Môžem v 25. týždni užívať šumivé magnézium?

23. dec 2022

Som 25 tt, môžem si dávať šumivé magnezium bez toho že by mi to nariadil lekár? Preventívne

lenuska9999
23. dec 2022

Môžeš, v tehotenstve sa dokonca odporúča

autor
23. dec 2022

@lenuska9999 ale aj ten šumivý teda?

33rudolfko3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. dec 2022

@33rudolfko3 ale prosím ťa, ako by to mohlo poškodiť plod??

lenuska9999
23. dec 2022

Aký šumivy myslíš? Tie lacné blbosti z potravín alebo magnosolv ? Môžeš obe. Akurát magnosolv je silnejší a môže ta z neho preháňať. Ja som v tehotenstve brala Magnosolv 2x do dňa a ešte k tomu tabletku Magnerotu , samozrejme so schválením lekárky. Pomáhalo mi to na busenie srdca a na tie strašne krce v nohách co som v noci mala.. kľudne si môžeš dat neboj sa. V tehotenstve je zvýšená potreba magnézia

lenuska9999
23. dec 2022

@33rudolfko3 to co trepes prosím ta ? Nestras tu mamičku s hlúpostami. Jedno vrecúško magnosolvu ma 670mg horčíka, v nemocnici jej dajú do magneziovej infúzie v pohode 2 gramy (2000mg) naraz , to jedno vrecúško je tretina z toho. Okrem toho v tehotenstve je zvýšená potreba magnézia a je jedno v akom trimestri. Tak prosím ta nešír tu hlúposti keď očividne nemáš tušenie o čom hovoríš

anavixy
23. dec 2022

Preventivne je zbytocne ho uzivat, ak ti castejsie tvrdne brucho, mas krce noh apod, tak kludne 🙂

luccija
23. dec 2022

@anavixy nemáš pravdu Mg chýba väčšine ľuďom a pri strese, zlej strave o to viac.Preto sú ľudia takí nervózni, problémy so spánkom, búšenie srdca, úzkosti..
Autorka to šumivé býva najslabšie nepomôže, nepoškodí.Zalezi koľko má mg bežne tehotné berú aj 3x denne po 2, alebo Magnosolv.A neberie sa len na kŕče, ale celkovo len tak na psychickú pohodu🙂

autor
23. dec 2022

Ďakujem dievčatá za odpovede 🙂 ja mám doma len také klasické ochutené z potravín a brala by som ho preto, lebo niekedy mám ráno kŕče.. Ale len také slabé, že ako vyleziem z postele tak prejdú.. Zato som chcela preventívne aby som tie kŕče nemala silné alebo častejšie

lenuska9999
23. dec 2022

To z obchodu je úplne ale úplne slabé. Kúp si skôr Magnerot alebo nechaj si predpísať Magnosolv

autor
23. dec 2022

@lenuska9999 takže ani preventívne nepostačí také slabé? Chutia mi tie šumivé tabletky ☺️

ropucha6
23. dec 2022

Ja som brala dokonca 6 tabliet magnerotu, takze to sumive nic si pokojne daj, nic sa ti nestane 🙂

dixitka
23. dec 2022

Ak ti chutí, tak si ho kľudne daj, len nečakaj zázraky 🙂 ja si občas dám pre chuť, ale mám aj tabletkové (tvrdlo mi brucho)

gertrudaosem
24. dec 2022

Môžeš

anavixy
24. dec 2022

@luccija to nepopieram, ale to co popisujes su priznaky nedostatku, ked sa uz vyskytnu a kvoli tomu niekto berie Mg tak to nie je prevencia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre