Môžem užívať Milgamma N počas tehotenstva?

sonka_miro
16. máj 2020

Zacina mi zapal trojklanneho nervu, mala som to pred cca 15 rokmi a teraz sa mi to vratilo. No kedze som tehotna je mi jasne ze nemozem hocico. Docitala som sa ze milgamma je priamo na to a teraz kamen urazu, na jednej stranke je pribalovy letak ze je to vhodne v tehu a na dlasich dvoch sa treba poradit. A v jednej lekarni mi povedali ze je vhodne a v druhej ze nie. Prosim je tu niekto kto mi vie poradit. Vopred dakujem.

mogaa
16. máj 2020

@sonka_miro Milgamma sú B-čkové vitamíny, nadbytok sa vylúči močom....ale ak už si ju dáš - tak 1denne, ni edve alebo si daj B-komplex

daniela1911
16. máj 2020

@sonka_miro ahoj, bola som v 8-9 týždni, keď sa mi zapálil sedací nerv, bolesť a trpnutie mi vystreľovalo až do prstov na nohe.
Štyri dni som prevzdychala doma, nedalo sa sedieť, ležať, chodiť, spať, nič. Nakoniec som šla na gyndu a predpísali mi Milgamu, upozornili má, že nesmie byt N-ková, vraj má viac zložiek Bčka, kt. by už neboli prospešné v tehotenstve. Užívala som ich týždeň, podľa návodu (myslím 3 denne?) ale zabrali mi za deň! Bola som síce celý týždeň doma v kľude, ale aspoň sa človek vyspal a neškubal si vlasy.
O tej obyčajnej milgame dokonca povedal, že vie od kolegov neurologov, že to dávajú tehotným, pri takýchto zápaloch nervov.
Netvrdím, že je správne jesť lieky v tehotenstve, ale keď už bolesť hraničí so zdravím, tak treba si pomôcť. Samozrejme malá je zdravá a keď porovnám bolesť - pôrod bol oproti tomu slabý odvar.
Skoré uzdravenie!

sonka_miro
autor
16. máj 2020

@daniela1911 dakujem 😘

lucylucka
18. máj 2020

@daniela1911 ahoj ja mam tiez bolesti sedacieho svalu a nikto mi neporadil Milgammu.Ani som nevedela ze existuje cisto len Milgamma.Vzdy som si myslela ze je len Milgamma N.
Chcela som sa ta opytat ze ked si brala Milgammu ci si brala aj nejake vitaminy pre tehotne.Lebo tam je dostatok vitaminov a neviem ci sa moze takto spolu.Ja beriem pre tehotne LadeeVitu ,ale bolesti sedacieho svalu mam stale..

sonka_miro
autor
18. máj 2020

@lucylucka mne povedali v lekarni ze je tam viac B-cka pre tehotne. Vseobecne to nevadi lebo ten nadbytok sa vycika len velke mnozstvo zatazuje oblicky. Ja beriem femibion 2, tak mi to tam pocitala kolko to.ma dokopy a mozem brat v pohode 3x na den.

eliska13
18. máj 2020

@lucylucka
@sonka_miro Milgamma je výborná a môžu aj tehotné

lucylucka
18. máj 2020

@sonka_miro dakujem krasne konecne nieco co mozu aj tehotne.A ty ich uz beries?Citam ze ty mas problem zo zapalom trojklanneho nervu.Tak nech ti to pomoze.Lebo najhorsie ked tehotna ma potiaze lebo pomaly nic nemoze brat a 9 mesiacov takto byt je dost tazke

@eliska13 dakujem pekne za rozpis aky je rozdiel medzi milgamma a milgamma N 😊
Ak uz aj v lekarni povedia ze sa moze tak zena nema strach.Mne gynekolog povedal ze mi to ide z chrbta a tehotne pomaly nic nemozu..

eliska13
18. máj 2020

@lucylucka no veď to sú klasické b vitamíny a tých nikdy nie je dosť podobne ako magnézium😀

sonka_miro
autor
18. máj 2020

@lucylucka od soboty vecera beriem, najviac ma stve ta nehybnost polovice tvare, uz som to raz mala ale tonuz je hadam aj 15 rokov. Dufam ze nam to ck najskor zaberie. Skore uzdravenie.

daniela1911
18. máj 2020

@lucylucka
ahoj, nebrala som žiadne vitamíny celé tehotenstvo, takze s týmto ti neporadím.
Áno je, a dokonca vtedy (2/2019) bola asi ešte na predpis, lebo dostala som normálne recept, jasne platilo sa. Teraz pozerám, že je voľne predajná.
https://www.drmax.sk/milgamma-100ks/

daniela1911
18. máj 2020

@lucylucka
Ja som to tiež vtedy študovala jednotlive zložky bčka. Ak ti môžem odporúčit, kup si normálnu. Tá Nková mala tuším viac ako povolené množstvo B6. Nech to nezaťažuje organizmus s bábätkom zbytočne.
Som vďačná, že mi ju vtedy gynekológ dal, v lekarni a v pôrodnici mi odporúčali max Paralen a o
Milgamme nechceli ani počuť, že som ju brala.

lucylucka
18. máj 2020

@sonka_miro jooj nezavidim.To mas z prievanu?Ci z coho vzvikne taky zapal?A to pred 15r.si brala nieco podobne ako Milgamma?Lebo vtedy asi este nebola ci uz ano?Nech ti to rychlo prejde.Skore uzdravenie.

lucylucka
18. máj 2020

@daniela1911 tak to ti gynekolog super poradil ked ti to tak rychlo pomohlo.A mozno aj preto ze si to brala hned v zaciatkoch tak to hned zabralo.Ja tak trpim uz 2 mesiace ..ja rozmyslam vyradit moje tehotenske vitaminy a tak zacat brat Milgammu.Uz ju musim len kupit.Na tyzden mam poradnu tak sa mozem aj mojho gynekologa spytat co on na to povie.Ale ked mi ju doteraz neporadil tak si myslim ze povie skor nie ako ano.Ja ju mam aj tak v plane kupit,lebo este neviem ako dlho tak vydrzim s tymi bolestami..

sonka_miro
autor
19. máj 2020

@lucylucka asi jedine z prievanu, ale tak si davam pozor a aj tak. Vtedy som brala antibiotika a dost silne tabletky od bolesti ale uz si nepamätam co to bolo. Teraz nastastie nemam nebolesti mozno tym ze som to na zaciatku podchytila. Tak dufam ze to co najskor prejde. Vtedy som bola 2 mesiace s tym doma. Aj Tebe skore uzdravenie.

sonka_miro
autor
19. máj 2020

@lucylucka ja som pisala tiez na gynku a odpisal mi lekar ze jasne ze mozem brat ze su to B-ckove vitaminy ze to nijak neublizi a vie ze beriem femibion 2 a zelezo lebo to mam od neho predpisane.kludne si kup.

mirka1478
22. máj 2020

Tiez mi dr kazala vysadit milgamu ked som k nej prisla v 9tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre