Meranie panvy a krčku v tehotenstve.

michaela_lalikova
16. dec 2019

Som 22+5 tt a chcem sa spýtať kedy vám merali panvu a krčok ? Nemala by som to už mať za sebou ? Ďakujem

tosomja
16. dec 2019

Panvu co si pamatam, tak merali az v nemocnici kde som rodila. Dva tyzdne pred porodom.
A teraz som v 26tt a nemeral mi krcok, mozno kym nemas problemy, nekrvacas...tak zbytocne sa tam sparat. Mne robi sono len cez brucho.

7rebeka11
16. dec 2019

Mne panvu nikto nemeral a krcok až ku koncu tehotenstva, ak si dobre pamätám. Nestresuj sa, lekár určite vie, čo kedy treba...

angi07
16. dec 2019

@michaela_lalikova mne meral 1 x krcok v 29 tt. to na moju ziadost bo aj moja kamoska kvoli tomu.porodila v 28 tt lebo od 26 tt mal bolesti a tvrdnutie bruska a skrateny krcok . po 2 tyzdnoch v nemocnici jej odtiekla voda a porodila ....takze ak nemas bolesti a tvrdnutie tak ok ale okolo 30 tt by uz mal.automaticky merat krcok.

pribinak
16. dec 2019

Nerada to az ku koncu tehotenstva, kosti - panva sa ti bude este rozširovať

hipuska
16. dec 2019

@michaela_lalikova zalezi od lekara, moja dr robi od zaciatku tehotenstva cervikometriu

ikonica
16. dec 2019

Panvu merali az ked som prisla s kontrakciami do porodnice..

nikiki29
16. dec 2019

Mne panvu nemerali vôbec

nika226
16. dec 2019

@michaela_lalikova
Pri prvom tehotenstve mi merali panvu hneď na začiatku keď mi sestrička zakladala tehotenskú knižku, teraz pri druhom tehu mi nemerali. Niektorí dr nemeraju ani pri prvom. A krcok neviem o tom že by mi merali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre