Morfologický ultrazvuk v II. trimestri

lula222
21. sep 2021

Ahojte, chcela by som sa opýtať či máte skúsenosti, že vám vyšlo viac minor kritérii na ultrazvuku v II.trimestri a mali ste zdravé detičky? Mne konkrétne nasli hypopláziu nosovej kostičky(NBL), hyperechogenne fokusy na srdci a kratší femur (FL). Samozrejme dnes som podstupila aj amniocentézu lebo aj prvý kombinovaný skríing mi vyšlo riziko na Down 1:129. Velmi sa bojím výsledkov z amnio. Som v 20 týždni.

sarka010
21. sep 2021

@lula222 ahoj, ja som mala prvý skríning 1:80 tuším, už to presne neviem
Ja som mala zase vysoké NT..., takže neviem ti odpovedať na tvoju otázku 😔
Držím Ti palce nech je všetko v poriadku ❤️

simonka1701
21. sep 2021

Ahoj, ja som dnes bola u Dr.Grochala...a tiež mi vyšli tri zlé veci..:(
Plochší profil tváre, ľahký nuchálny edém a perzistentná pravá umbilikálna véna....
Asi sa zbláznim..:( Dr. mi odporučil konzultáciu s genetikom a amnio..:( teraz som 20tt...

v 12tt mi vyšiel pozitívny screening na Downa 1:200... v 16tt skríning bol ok..... :(

lula222
autor
22. sep 2021

@sarka010 a ako to nakoniec s dietatkom dopadlo?

lula222
autor
22. sep 2021

@simonka1701 ano viem si prestaviť presne tvoje pocity..😢 ja to prežívam už treti deň. A ako sa ideš rozhodnúť? Ides na amnio? Ja som šla na druhý deň po sone, moj doktor mi to naštastie vybavil...ale teraz to čakanie je zdrvujúce..neviem si predtaviť že maličkému niečo bude😢tak sa na nho tesime cela rodina,je to moje prvé dietatko

simonka1701
22. sep 2021

@lula222 aj u mna ide o prvé bábatko....:( ja mám ísť zajtra k svojmu gynekologovi sa dohodnut co a ako ďalej.. ale tento dr.grochal odporúča konzultáciu s genetikom a amnio...:/ takže asi ma to neminie lebo chcem vedieť či niečo a ak áno, tak čo je s malinkým...

lula222
autor
22. sep 2021

@simonka1701 Pre ma bola kunzultácia s genetikom uplne zbytočná lebo sa ma len pýtala či sa rozhodnem pre amniocentázu alebo trizomy test/Nifty z krvy. Ale kedže som som už v 20 týždni odporrúča rovno amnio. Ja by som nedokázala žiť v tej neistote do konca tehotenstva, že neviem aké babatko sa narodí. A sama neviem ako sa rozhodnem ked nebodaj bude zlý výsledok.. Inak ta amniocentéza bola uplna pohoda, stres z tých výsledkov je omnoho horší.. Potom daj vedieť ako si dopadla 🙂

simonka1701
22. sep 2021

@lula222 moj gynekolog absolutne nie je za tie krvne testy nifty ani trisomy... on mi už predtým spomínal, ze jedine, čo je 100%tné je amnio.... a keď si bola ešte len teraz na amnio, nebudes mat už výsledky nejako neskoro? lebo z genetických príčin je mozne ukončenie len do 24tt... ja som citala, ze sa daju nejako dohodnut výsledky do 48hodín, ja by som si zvolila asi to, lebo kým by výsledky prišli, ja by som sa asi zbláznila..:( a tiež neviem, ako by som sa potom rozhodla, ale určite to nie je pre mna rozhodnutie na jeden dva dni...:(

simonka1701
22. sep 2021

@lula222 ja som tiež už 20tt

sarka010
22. sep 2021

@lula222 potvrdený DS z amnio

lula222
autor
22. sep 2021

@simonka1701 ano ja budem mat tie urýchlené výsledky, kedže som už v takom vysokom týždni..v utorok som bola a ďalší pondelok budem mať predbežné výsledky🙂 stres a čakanie je hrozné, snažím sa na to nemysieť ale nič iné mi po mysli nechodí. Toto by ma ani vo sne nenapadlo že takéto veci budem riešiť

lula222
autor
22. sep 2021

@sarka010 och.. a ako ste sa rozhodli ak sa možem opýtať? My sa s manželom nevieme zhodnúť čo ďalje ak sa to potvrdí

simonka1701
22. sep 2021

@lula222 potom daj vedieť, kľudne i do správy ako si dopadla a ako ste sa rozhodli keď sa to potvrdí (čo dúfam nie)... :( ja sa velmi bojím...:(

zuzulik75
22. sep 2021

@lula222 ahojte dievčatá
U nas tiez u grochala 3 minor markery. Zosypala spm sa vtedy... Verila som, na amnio som odmietla. Maly sa narodil uplne zdravunky. Drzim palce. ❤️

lula222
autor
22. sep 2021

@zuzulik75 super tak to si ma potešila, že mám ešte nádej mať zdravé baby🙂 lebo momentálne je to pre nás velmi ťažké obdobie...a spomínaš si ešte aké si mala tie minor markery?

zuzulik75
22. sep 2021

@lula222 sirsi iliakalny uhol, plochsi profil tvare a prefrontalny edem... Cim viac som googlila, tym viac som sa bala. Bolo to pre mna strasne tazke.. Ale z druhej stranyy tym, ze grochal je taky odbornik a nieco mu tam nesedí a hoc vela krat on "tuší", ze to babo bude zdrave a ze niektore tie minor markre su fakt caste aj u zdravých deticiek, no musí to poznacit nesmie to nschat na náhodu, su to proste dlhodobe skúmane priemery, tabulky atd... Ale nikto predsa nie sme ziadny priemer, každý sme iný, preto ked je 1 minor marker sa z toho nestriela ale ked su uz 3, berie sa to akoby jeden velky marker s vtedy zvykne poslat na genetiku a amnio... Ale nikde nie je napisane, ze automaticky babo bude niečo mat, ako to aj v nasom pripade bolo, maly ma 8 mesiacikov a je uplne zdravucky. Samozrejme su dolezite aj ine okolností, krvny screening atd atd... 🙂

zuzulik75
30. sep 2021

@lula222 ahoj, ako ste dopadli?, 🙏

lula222
autor
30. sep 2021

@zuzulik75 predbezne vysledky z amniocentezy negativne 😇☺️

eternity24
30. sep 2021

@lula222 super. Blahoželám. Az ma bolelo brucho ked som si citala tuto diskusiu,

simonka1701
30. sep 2021

@zuzulik75 ja mam mat zajtra predbežne...dnes som to absolvovala..:/

lula222
autor
30. sep 2021

Stalo ma to vela stresov a placu…nikdy predtym by mi nenapadlo, ze si niecim takym pocas tehotenstva prejdem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre