Nachladnutie v 18. týždni

niki_na
4. dec 2017

Ahojte cez víkend som bola v Tatrách a nachladla som. Zatiaľ mám len nádchu a občas kašlem no horúčku zatiaľ nemám. Trošku mám obavy či to neublíži bábätku. Som 18+2 tt.
Lieky nerada beriem a viem že ak pôjdem k lekárovi nadopuje ma ako kačku chlebom. 🤣

babulkomale
4. dec 2017

To prejde. Netreba lieky. Daj si prieduskovy caj, med a citrony. Prechladnutie babatku neublizi.

niki_na
autor
4. dec 2017

Dávam si aj čaj aj med, citrony aj ostatné ovocie. Super tak robím dobre. 😊 som rada dakujem 😊

andisko
4. dec 2017

@niki_na problem je len horucka a velmi silny kasel. ale aj to sa da liecit v tehotenstve. ja som bola pri prvom chora 3x, aj s antibiotikami, pri druhej 2x... a su (v ramci moznosti) ok a normalni 😂😂😂

niki_na
autor
4. dec 2017

@andisko našťastie kašlem len malinko. Dúfam že do pár dni už to bude ok. Ďakujem za rady 😘

karamelkax
4. dec 2017

Ja som na tom podobne, som v 18 tt, a od piatku ma bolelo hrdlo, na to pomáha homeopatikum Homeogene, od soboty mám teplotu 38, dnes je to už tretí deň, u tehotnej by nemala vystúpiť nad 38, vtedy dať Paralen (nie ibuprofeny) , alebo vlažnú sprchu-mozno bude stačiť. Veľa piť, kúp si tiež homeopatikum Oscillococcinum. Ak máš pocit dehydratácie, alebo aj tak len - výborná vec z lekárne sú testovacie prúžky na moč Heptafan (ako majú na poradni), ocikas a hned to napovie či nemáš zapal moč ciest,glukózy v moci a ostatné veci, tiež je prístupný domáci test CRP, veľa napovie či bude treba antibiotiká. Samozrejme o vitamínoch vo forme ovocia sa nejdem rozpisovať...Ak by si mala teploty už 3 dní ako ja je dobré aby ťa pozrela obvodná, najmä popocuvala dýchacie cesty a pľúca, či sa tí nehromadi hlien na pľúcach, spraví CRP, možno výtery, krv (odoslala má k nej moja gyn že treba to pozret) a neboj nenadopuje ťa hneď. Oni práve nechcú dávať tehotným hneď lieky, aspoň ja mám také skúsenosti. A ešte mi doktorka naordinovala med, cesnak, cibuľu 😃

lindusss2016
4. dec 2017

Kludne v tehu aj zazvorovy caj v obmedzenom mnozstve a kup si rakytnikovu stavu, Ccko.treba doplnat, ale umelym vitaminom sa radsej vyhni.

danula.ch
5. dec 2017

@niki_na ja nedám dopustit na taký granulovany extrakt z bylin Dr. Weiss, hot drink. Majú na nachladnutia, skvele uľaví aj boľavému hrdlu a ďalší je na odhlienenie. Môžu to tehotné, aj deti a je to chutnucké. Taký naozaj účinný bylinkový cajik

fednaja
5. dec 2017

Pokiaľ to nie je až moc, tak by to malinkému nemalo ublížiť. Hlavne by som teraz asi nechodila nejak po vonku, aby sa to nezhoršilo a pekne ostaň doma pod dekou. Sprav si čaj s medom a veľa ovocia. To by malo choro zahnať 🙂

niki_na
autor
6. dec 2017

Už je dobree 😃 teším sa 😄 išlo to aj bez liekov...dakujem za rady pomohli...💋💋

zuzkamargit
7. dec 2017

a ja doplnam tymianovy krem na rozpustenie hlienov a smrekovy sirup na kasel. Ak zvysia vyuzijete aj neskor pri detoch ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre