Moc aktívne bábätko v brušku

adusska
24. nov 2011

Ahojte, mám takú vec, nieje to asi nič zlé ale predsa...podľa PM som v 23+2tt a podľa, už neviem čoho, som v 22+6tt ale moje malé sa stále mrvý...cez deň bývajú chvíľky keď je kľud, ale to tak 2-3 krát za deň maximálne na hodinku,ale inak sa stále mrvý...a dokonca aj keď som sa dnes v noci na niečo prebrala som cítila ako sa mrvý...máte s tím niekto skúsenosti? neznamená to to, že keď sa narodí bude dosť "živé", dúfam 🙂

any23
24. nov 2011

@adusska ahoj 🙂 aj obidve moje detičky boli v brušku dooosť aktívne, aj im to zostalo 😅 ale mladšia predsa len o niečo viac, tá sa hmýrila skoro non-stop, hlavne v noci 😉 a najviac vtedy, ak som zjedla niečo sladké, asi jej chutilo 😉 pokiaľ sú tie pohyby také normálne, tak je všetko v poriadku, ale keby sa ti zdali veľmi prudké, tak vtedy treba spozornieť, nemuselo by sa mu niečo páčiť... obidvaja sú aj teraz mimoriadne aktívny, naša Emka má teraz 16 mesiacov a len 8770g - nemá kedy pribrať, celý deň len pobehuje a všetko čo zje, hneď spáli 😀 je to také malé žihadlo 😀 😀 😉

any23
24. nov 2011

@adusska a pozerám že medzi prvými dvoma detičkami máš rozdiel 5rokov - presne ako u nás 😉 a ja osobne by som chcela tak o tri-štyri rôčky tiež ešte jedno malinkaté voňavučké bábo ale teda tatinko o tom ešte asi nevie 😀 😀 😝 musíme ho nejako spracovať 😉

adusska
autor
24. nov 2011

@any23 ahoj 🙂 no prudké sa mi ani nezdajú, niekedy ich cítim len v brušku, nie na ruke keď si ju priložím...uff tak ako som si vychvaľovala menšieho tak asi teraz budem zabehávať 🙂 no nevadí, aj tak sa teším a ďakujem 🙂

adusska
autor
24. nov 2011

@any23 no ja som chcela ísť z materskej do materskej, vziať to jedným šupom, lebo ak mám byť úprimná až teraz si chalani na seba začínajú skutočne zvykať a až teraz sa pekne zahrajú...ono staršieho som si "privydala" a tam to bolo troška komplikovanejšie...ale na mladšom Lukinovi vidím, že sa nevie dočkať, tak to hádam bude lepšie 🙂 a Aďko je tiež už väčší a rozumnejší 🙂

adusska
autor
24. nov 2011

vlastne som tím chcela povedať, že som sa spočiatku aj bála, ako to bude teraz, keď s tím prvým 5 ročným odstupom to bolo také všakovaké....no ale podarilo sa nám už teraz a úprimne sa nevieme všetci dočkať, a chalani sa na sestričku moc tešia 🙂

katka3012
24. nov 2011

ahoj,bud len rada,ze pocujes svoje babetko,ze sa mrvi,aspon vies ze ho mas 😅

hoogy
24. nov 2011

@adusska 🙂 moj maly bol tiez velmi zivy v brusku a asi ta nepotesim,ale bol taky aj po nardeni. ked uz dosiahol svoje a ako 8m zacal chodit, odvtedy sa celkom ukludnil 🙂

adusska
autor
24. nov 2011

@hoogy no nevadí 🙂 nejako to musíme zvládnuť 🙂

hoogy
24. nov 2011

@adusska ale vobec to nemusi byt tvoj pripad 🙂 jedine co bolo najhorsie bol nocny spanok to sa upravilo v 2 rokoch odvted je to pohoda 😉

adusska
autor
25. nov 2011

@hoogy no a teraz si ma teda už vôbec nepotešila 🙂))) ale na druhej strane, je teraz pre mna zbytocne premyslat nad tim ake babatko bude ked sa narodi...mame este cca 4 mesiace 🙂

hoogy
25. nov 2011

@adusska no vidis 🙂 neboj mozno bude uplne kludnucke le ma rado napriklad tvoj hlas tak sa ozyva 🙂

lypka
25. nov 2011

moja malá sa hýbala strašne máličko, aj ked som chodila na ultrazvuk tak vždy len jednou nôžkou troška kývkala 🙂 ale občas som mala veľké obavy či je v poriadku a bola by som radšej keby kopala ako futbalista. aj po narodení bola strašne dobručká, ale teraz je už poriadny zbojník 🙂 😉

dyba
25. nov 2011

@adusska ahoj. moja malá sa v bruchu tiež neskutočne hýbala. stále. aj doktorka to videla. keď som chodila na počúvanie srdiečka, stále nám ,,zdrhala,, . niekedy som sa až zľakla, že nepočujeme srdiečko. no a zostalo jej to dodnes. je neskutočne živá od narodenia.každá doktorka si to všimne a len skonštatuje,že žihadlo.aj keď sme na ihrisku, je najaktívnejšia. kým sa iné deti pozrú do prava a ľava, ona zatiaľ obehne ihrisko. no čo už. je zlatá, zdravá a strašne ju ľúbim 😉
takže držím päste

dyba
25. nov 2011

@adusska aha. a ešte jedna vec. najradšej som mala primitívne poznámky od svokry, že je rozmaznaná a budú s ňou problémy.odvtedy mám svokru v paži. 😉 toto svokra dokázala povedať, keď mala moja malá 3-4 mesiace

adusska
autor
25. nov 2011

@dyba no moja svokra je naozaj super 🙂 nikdy by som si nemyslela, ze to o svokre poviem, ale je to tak 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre