky dlhy tyzden ten kratky je super ale dlhy je hrozny a tahat tri dni i ked len sedim ide ma porazit

palomablanca
21. aug 2018

Dievčata...ja tomu nerozumiem...ked budem na pn len 29 dni tak dostanem 100% z platu či ako?

senticka
21. aug 2018

@palomablanca Ahoj, ak nerobíš v štátnej správe tak nie. My to tak máme. Ak mám PN dlhšiu ako 30 dní, tak za daný mesiac dostanem len 75% platu. Ak pred uplynutím 30 dní ukončím PN, dostanem plný plat

palomablanca
21. aug 2018

@senticka preto sa mi to nezdalo 😃 ďakujem za vysvetlenie

evittam
21. aug 2018

@palomablanca Ja ale nepisem ani o štátnej správe ani o PN ale o nároku na celkovú nahradu mzdy ak poziadas zamestnavatela z titulu,ze si tehotna o prelozenie na vyhovujuce miesto a on ho pre teba nemá.😉

palomablanca
21. aug 2018

@evittam tomu rozumiem, len som zostala zaskočená z toho, že by niekto mohol dostať tých 100% z platu aj keď je doma na marodke 🙂

1tina1504
21. aug 2018

Ja zacinam 4ty mesiac. A rozmyslam ze do konca septembra vydržím. Oktober by som si dala dovolenku. A od novembra vypisala na mesiac obvodna a potom uz gynekolog....
Len ci budu ochotny. Pracujem v obchodnom retazci tak prácu nemam lahku ani fyzicky ani psychicky tak som zvedava.

domin868
8. sep 2018

@matulik212 ja som tiez na marodke, sice som mala nejake krvacanie co mi uz preslo v prvom trimestri tak som sa vratila do prace no nezvladala som psychicky tlak,kazdy den migreny tak ma vypisal.. nestoji to za to aby si sla cez svoje limity koli praci, babo je dolezitejsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre