Pálenie záhy v 23 týždni

jankaondrejko
21. feb 2013

Ahojte,
prosím poraďte čo pomáha na pálenie záhy? Pálila ma zo začiatku tehotenstva-to mi bývalo aj dosť zle, potom to prešlo a teraz od 23.týždňa ma opäť začala páliť, ale tak strašne až mi to dokáže znepríjemniť celý deň, je to v podstate po každom jedle ktoré zjem, už som z toho zúfalá.
Čo vám na to pomáhalo? Ak by bolo možné tak poraďte prosím nejaké prírodné recepty, lieky moc nemusím..

Ďakujem za každú radu

saska.t
21. feb 2013

rozkusat surove mandle, surovy zemiak,
z liekov gaviscon,rennie a pocula som, ze aj zjest lyzicku plnotucnej horcice, soda bokarbona 😉

katuska54
21. feb 2013

@jankaondrejko vymackaj si citron do vody...mne to pomaha aspon na chvilu 🙂

xlucia
21. feb 2013

@jankaondrejko najjednoduchsie mas sodu do vody

zivika
21. feb 2013

@jankaondrejko suhlasim s citronom do vody a na zahu je dobra aj lieciva fatra, akurat tu dnes dokonca jedna kocka pisala, ze jej ju doktorka odporucila...

sisi1503
21. feb 2013

@jankaondrejko ja som to neskusala,bo nemam tento problem,ale moja kamaradka mala tento problem roky a jej pomahaju len kazdy den jedavat tie celozrne chlebiky tusim racio sa volaju...🙂

jankaondrejko
autor
21. feb 2013

tu sodu musim vyskusat, ale aj fatra moze byt dobra, viem ze celkovo na travenie pomaha...uz mi radili aj pit casto cistu vodu ale tu v podstate pijem stale ale vobec to nepomaha..nikdy som si nemyslela ked mi niekto povedal ze ho pali zaha ze je to az take neprijemne..

kitty88
21. feb 2013

@jankaondrejko pukance, burizony, citron do vody, fatra, gastrocynesine (homeopatika), vyskusala som hocico, ale vsetko ma len kratkodoby ucinok, este vraj aj mlieko, ale ja som neskusala, nakolko mlieko neznasam, bleee. jednoducho ti neostava ine, len vydrzat 😅 u mna to bolo od piateho mesiaca az do konca...

jankaondrejko
autor
21. feb 2013

super, tak sa mam na co tesit, dufam ze to rychlo zbehne 😅

zuzulica
21. feb 2013

@jankaondrejko Treba jesť pomenej a často a vyhýbať sa agresívnym potravinám(štiplavé,kyselé...) aj mentolové žuvačky to môžu zhoršovať. Večer si treba dať vyššie pod hlavu, aby sa ti to nevracalo zo žalúdka.Mňa našťastie páli len sem tam trolinka, ale pýtala som sa doktorky a tá mi odporučila Gastrotus, tak vyskúšaj 😉 Ako baby píšu aj ten citrón pomôže, je to sranda, ale je zásaditý 🙂

hruska82
21. feb 2013

@jankaondrejko Ja to mam od zaciatku, no teraz ku koncu je to neznesitelne.....Uplne az v hrdle citim.... mne pomaha len to, ze som niektore jedla uplne vynechala....nejem sladke, mastne, pikantne, kysle.....papam iba varenu alebo surovu zeleninku, rybku, ryzu, toasty a susienky (Be-Be, Piskotky). Pijem vela cistej vody. Ziadne perlive, ziadne citrusove. Ked ma pali, dam si cistu vodu, mlieko alebo jablcko. Mandle mi tiez pomozu iba na chvilku. Fatra mi vobec nepomohla. Pred spanim si uz nic nedam...Cez den si davam mensie porcie castejsie. Moj gynekolog mi odporuca sodu bikarbonu, ale u mna neucinkuje. U kazdeho zaberie asi nieco ine. Drzim palceky 😉

dallaska
21. feb 2013

ja urcite doporucujem nineralku Magnezia perlivu.super vec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre