Plod je menší o dva týždne

nessmikulova
26. feb 2019

Ahojte babeny, podľa mojej gynekologičky mám byť 21+4 TT ale včera som bola u iného gynekológa a ten mi na morfologickom usg povedal že plod zodpovedá 19+4 TT. Čiže je tam dvojtýždňový rozdiel. Ale babetko má všetky orgány v poriadku. Je pravda že som mala rozhádzaný nepravidelný cyklus. Bojím sa že bábo prestalo rásť. Máte niektorá tiež podobnú skúsenosť ? Ďakujem 😪

hennyinnsbruck
26. feb 2019

Do 3t rozdiel je to ok. Moja mala Furt nieco o 2-3 t vacsie - mensie a je normalna. Klud lekar by ti povedal keby nieco nebolo v poriadku

ivka2112
26. feb 2019

@nessmikulova vobec sa tym netrap. Nas bol mensi pred mesiacom o jeden tyzden a potom o dva tyzdne bol zrazu presne na den velky... to sa vsetko v takom obdobi velmi meni. Drzim palce🙂

hennyinnsbruck
26. feb 2019

@ivka2112 Suhlasim to som aj zabudla napisat, vela x to babo '' dobehne'' 😊

anve
26. feb 2019

@nessmikulova neboj sa nič..všetko bude v poriadku...máš to ako u ľudí...niektorí sú väčší niektorí menší...napr môj malý bol vždy menší..a pritom som mala pravidelný cyklus a ešte som vedela,že kedy som otehotnela čiže termín som mala presný...narodil sa o 2tyzdne skôr v 38tt s váhou iba 2060g čo niektoré detičky majú v 33-34tt...ale nikdy ho nebrali za nedonoseneho...všetky orgány perfektne... čulý, papa a všetko ako má...len je proste menší...aj teraz je to tak.

deti95060810
26. feb 2019

úplne v pohode...bežne mi hovorili pri sono že je bábo raz väčšie, raz menšie....neriešila som to...len Boh vie čo videli....Všetky deti sa narodili Ok

nessmikulova
autor
26. feb 2019

Ďakujem Vám ❤️

saskia_98
26. feb 2019

@nessmikulova aj mne hovorili ze maly je mensi ako má byť a v 37 tt sa narodil s váhou 3306 g. Takže vôbec to nerieš a uživaj si tehotenstvo. ☺

jankastraskova
26. feb 2019

@nessmikulova aj môj malý stále mi hovorili ze je o dva týždne menší, potom bolo ok, narodil sa mi zacinala som 36 tyzden, mal 2450 g a 46 cm bol maličký, ale bol v poriadku, ani v inkubátore nebol, aj ked mi schudol na 2300g, a teraz je uz z neho veľký 12 ročný chalanisko co ma uz prerástol 😊

eriika88
27. feb 2019

@nessmikulova nerob si z toho ťažkú hlavu, ak ti lekári povedali že je všetko ok tak je to v poriadku, u mňa tiež od začiatku vždy hovorili že sme dva týždne popredu /momentálne som 21tt a lekár mi stále hovorí 22-23tt/ale keď som presne vedela kedy som mala ovuláciu a kedy sme špuntíka splodili tak mi krásne vychádzajú týždne a aj veľkosť zodpovedá na ten týždeň 21tt, čiže lekári počítajú od poslednej menštruácie a keď si nemala pravidelnú menštruáciu resp. iný cyklus ako 28 tak už to môže byť ono prečo sú tam dva týždne resp. týždeň

ivuska158158
23. apr 2020

Kyretaz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre