Necítim pohyby bábätka. Mám kontaktovať lekára?

borkax
15. sep 2008

dobry den, som v 20 tt, pred dvoma tyzdnami som zacala citit babatko, ozvalo sa viackrat za den, ale od vcerajska necitim vobec nic, jedno v akej polohe som. som trochu znepokojena. mam zavolat lekarovi alebo je to v poriadku? ziadne silne pobolievanie brucha nemam, len sem tam nejake slabe pichnutie, ale to mam uz dost dlho a podla lekara je to tym ze rastie maternica. cely minuly tyzden som mala nadchu a bolenie hrdla, ale nebrala som lieky, len som kloktala a naparovala sa. pocit takej lahkej nevolnosti a unavy mam od zaciatku tehotenstva az doteraz. mam sa kvoli tomu neciteniu pohybov znepokojovat? kedy mam volat lekara? dakujem za radu.

pasoa
22. okt 2008

Mercy, tak to ťa obdivujem. Ale vraj to v ďalších tehu cítiť skôr. Ja som pocítila prvýkrát pred týždňom, to som mala 18.t.t. Cítila som to v utorok, stredu, štvrtok - potom niekoľko dní nie a potom znovu. Ale keď to utíchne a niekoľko dní bábätko necítim, začínam pochybovať, či to bolo ono či predsalen nie črevá.. tak teraz neviem. Teraz to cítim veľmi zreteľne a pochybujem zas, či to nie je len trávenie... ☹
Ale dúfam, že je to moje mimi.

andula1000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majandra
23. okt 2008

Ja som nikdy nepochybovala, ze to bolo babatko....predsa creva trosku inak pracuju..... 😉

shela
23. okt 2008

prve babo som pocitila medzi 18-19tt a toto druhe uz citim od 15tt...a no a teraz uz kope ako dive..

lyongirl
23. okt 2008

majandra - keby ti robili črevá to čo mne, tak by si si veru nebola istá... 😀 , že to je bábo som vedela, až keď to boli normálne kopančeky 😉 , je to zaujímavé, lebo pri prvom som vedela hneď, že je to prvý kopanec a pri druhom, čo už som vedela, čo ma čaká, som to nevedela. Každému črevá pracujú ináč a takto mi veru nepracovali za celý život, dúfam, že to čoskoro prejde 😒

ditka1
23. okt 2008

ahojte vsetky ja som v 22tyzdni a prve pohyby - steklenie som citila uz v 15tyzdni ale nie kazdy den,potom sa to zintenzivnilo v 20tyzdni a teraz necitim niekedy aj 2-3dni nic,sa mi zda niekedy ze cim je vacsie tym menej kope,ja neviem.Som prvy krat tehotna v knihe sa pise,ze v 6-tom mesiaci dieta vacsinou spi ze je kludne,ze sa striedaju dni pokoja s dnami intenzivn.kopania ☹ no tak ja neviem malo by to byt dievcatko zevraj sa ukazalo v pondelok na kontrole vs.bolo ok,tak dufam ze je zdrave,momentalne prekonavam tehotensky zapal v posve ak ho niektora mala napiste mi,ze ako ste to prezivali-ja beriem take cipky vaginalne. 😢 mno niekedy si aj myslim,ze to nezvladnem cele lebo od zaciatku mam problemy. 😒 ahojte

pasoa
24. okt 2008

no, ja som celý tento týždeň bábo necítila, teda možnože áno, ale ja mám tiež také divé črevá, že si vôbec nie som istá a tak sa teraz hrozne znepokojujem, čo to má znamenať, že v 18.t.t. som cítila tak zreteľne a teraz v 19.t.t. nič.. dnes som prešla do 20.t.t. a len sledujem každý pohyb v bruchu ale faaakt netuším, či sú to črevá či nie. Teraz som tesne po raňajkách a bubloce mi bruchu citeľne ale už som z toho celého týždňa bez "ucítenia" taká znepokojená, že sa bojím nahovárať si, že je to možnože bábo.
Je to normálne, aby som ho jeden týždeň cítila a druhý vôbec nie? Dopekla, fakt neviem, či sú to črevá alebo bábätko. Sono mám až za 5 dní a dovtedy sa asi zbláznim, ak ho zreteľne neucítim.

lyongirl
24. okt 2008

pasoa - to je normálne, že ho niektoré dni necítiš, je fakt ešte maličké a môj bol taký flegmoš, že som bola v tehu rada, keď vôbec sem, tam kopol. Niektoré dni kopkal pekne a niekedy vôbec, ale to už keď bol vačší a po pôrode som sa mu ani nedivila, veď stále len spal a do pol roka som o ňom ani nevedela, že ho mám - anjelika.
V 20tt je fakt ešte skoro, aby si sa znepokojovala, že nekope, lebo to sú kopance také slabunké,ale neboj, ono to ešte príde...

daarius
24. okt 2008

ahojte, vy vravíte, že cítite kopančeky už v 15-16tt ja som na konci 15tt, no myslím si, že ešte dlhšie nič neucítim, zdá sa mi to skoro... Je to moje prvé tehu ale ako tak čítam, to žeby som si začala všímať...

lyongirl
24. okt 2008

daarius - v prvom tehu je to cítiť až okolo 20tt, pri druhom to začína byť cítiť skôr. Sestra to pri druhom cítila v 16tt a dr. jej nechcel veriť, že to je moc skoro, ale baby tu píšu aj pri prvom tehu, že to cítili skôr, no nezaťažuj sa, ak ti žalúdok nerobí to čo mne a to robí fakt málokomu, tak to spoznáš a nemusíš na to ani myslieť a ani sa stresovať 😉

munu
24. okt 2008

ahojte tehulky,ja som pocitila prve pohyby v 18.tyzdni, tie bublinky 🙂

shela
24. okt 2008

daarius...vies ja citim maleho od 15tt ale vezmi si to takto pred rokom som porodila a opat som tehu takze maternica a svaly su uz roztiahnute a citlivejsie ako pri prvom...a tiez pred otehotnenim som mala pas do 65cm...vacsinou ked je zena chuda citi pohyby skor..

martinka17
4. nov 2008

AHojte babenky,
ja som teraz v 28tt, malý síce kopká...ale dosť málo. O intenzívnych kopancoch môžem snívať, taký mi uštedrí tak raz az týždeň. Trošku ma vystrašila jedna kočka, pretože to by vraj mohol byť znak zlej výživy..... a ja som si vravela, že krpček je len uspinkaný, toho nevzbudí ani ležanie na chrbte...skrátka vie prespať celý deň, max. sa zahniezdi. Je to normálne? Lebo dnes sa ma to pýtala aj lekárka, som jej povedala, že veľmi nekope, že len občas, tak sa vraj mám sledovať. A kontorlu mám až o 5týždňov, o 3 týždne usg. Keď kope, tak je ok, len sa bojím aby nebol zle živený a neuškodilo mu to.

petka_s
4. nov 2008

no moja malicka tiez velmi nekope,je taka kludna dost,
citim ze sa hniezdi,aj to nie stale,vacsinou je v klude,
no nozky pouziva naozaj malo,
tak dufam tiez ze je vsetko ok..?

martinka17
4. nov 2008

no aj ja som petka vravela, že občas sa zahniezni a potom kľud..tak len veľa spinká....alednes ma vystrašila jedna kočka, že jej prvý bol OK, usg a prietoky tiež a potom niekde v 32-34tt jej robili cisárksy, lebo bol málo vyživovaný. Tak som si povedala, že sa budem sledovať a keď sa to do týždňa nezlepší, tak skočím ešte raz k doky. Len som dúfala, že ma tu niekto ukľudní..ale ka aj Tvoja malinká je uspinkaná, možno je to potom OK. Lebo tiež sa krpček pohniezdi ale kpká podľa nálady. Skôr nie ako áno ☹

petka_s
4. nov 2008

a myslis ze to doki vidi na sone,ak je malo vyzivovana??
lebo ked som bolamin tyzden tak nic nehovorila,
ze je vsetko ok,
ale na tie pohyby som sa nepytala..?

martinka17
4. nov 2008

no tá kočka vravela, že jej to tuším zistili práve na sone...takže iste to vidno.Minimálne by bola menšia. JA som mala usg pred 3 týždňami a krpček bol OK....a teraz ma už 4 krát kopkal, teda skôr mrvil sa...ale asi pochopil moju paniku, tak si dáva záležať 😀 😀 Ktosi tu písal, že keď je bábo nejako natočené, tak kopance necítiš veľmi ,skôr pohyby. On sa napríklad cez víkend otočil - hlávku mal naľavo, niekoľko týždňov tak ležkal a teraz je napravo hlávkou...skrátka si robí, čo chce 😀

petka_s
5. nov 2008

no bola som dnes u doki,a ta vravela ze vsetko je ok,
tak sa aj tak na to spolieham,ale tiez ta moja si robi co chce 🙂
minule mala chrbatik na pravo teraz na lavo 😀
no uz sa na nu mooc tesim 🙂

martinka17
5. nov 2008

petka
toje super, blahoželám 😵 😵
môj krpček sa včera asi zľakol, že mamka sa o neho bojí, tak poctivo aspoň raz za dve hoďky kopne....sú to síce skôr vnútorné kopance, ako keby ma kopal smerom k chrbtici, skáču mi vnútornosti 😀 Ale snaží sa. A ináč, on sa tiež rád otáča, naposledy sa otočil v sobutu, tiež mal nožičky najpv vpravo a už sú vľavo....srandista.

pasoa
6. nov 2008

Ja už sa s tým "necítením" pohybov neznepokojujem. Je ešte taký drobnučký, tak to bol fakt vtedy v 18t.t. zázrak, že som ho cítila. Asi mal nejakú dobrú polohu, že mal nožičku blízko mojej brušnej steny alebočo.
Keď sa tam tak mimčo otáča, otáča sa aj hore a dolu hlavou, či len z prava do ľava? Dúfam, že sa mi tam nezamotká do pupočnej šnúry...

jarka82
6. nov 2008

Ahoj maminky babetko ma dnne kopat tak od 28tt ja som v 21tt s dvojickami a tiez raz citim raz nie a ked citim tak nikdy nie naraz raz dole potom hore hlavne teraz ich citim stale len neviem ci sa hybu obe alebo je aktivne iba jedno 😎 a myslim si ze je to normalne ze si robime starosti sme spravne maminky...

pasoa
7. nov 2008

A budúce maminky 😉

modicana
7. nov 2008

Ahojte, ja som zacala citit v 16 tt, ale to som si este nebola ista, ci su to oni, tak naisto potom okolo 18 tt. A co si myslite o pohyboch neskor? Som v 30tt, a su dni, ked drobcek straaasne vela kopka, a su dni, ked ho velmi malo citim. Doktor ma ukludnoval, ze ved musi aj spinkat, ale ja sa potom velmi bojim.

wild.horses
7. nov 2008

ja teraz koncim 19 tyzden a male sa cini dni aj noci. Nechapem kedy stiha spat:}

pasoa
8. nov 2008

No, moje sa dnes ozvalo, zas po veľmi dlhej dobe. Som zvedavá teda v 25tt, či začne viac buntošiť...

munu
9. nov 2008

poradte mi niekto... je mozne, aby sa babatko pohybovalo v brusku uz asi vkuse 1.5 alebo 2 hodiny? Kope, otaca sa a tak..trosku sa obavam ci je to normalne, ked dneska som sa trosicku v boku udrela... ale len trosku ozaj a myslim, ze maternica tam az v boku nieje.. ale predsa len poradte, ci je to normalne, ci aj vase babatka sa tak pohybuju aktivne, alebo pohybovali, ked boli v bruskach... 😒

munu
10. nov 2008

Su aj vase babatka take aktivne, ze niekedy rozmyslate kedy vlastne stihaju spinkat? 🙂

baskaj
10. nov 2008

ahoj munu, my sa asi môžme poznať aj zo spoločnej termínovej témy, šak?
aj moje bejby je často strašne veľmi aktívne, až to nechápem. 1,5 - 2 hod v kuse sa stáva aj mne, takže sa vôbec nemusíš báť, že by to bolo z nejakého udrenia! proste sa prelieva a vrtí a kope a točí... a mne vykope všetko jedlo z brucha, tak som stále veľmi hladná 😀

munu
10. nov 2008

😀 to si pekne napisala 😀 😀
vlastne tam ani maternica nieje, kde som sa ja udrela a navyse som sa udrela len trosicku, takze tomu neprikladam nieco vazne... a malke je chranene kopou vody, takze pohoda... no moje babo vcera mi nedalo pomaly ani spat 🙂 vkuse sa prehadzovalo a kopalo ostosest asi 2 hodky vkuse 😉
no ja nezvyknem chodievat na terminovane temy, ale asi zacnem 😀

martinka13
10. nov 2008

No 1,5-2 hodinky je uplne v pohode Ja som minuly tyzden nespala celu noc Maly kopat vkuse 5 hodin Bola to hroza Uz som myslela ze sa zblaznil Potom na druhy den som bola uplne hotova Od vtedy to az tak intenzivne nepredvadza, ale denne tie 2-3 hodinky je uplna normalka Takze sa zrejme nemusite bat ani vy Ja som uz v 33. tyzdni tak ocakavam ze co chvila bude babatko menej aktivne, ale ked da supu tak to bude sta za to Takze tak Ahojte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre