Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neustále obavy a strach počas tehuľkovania

krukky
24. nov 2015

Ahojte kočky, MK je výborná a zároveň veeeeľmi stresujúca ,,vec"...
Rada si prečítam všetky poučné a zaujímavé príspevky a zároveň vždy narazím (chtiac či nechtiac) aj na diskusie a príspevky, ktoré vo mne vyvolaju obavy..
cakam 1, mimčo, chceli sme... ale od začiatku si to neviem naplno uzivat...
1, najskor obavy ci to neni mimomaternicove
2, ked potvrdil doky ze je to v maternici, zase nebolo vidno srdiecko
3, o tyžden bolo vidno srdiecko, ale zase nervy do dalsej kontroly ci je vsetko ok
4, cakala som ze sa to zaciatkom 2. trimestra zlepsi... trosku sa to zlepsilo ale stale mam obavy niekde v podvedomi, kazda diskusia so zlym koncom sa ma dotyka a mrzi ma ...
... ja vieeeem napiste mi ze to neprospieva mne ani mimcu, ale nerobim to zamerne, proste som tak naladena a neviem sa toho zbavit..
Poradte ako si to zacat uzivat.. ako vyhodit tie myslienky totalne z hlavy ak mate nejaky tipy 🙂

dominika6
24. nov 2015

@krukky
no ak sa budeš týmto zaoberať celé tehotenstvo,tak amen tma...
nehovoriac o pôrode a starostlivosti o dieťa...

krukky
autor
24. nov 2015

O pôrode mi @dominka6@ pisat nemusis, asi si nepochopila,že sa nebojim o seba, bolest ani nic podobne...ale o to male...
A neprispievala som sem preto, aby ma tu niekto hanil alebo ponizoval, kocky sa tu zdoveruju s omnoho ,,blbsimi" temami a otazkami, tak ak nechces byt prinosom , tak sa prosim radsej nevyjadruj (len si pomysli pre seba) a venuj sa diskusii, kde dokazes napisat prispevok k veci..

moni244
24. nov 2015

@krukky jednoducho, vypni kona, nic necitaj a prestan sa stresovat

janulabb
24. nov 2015

@krukky čudné by bolo, keby si vôbec žiadne obavy nemala 🙂 Úplne štandardne to prežívaš, aspoň to ťa môže tešiť 🙂

zabina27
24. nov 2015

@krukky to mas ten udel prvorodicky, mas na to cas 😉 jasne, ze kazdej napadne, ci je vsetko ok, ale zase pokial sa spravas zodpovedne, dobre sa stravujes, nerobis hlupoty, tak uz velmi ako tomu nemas pomoct. len prestat chodit na net 😀 vypytat si od mamy knihu "mama a dieta", ci ako sa to volalo, precitat a dalej neriesit 😉 mne to mama furt povie, ze oni mali jednu knihu a doktora a bolo, my "internetove matere" sme len moc mudre zo vsetkeho a nie je to vzdy na dobru vec 😉
chodis este do prace? sustred sa na veci, ktore po porode uz nebudu samozrejmostou, chystaj sa pomaly na sviatky, chodievajte s muzom von, kym je pekne, na navstevy, proste si najdi program, aby si nemyslela na to, co aj tak velmi neovplyvnis 😉
a bat sa o to skvrna budes cely zivot 😉

celasapremenim
24. nov 2015

skus prehliadat temy podla nazvu a ked narazis na zly obsah, tak necitaj dalej
jednoducho selektuj
ries iba to, co sa dotyka teba, necitaj vsetko
a bud rada, ake mas "problemy" :D:D:D:D

moni244
24. nov 2015

@dominika6 presne, teraz stresuje, ci je vsetko ok s babom, potom bude stresovat, ze nejde kojenie ako ma, lebo na konovi citala to a to, potom bude furt dieta sledovat a vypisovat, ci je to ok, alebo to riesit. Internet je dobra vec, ale clovek musi vediet selektovat a nepripustat si vsetko

8291
24. nov 2015

Nečitaj také diskusie.povedz si ze je vsetko OK a hotovo.MK je super stránka ale aj neskutočne negatívny chrobák v hlave😁

juliette173
24. nov 2015

@krukky Rovnako som to prezivala aj ja 🙂 Asi na zaciatku 2. trimestra som vsak prisla na "krutu" pravdu. O ten tvoj poklad pod srdcom sa uz budes strachovat cely zivot... budes sa bat ako zvladnete tehotenstvo, porod, ked bude na svete, strach neprestane... a som presvedcena, ze aj ked bude mat 30 rokov, budem ho stale rovnako milovat a bat sa onho ako teraz 😉

gabrielaslivkova
24. nov 2015

@krukky ak nevieš filtrovať tieto informácie, tak vypni koňa - problém je práve v tom. bola som na predpôrodnej príprave, všetky sme to tam niesli úplne v pohode, ako fakt, že sme tehotné a budeme rodiť, budeme matkami. až na jednu budúcu mamičku - tá bola z celej prípravy taká vystresovaná, pretože čokoľvek doktorka povedala, mamička reagovala "ale ja som čítala na nete...", "ale jedna baba povedala...". ja som toho tiež veľa prečítala a tiež mám obavy, ale nestresujem sa kvôli tomu. stresovať budem, ak nejaký problém nastane. teraz sa to snažím užívať si. pokús sa o to aj ty. 😉
a ešte jeden postreh - som pár týždňov pred tebou, ešte asi necítiš pohyby, ale keď ti prcek začne v brušku robiť kotrmelce a budeš ho cítiť, trošku ťa to upokojí, budeš ho viac vnímať, budeš vedieť, že tam je a je plný života. 😉

viktoriab
24. nov 2015

@krukky je to uplne normalne ze mas taketo obavy, ja cakam tiez 1. a mala som to iste...stale som mala nejake obavy...a baby maju pravdu, niekedy je lepsie MK nepozerat, lebo zbytocne sa pridruzi stres, noo ale odolaj 🙂 kym nebudes mat tazkosti, nemas sa coho obavat 🙂

krukky
autor
24. nov 2015

Kocky dakujem za mile slova..
Nie som ta ,, mamicka" co sa porovnava pidla info na nete.. to nie ..
Mozno ked uz budu tie pohyby babatka tak to bude ine.. lebo teraz v podstate nemam ,,ziadny dokaz" ze som tehu. Pred tym mi bolo zle a podobne a ked zacnu pohyby asi sa ukludnim ze ten drobec tam fakt je 🙂
2,5 roka sme sa snazili a od zaciatku som doma lebo som mala problemy.. mozno som mala kopec casu na premyslanie takze idem prepnut do ineho moodu...

blackswan12
24. nov 2015

neries co nemozes ovplyvnit, pretoze to nad cim rozmyslas si podvedome pritahujes....a to plati o negativnom a pozitivnom.....znie to ako klise, ale ked to clovek zacne trosku aplikovat a sustredi sa na to, zisti ze to tak je a nie len co sa tyka tehotenstva ale vsetkeho....hlavne ta prva veta moja 🙂 takze rob vsetko podla svojho vedomia a svedomia a prezili to vsetky, prezijes to aj ty....aj my sme na svete a vtedy ziadny modry konik nebol 😀 takze hlavne klud 😀 😀

chrummka
24. nov 2015

verim ti, ja som bola presne taka ista vo vsetkom, pokym som nestretla mojho muza ktory cely zivot berie s humorom, vysvetlil mi ze obavami a strachom zo zivota nic mat nebudem...zivot treba brat taky aky je a tesit sa z peknych veci, ano aj z takych ako napriklad dnesny krasny slnecny den, najdi si cinnost co ta bavi napr. citanie, kreslenie no hocico z coho sa tesis...lebo ja si vzdy ked sa na nieco hnevam alebo bojim alebo nieco ine zamyslim ci mi ten hnev a strach k dacomu pomozu, a obvykle vobec nie....aj ked mame maleho obcas plakal a zistila som ze ked budem nervozna tak on to citi a je to este horsie, cize klud a pohoda vzdy a popravde mam pocit ze to ozaj zabera, a k tvojim otazkam asi toto 1, mimčo, chceli sme... ale od začiatku si to neviem naplno uzivat...- ja som prve mesiace vstrebavala ze som tehotna lebo tiez sa nam podarilo hned, pricom vsetci zas strasili ze nemame zufat ak sa nepodari...cize treba tomu len cas aby si to prijala...
1, najskor obavy ci to neni mimomaternicove
2, ked potvrdil doky ze je to v maternici, zase nebolo vidno srdiecko
3, o tyžden bolo vidno srdiecko, ale zase nervy do dalsej kontroly ci je vsetko ok - no ja si myslim ze tieto uvodne kontroly su uplne zbytocne, lebo ta len takto vystresuju a dr v prvych troch mesiacoch nema co spravit ak by aj bol nejaky problem, cize nejak to prijat a verit ze tvoje babatko chce zit a tesit sa nan...
4, cakala som ze sa to zaciatkom 2. trimestra zlepsi... trosku sa to zlepsilo ale stale mam obavy - obavy su prirodzene, ved cakas babatko aj mna to obcas prepadlo, hlavne ked strasili zlymi vysledkami testov, ale treba nadstavit velky filter, a nepripustat si lebo upirmne toho strasenia si este uzijes dost, nasa spolocnost je tak nadstavena ze sa vsade len pise ze tehotenstvo nie je choroba ale vnimanie je uplne ine a hlavne u lekarov...a popravde na konovi som aj ja nasla dost uzitocnych informacii minimalne o porodnici - kde babo mozes porodit uplne v klude s muzom ....cize kludne citaj vsetko co ti pride pod ruku, len tiez nadstav filter a absorbuj len tie informacie, ktore citis ty sama ze su uzitocne...drzim palce nech ti to vsetko dopadne podla tvojich predstav a blahozelam k babatku....

chrummka
24. nov 2015

a co ti tu vypisuju nezmysli ani necitaj, len ignoruj, a ak to vyjde budes mat majove babo to je super, idete do leta, cize minimum veci ti treba 🙂 a prechadzky v lete su tak super....ak by si daco potrebovala este poradit kludne mi napis, neodpisem mozno hned ale ozvem sa urcite 😉

slnecnica174
24. nov 2015

@krukky Velmi jednoduche - nechod na Kona. Ja som na zaciatku teho bola na Konovi raz, a ked som si citala vsetky tie prispevky stresujucich tehuliek tak som sem do konca teho uz ani nepachla 🙂 Je to tak, ze cim menej clovek vie, tym menej stresuje. Ja som rodila veeeelmi daleko a tam mi ziadne take vysetrenia ako v SR nerobili. Akoze akcia srdiecka na zaciatku teho o tom som nemala ani sajnu. A inac, ked sa uz teraz tak stresujes, nechcem si predstavit co bude az budes mat dieta 😕 Take it easy 😉

chrummka
24. nov 2015

no a este k nazoru - nechod na kona necitaj, ja tento nazor neodsudzujem ale nestotoznujem sa tym, lebo nevedomost moze obcas a hlavne v tomto pripade sposobit dost sok, cize citaj ale informacie selektuj a overuj....ja som vdaka konovi nasla vela informacii, lebo niekedy skusenost je na nezaplatenie ako len nejake clanky a odporucania aj ked uznavam ze su tu niektore veci prehanane a niektore podcenovane a nielen na koni na nete aj v odbornych knihach sa da toho vela uzitocneho najst, napr. daj si posielat maily co sa babatku v akom tyzdni vyvija, je to zaujimave riadne ja som to rada citala a nie je zle vediet co ta caka aj u dr, ake vysetrenia a ine veci ale to samozrejme zavisi od toho aka si povaha, ja som typ co potrebuje byt informovany ze preco a naco toto a tamto...uzivaj si tehotenstvo ako citis ze je najlepsie pre teba....ja doteraz na to rada spominam ale to bolo super, aj napriek tomu ze mi bolo cele tri prve mesiace zle, snazila som sa najst pozitiva na vsetkom...

helenanovakova
24. nov 2015

ak si budeš takto zhmotňovať strach, tak nečakaj nič pozitívne. zhmotňuj si radosť a šťastie z bezproblémového tehotenstva, zhmotňuj si rýchli a ľahký pôrod a napokon, zhmotňuj si zdravé dieťa

dominika6
24. nov 2015

@krukky
Nic ponizujuce som ti nenapisala...je evidentne ze nejde o teba ale o male ale ty pochop ze zit sa da aj bez netu,lebo ten na 80% pridava na zlej psychike..
Tak sa neurazaj a chod sa prejst...🙂

siska53
24. nov 2015

@krukky necitat. To je asi najlepsie.
Ja som rada,ze som pocas oboch tehu citala len odborne knizky a kona nepoznala. Pri akycvolvek otazkach ci pocitoch negativneho charakteru som sa obratila na gyndosa.

Skus fakt necitat a riesit skor vybavicku a predstavovat si,ake to bude,ked babo bude na svete..alebo sa zamestnat niecim inym.
Ja som sice bola od 4.m.doma,ale riesili sme rekonstrukciu bytu. Pri druhom som zas mala ani nie 2r.stupla.takze som opay nemala cas na nejake uvahy. Pokial sa len trochu dalo,uzivala som si kopance od malej a prihovarala sa,lebo stuplik ma zamestnaval.

Ako tie obavy su vzdy,ide o to,aby nepresiahli mieru unosnosti. Ked sa zas babo narodi,zas su tam obavy kvoli SIDS.. Ked su uz vacsi a skolkari,zas ze ich nemas pod dozorom,ci sa nieco nestalo,ak s nimi nie som ja,resp.ze sa im daco stane a kadeco...este budu skoly v prirode,tabory..neskor puberta,divoke vecierky,diskoteky..no stale volaco...

Takze to si este len na zaciatku.. Aj ja mam stale obavy,nastastie v tehu som ich nemala az take velke. Vacsie su teraz,ked su skolkari.

Ak by si ale mala mat take obavy,ze ta az obmedzuju,vypnut net a sup na pokec k psychologovi.

maminkynafazulka
24. nov 2015

Presne viem ako sa cítite.. Tiež prvý trimester len MK a hente príspevok tam ten príspevok..:D mne už prepínalo z každej zlej situácie a mala som ako keby "prepínaky" že sa to stalo mne.. no hrůza.. to bolo 14tt prerevaných..:D Bohu vďaka to ako tak ustúpilo pretože mám úžasného chlapa ktorý ma vždy privedie na iné myšlienky aby som sa stresovala čo najmenej.. 🙂 (skúšal to aj v 1trimestri :D ale ako provrodičku ma rozhodilo všetko) :D teraz tu na MK ani moc nechodím.. na fc tiež nečítam všelijaké príspevky ohľadom tehu a som kľudná..🙂 treba sa vyhýbať takýmto diskusným foram zbytočne sa stresujete..🙂

fidka79
24. nov 2015

@krukky AD psychiater 😉 ine neporadim...chudak dieta

krukky
autor
24. nov 2015

@fidka79 to si si mohla odpustit ty...

fidka79
24. nov 2015

@krukky to co opisujes vyzera ako obsed kompulzivna porucha...nemas absolutne ziaden realny podklad na takeo obavy max si ixh privolavas..vsak privedies to dieta raz na psychiatriu a nedas mu dychat lebo co ked....ale psychiater ti poradi 😉

krukky
autor
24. nov 2015

@fidka79@ no pozeram ze v kazdej diskusii prispievas takymito mega pozitivnymi a povzbudzujucimi prispevkami.. a moja mila mam Absolutne realny podklad pre obavy .. ale tebe vysvetlivat urcite nebudem...

fidka79
24. nov 2015

@krukky nenapisala si nic viac a ak mas ozaj realne obavy ospravedlnujem sa...

kombajn13
24. nov 2015

krukky, netráp sa z toho, mala som presne tie isté pocity a strach počas celého tehotenstva.chápem ťa !!! neviem či ťa ukludnim, ale ja som začala byť celkom v poho, ked mi v brne na morfologickom ultrazvuku potvrdili dve zdravé krásne deti!!! a určite som prestala čítať rozne diskusie lebo tiež som raz skončila na pohotovosti ked ma svrbelo celé brucho...to najhoršie už máš za sebou neboj sa už to bude len a len lepšie...tiež moji dvaja boli narodení v máji...tak hlavu hore a drž sa!!! je to nádherné

sardinka335
24. nov 2015

@krukky ved a čo si taka podrazdena? Vyzeráš na samonasierací typ.Neustale obavy, obavne myšlienky ...je to určity neuroticizmus nehovorim ze zrovna na AD a psychiatra, ale normalne to tiež neni furt sa umarať tým čo by sa mohlo stať. Bud sa s tým naučíš nejako pasovať alebo zial...budeš ,,trpeť,, a to cely zivot lebo dieťa je ,,len,, v bruchu a uz podliehaš obavam a čo budeš robiť ked bude na svete, vieš čo všetko sa moze stať???
Nikto ti tu neda 100% navod ako si to začať uzivat - na to musíš prísť ty sama, musíš prehodnotiť svoj sposob myslenia, vnimania veci, stupen ,,pripušťania si,,. Každý sa z obavami vysporiadava inak - najidealnejšie, ale zaroven aj najťažšieje zmeniť sposob myslenia a nazerania na veci.
A ked budeš na kazdy nazor odpisovať ako si to mohli odpustiť a čo ti maju pisať...ber veci viac s nadhladom. Mnohé zeny si myslia ze tehotenstvom sa stali stredobodom vesmiru a prilahlých galaxií..a tomu tu zodpovedaju aj niektore temy.

sono2
24. nov 2015

Ja ti poviem, fakt nečítať. Je len pre silné osoby, vyrovnané, prečítať kopec osudov, problémov, riešení a nezobrat si Z toho nič, po väčšine človek začne rozmýšľať. Je ťažké si prečítať napríklad O rakovine kože, bez toho aby sa človek nezamyslel nad svojím niektorým znamienkom a keď si labilna už to ide, môj muž stále číta O lymfatických uzlinach. Neviem, kde na to prišiel ale párkrát sme už mali doma aj diagnózu A priznal sa, že mu doslova Z toho preskočilo. Ja si dokážem prečítať O čom kolvek. On nie, on hneď začne dumat, obzerať sa😀 je proste psychicky slabý.

Proste nečítaj, doveruj Dr. Silou vôle si človek dokáže ublížiť, dôkazom je môj manžel. Vieš čo všetko sme už riešili? Aj chronické pominulo aj zrazu tabletky netrebali, len sa treba upokojiť. Psychika je mocný vládca☺

anuskaaprazko
24. nov 2015

@krukky mysli na toto - o zdravych detochs sa nepise - a takisto to plati o tehotenstvach, o bezproblemovych sa nepise 🙂