Od kedy začína bábätko naplno vyživovať placenta?

atap
31. mar 2011

Baby, od ktorého týždňa začína babätko naplno vyživovať placenta??

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atap
autor
31. mar 2011

@dominika1988 no aj ja presne 14 tt. len mi niečo hovoril dr. o placente a 16tom tt, tak či nie až vtedy.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atap
autor
31. mar 2011

@dominika1988 ja som potratila v 16 tt (robili mi cisársky)... Praskol mi hematom a začala sa odlupovať placenta... Na to to chcem vedieť, aby som bola kludna, že funguje a vyživuje babatko ako ma..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atap
autor
1. apr 2011

@dominika1988 ved ja viem, ja nestresujem, len si chcem byt ista že placenta funguje tak ako má... Som istejsia aj preto že si pichám fraxiparín, snad nam to pomoze.

miskap
1. apr 2011

Zvyčajne vtedy, keď začne fungovať placenta, skončia útrapy tehotenských nevoľností. Teda je to okolo toho začiatku 4,mesiaca. Treba veriť, že tvoje telo vie čo robí a že dvakrát sa to nezopakuje. Veĺa šťastia 🙂

dorotka66
2. apr 2011

ahojte baby, beriem lieky na vysoký tlak a momentálne som po IVF, viete mi poradiť dokedy by som ich mohla brať (aby sa plod udržal), pretože inak ich idem hneď vysadiť - pre bábätko v prvom trimestri sú nevhodné. ďakujem

icub
2. apr 2011

@dorotka66 porad sa s internistkou, no moja kolegyna po IVF brala lieky na tlak az do konca tehu... bola monitorovana dr. a bola jej upravovana davka, no urcite by som si to sama neordinovala, ze teraz si dam a teraz nie, lebo urobis vacsiu chybu, ked ich jest nebudes ako budes... drzim palceky

dorotka66
2. apr 2011

@icub ďakujem za radu 🙂

atap
autor
3. apr 2011

@miskap ďakujem 😉

miskap
3. apr 2011

@dorotka66 Skús sa radšej poradiť s ošetrujúcim gynekológom. Viem, že tehotné zvyknú brať lieky na vysoký tlak, je to totiž komplikácia v gravidite. Preto sa aj tlak sleduje, okrem toho bielkovina v moči a opuchy. Určite nevysaď lieky sama, bez konzultácie. Možno ti ich môžu zmeniť na také, ktoré v tehotenstve nevadia. Prajem, aby ti to vyšlo a za pár mesiacov si držala ten vytúžený uzlíček v náručí.

dorotka66
3. apr 2011

@miskap miska ďakujem, t o vysadenie liekov liekov samozrejme nemám z vlastnej hlavy 😉 , to mi odporúčal môj internista. no a môj lekár, ktorý ma pozná od narodenia (všeobecný) je za to,a by som ich brala. a to nehovorím o iných lekároch s ktorými som konzultovala. jednoducho asi nechám na rady internistu a budem sa modliť, aby to vyšlo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre