Počas testu na tehotenskú cukrovku mi prišlo zle.Ako inak sa dá test urobiť?

joysi
10. sep 2019

Ahojte žienky,
Dnes rano som bola na test na tehotensku cukrovku. Nedopadlo to najlepšie, keďže som po vypiti glukozu po chvili tuto vyvratila a prislo mi zle. Test bol prerušený a bude sa musiet asi zopakovať.
Viete mi poradit ci sa da tento test robit aj inak?
Dakujem krasne za odpoveď 🙂

joysi
autor
13. sep 2019

@zabina27 skusim si tam dat citron...a aj s tou vodou 🙂

elekat
13. sep 2019

@joysi s citronom to je fajn,u nas davali automaticky 🙂

vilma7
13. sep 2019

Kamoška prežila niečo podobné, druhé testovanie odmietla. Ca pred 10 rokmi sa tieto testy nerobili vôbec. Tak na tvojom mieste bud zopakujem alebo odmietnem a stravujem sa zdravo, popripade sledujem po strave hladinu cukru v krvi.

spinoscapularnabeta
13. sep 2019

@joysi mala som to isté. Druhýkrát som sa doma najedla, nič extra sladké ani večer pred tým ani ráno. zobrali mi krv, potom som prišla o pár hodín znova na odber. Teraz si už ale nepamätám že či mi robili prvý odber pred jedlom ci po jedle.

gabuci
14. sep 2019

@mogaa kedy to robili s čokoládou, lebo ja som o tom nepočula vôbec. Ja som pila tu glukozu aj pred 22 rokmi aj pred 20-mi.Inak vypila som celú hneď a nič mi z toho nebolo.

mogaa
15. sep 2019

@gabuci sestre to pri prvom tehu pred cca 28 rokmi robili s čokoládou🙂si pamätám že jej bolo zle aj z toho že ju musela celú zjesť🙂

yanni
15. sep 2019

@joysi To akoze fakt sa robi ten test este s tou hnusnou cikrovou vodou? Tak my mame deti niekolko, posledne ma 8 mesiacov a test mi vzdy robili s Accu Chek. Ja by som tu vodu ani nepüila. Toto je ovela chutnejsie. Ako ked si urobis vodu s ribezlovym sirupom. Vobec nie Take sladke, coca cola je oproti tomuto Hnus. Skus sa spitant, ci by si moula namiesto tej vody toto. Urcite to maju aj na SK, kedze od firmy accu chec sa na SK tuez vsetko pre diabetikov predava.

https://www.shop-apotheke.com/arzneimittel/7759...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre