Pichanie v strede podbruška v 16. týždni tehotenstva

kriketa
19. nov 2012

Ahojte,
dnes ráno ma začala trápiť táto vec. Zatiaľ som to zažila iba raz, po ultrazvuku, keď som išla od gynekologičky. Pichanie v strede podbruška. Proste to pichne, prestane a tak stále dokola. Prvýkrát som to zažila teda po tom ultrazvuku a to bolo už veľmi dávno, možno mesiac dozadu. A dnes ráno znova. Dá sa to zniesť, nebolí to veľmi. Ráno ma to pichalo a potom to prestalo a teraz si ležím na posteli a pichá to znovu. Nemá to žiadne pravidelné intervaly, je to také hocijaké. Ale dosť ma to znepokojuje. Doteraz som sa na to zabudla opýtať, lebo ma to trápilo iba jedenkrát a odvtedy až do dnes nič. Pochybujem, žeby to mohli byť už nejaké pohyby, veď sa mi to stalo už predtým a navyše je na pohyby asi ešte skoro. A rozťahovanie maternice som necítila tiež už asi mesiac, iba v rannom štádiu tehotenstva a to bolo skôr ako mierne kŕče pred menštruáciou, ale oveľa miernejšie. Nemáte s tým niekto, prosím, skúsenosti? Ďakujem.

jaruska8
19. nov 2012

@kriketa Ahoj, osobne nie, ale kamošku toto trápilo v oboch tehu. Gynda jej povedala, že aj to súvisí s rozťahovaním maternice...

fykyska
19. nov 2012

@kriketa Ahoj, já jsem měla takové píchaní, bolení a pnutí 4 dny ... V minulém týdnu - bolelo to jako bych měla mít ms a vystřelovalo až do zad... Jela jsem raději k dr a vše v pořádku.... Jestli to nepřechází tak se nechej zkontrolovat na to máš nárok 😉 A jestli to přejde tak se to ,,tam" dole roztahuje a popotahuje a nebo pracují střeva 😉 i to je možné 🙂
Důležité je aby to nebyla úmorná omezujicí bolest, krvácení, pravidelní stahy apod 😉 😉

giowana17
19. nov 2012

@kriketa ja som mala tiež také pichanie asi od 16.do 20. týždňa, nebolo to pravidelné pichanie, napr 2 dni ma pichalo v celom podbruší, potom 5 dní nič...

cerez
19. nov 2012

Presne ta, súvisí to s rozťahovaním maternice. Ja som to mala pri obidvoch tehotenstvách.

kriketa
autor
19. nov 2012

Ďakujem pekne, len mi to prišlo čudné, lebo rozťahovanie maternice som poznala doteraz inak ako takéto pichanie. Toto je najnepríjemnejšie.

samantha223
19. nov 2012

aj ja som mala pri vsetkych 3 tehotenstvach, zevraj jak sa maternica natahuje. Niekedy sa mi to pichanie natahovalo akoby z dola maternice az hore. Normalne

darina85
20. nov 2012

kriketa : Ahoj, ja som tiež práve v 16 týždni a trápi ma rovnaká vec. Práve idem od gynekologičky, ktorá ma pozrela, povedala, že všetko je v poriadku a to pichanie príp, kŕče skutočne súvisí s rozťahovaním maternice, že teraz začne dieťatko celkom rýchlo rásť a maternica sa o to viac rozťahuje. Takže som sa upokojila. Pokiaľ nekrvácaš tak by to malo byť v poriadku 🙂 veľa zravíčka želám 🙂

samantha223
20. nov 2012

a ono to prestane, byva to len zo zaciatku 🙂

katulienkaja
27. júl 2020

@kriketa ahoj,viem ze je to už stará téma ale chcem sa spýtať ako nakoniec dopadlo to "pichanie "? Lebo tiež ma pár dní picha v stede dole v podbrusku ze čo to môže byť ci to nie je nebezpečné . Ďakujem ☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre